За паметта и разсеяността по време на майчинството

  • 3 081
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 469
 BlushОх, Боже, благодаря че има и други като мен! Blush Мислих си вече да отида на преглед, работата при мен е много зле, аз дори някой път забравям да сготвя на малкия и съм ставала в 23ч през нощта да готвя! Ох да не пиша кви неща съм забравяла, но слава богу има и други! Кога ще свърши това? Всички се бъзикат с мен, че няма да ми се върни акъла Embarassed Моето детенце е на 1г и 4м! И сама го гледам, вечерта мъжо ми помага! Hug

# 16
  • Мнения: 398
 И още как.Направо съм изкукала от всякъде.
 Вече трябва да получавам похвала за всяко едно нещо , което съм се сетила ,че те вече са доста малко.

# 17
  • Мнения: 1 226
Стига бе.Вие сериозно ли?  newsm78 Мислех, че само докато съм бременна ще съм изкукуригала.

# 18
  • Мнения: 5 940
Копирам си мнението от друга подобна тема.
Слабата памет по време на бременността и майчинството се дължи на прекаленото производство на два хормона-кортизол и окситоцин.
Кортизолът засяга две зони в мозъка, които са свързани с паметта. Той се произвежда в голямо количество най-вече по време на раждането, като дългото и болезнено раждане може да нанесе вреди на тези центрове на паметта.
Ролята на окситоцина не е толкова голяма, но изследванията показват, че след раждането и по време на кърменето повишените нива на този хормон намаляват способността на жената да помни.
Хубавото е, че повишените нива на тези два хормона имат и положителни страни. Благодарение на кортизола жената много бързо забравя колко болезно е било раждането, а окситоцинът е хормонът, който подпомага кърменето.
Помагат:
-медитация
-повече сън
-ако си купиш голям пъзел и го нареждаш
-да се записва всичко на малки бележки
 
 

# 19
  • София
  • Мнения: 415
уфф и аз съм, доста отнесена; отивам до аптеката за памперси, харча маса кинти за секви бебешки храни и млека и вкъщи виждам че не съм купила памперси ...... ама това е от седене вкъщи и еднообразното ежедневие покрай детето; като почна работа предполагам ще вляза в час, а дотогава... у нас е весело Simple Smile
Laughing И аз така - вчера ходих 3 пъти до един и същи магазин, защото първия път забравих половината неща. Да не говорим , че понякога си забравям покупките на касата та се налага да ме гонят  ooooh!

# 20
  • Мнения: 2 131
-да се записва всичко на малки бележки
Това с бележките го практикувах преди да изляза в майчинство, докато работех. Всяка вечер на нощното шкафче бележка с дълъг списък. Мъжът ми много ме майтапеше. А от известно време съм почнала пак  newsm78, нищо че не ходя на работа.

# 21
  • Мнения: 502
и аз забравям и съм по-слабо концентрирана от преди, но мисля че това е нормално и след време ще отмине. все пак стреса е голям, а и отговорността по отглеждането на бебе е огромна. сега цялото ми внимание е насочено към малката и всичко останало малко бледнее. и ходя по няколко пъти до магазина, връщам се в къщи че съм забравила нещо там и т.н....мога д аизброявам до безкрайност! newsm78

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм била разсеяна нито по време на бременността, нито сега... Е, забравям понякога това онова, но то е защото мисля за много неща и си поставям много задачки, а почти никога не си записвам...
и аз така  Peace

# 23
  • Мнения: 1 969
Хубавото е, че повишените нива на тези два хормона имат и положителни страни. Благодарение на кортизола жената много бързо забравя колко болезно е било раждането...

Имам чувството че такава болка никога не се забравя.....  #Crazy при всяка контракция си спомням ясно усещането - сякаш валяк ми мачкаше вътрешностите от гръдния кош надолу до таза....  #2gunfire /не че някога ме е мачкал валяк, но с това го свързах, не знам защо Wink /

уфф и аз съм, доста отнесена; отивам до аптеката за памперси, харча маса кинти за секви бебешки храни и млека и вкъщи виждам че не съм купила памперси ...... ама това е от седене вкъщи и еднообразното ежедневие покрай детето; като почна работа предполагам ще вляза в час, а дотогава... у нас е весело Simple Smile
Laughing И аз така - вчера ходих 3 пъти до един и същи магазин, защото първия път забравих половината неща. Да не говорим , че понякога си забравям покупките на касата та се налага да ме гонят  ooooh!

А това си е класика  hahaha май на всички ни се е случвало  Joy

# 24
  • Мнения: 60
Да знаете и  аз каква съм!!!Ма то маи ние жените си се знаеме,мъжете трябва да попрочетат тук-там,та да видат че сме нормални все пак Laughing!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 524
 newsm78 за какво беше темата????

Как да не сме завеяни и отнесени - то това си ни е в природата. Просто сме Жени.  Hug

# 26
  • Мнения: 5 391
След първото раждане нямах такива проблеми, но след второто... Confused
А по принцип съм/бях концентрирана и всичко помнеща.

# 27
  • Мнения: 85
Ужасно съм разсеяна, постоянно забравям, а мислех че като родя ще се оправя.  hahaha

# 28
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Пазарувам само по списък, ако разбира се не си го забравя вкъщи Laughing

# 29

Общи условия

Активация на акаунт