Бременност и Великден???????

  • 8 448
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 999
Тази е поне шестата подобна тема за тази седмица!
Стига с тия отживелици. Ако сте чак толкова вярващи християнки, то не би трябвало и да правите секс с мъжете си, освен ако не е с цел бебе. Живейте си живота и не се занимавайте с глупости.
Аз съм атеист и не приемам разни църковни догми за "омърсеността" на бременната жена, животът ми е лесен и лек, защото не ме преследват непрекъснато прокоби.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Тази е поне шестата подобна тема за тази седмица!
Стига с тия отживелици.

 Peace Напълно подкрепям.И за мен това е

# 47
  • Мнения: 1 447
Каква е логиката бременни да не ходят на църква нали носят живот в себе си
прави това което чувстваш не слушай хората

# 48
  • Мнения: 728
Аз миналата година бях бременна и боядисвах яица и ходих на църква, пък какво... нощо ми няма. Абсолютни глупости

# 49
  • Мнения: 1 447
Аз миналата година бях бременна и боядисвах яица и ходих на църква, пък какво... нощо ми няма. Абсолютни глупости
Аз също ходих и боядисвах

# 50
  • София
  • Мнения: 44 120
Майчета,бременна съм 20 седмица и сега една позната ми каза,че бременни не ходели на църква и не боядисвали яйца.Споделете вие каква информация имате и дали не е поредната бабина деветина!

не се връзвай....скоро имаше също такава тема - може ли бременните да боядисват яйца - може ест, стига да имаш желание и да обичаш да го правиш Wink
А за църквата - също както искаш....хората бременни се и женят, никой не ги гони от църквата....защо да не отидеш бременна и на великден....

# 51
  • Мнения: 514
Миналата година по това бреме бях бременна и си боядисвах яйца!С тези суеверия вече прекаляват!Само шашкат хората! Peace Peace Peace

# 52
  • Мнения: 11 004
Напоследък се пускат страшно много теми, в които се пита дали разни суеверия са верни итрябва да се спазват. Какво ви става? hahaha
На въпроса ти - ходи където искаш, прави каквото искаш и не се обременявай с такива глупости. Wink

# 53
  • Мнения: 210
Защо толкова се впрягате на това поверие  newsm78

Съвсем логично е преди векове когато не е имало лекарства, ваксини и лекари  да държат родилките далеко от всички бацили ,които разнася тълпата насъбрала се пред църквата... За това и кръста трябва да е сребърен, за да не пренася зарази... Попа разбира се няма да ви изгони от църквата, там са добре дошли всички...

А и едно време не са имали ел. котлон, да свариш яйца на огън за мен е геройство! А и са  боядисвали яйцата изключително трудно - с лук, орехи, треви... Боядисвали са 100 - 200 яйца, "подавали" са за всички починали роднини на всички роднини и комшии, на всички гости и т.н.  А и с няколко деца вкъщи , при едновремешният недоимък яйцето и козунака са била лакомства...

Представете си се с 3 деца и мъж, без фурна, котлон,течаща вода, МАГАЗИН ... Поддържате огнището, месите козунака, готвите, перете, простирате ,подготвяте пеща с огромния корем ... Само яйчицата са ви нужни за да се самоубиете ритуално... Grinning

А сега на кой му пука може ли или не да боядисам 20 купени яйца с купени бои, докато фурната за хляб ми меси козунака или направо докато изтичам до магазина да си купя един... Grinning

Аз не боядисвам яйца тази година... Както има обичай да се боядисват яйца, така има обичай и бременните да не го правят... Не виждам никаква трагедия в това  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт