Как се справяте с храненето когато сте на почивка /хотел/?

  • 1 855
  • 47
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 854
Питам, защото планираме да отидем на море след 2-3 месеца, но се притеснявам как ще се храним с малката - дали да накупя готови пюрета или да разчитам, че там, на място, ще мога да намеря и предложа подходяща за нея храна  newsm78. Защото храната по заведенията не е подходаща за малко детенце. Вие как сте се справяли с храненето на почивка?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
Габриела, родена през април, на море - всяка година през август.

Първата година беше основно на кърма, понякога малко каша и/или плодово/зеленчуково пюре. Пюретата ядеше направо от бурканчето, кашата приготвях с минерална вода, кърмата - ясно.

През втората година носехме малко пюрета за случаите, когато детето огладнее, а ние не сме седнали в ресторанта. Като цяло се хранеше заедно с нас и в ресторанта винаги намирахме нещо подходящо за дете на година и 4-5 месеца: хляб, сирене, варено яйце, плодове, мляко, задушени зеленчуци, варено/задушено месо, супа...

През третата година се хранеше само с това, което предлагаха в заведенията.

В добрите заведения предлагат храна, която е подходяща и за деца.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз бих взела пюрета, като гледам даже и на годинка няма да е  станало бебето тогава.

# 3
  • Мнения: 8 999
Кашонче с пюрета, АМ и каши. Ако изпаднеше нещо подходящо на място - давах, ако не - бурканчето и готово.

# 4
  • Мнения: 3 634
Може и ел. каната, за да топлиш по-лесно. Стерилизирате ли още?

# 5
  • Мнения: 630
Купувам всичко оттук. Имам уред за подгряване, който нося с мен. След като веднъж изпаднах в ситуация на свършване на АМ и в провинциалния град не бяха чували за Аптамил, втори път не съм рискувала да разчитам, че ще купя нещо на място.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 079
Беше малко над годинката, като го водихме миналото лято на море. Бях му стерилизирала супички, иначе карахме на пюрета - много по - сигурно и адекватно решение, като не сте си вкъщи. С това компромиси не бива да се правят, особено като "знаеш" каква е храната по заведениета ...  Sick

# 7
  • Мнения: 3 634
в провинциалния град не бяха чували за Аптамил.

С Аптамил и на нас се е случвало. За морето ще си купя всичко без вода, предварително. Включително и памперси.

# 8
  • Мнения: 9 973
зимаш си купешки

# 9
  • Мнения: 592
Втората ми дъщеря я водихме на море когато беше на 7 месеца.Не съм си и мислела,че ще е толкова лесно с храненето.От тук си взех пюретата за всеки ден и АМ,от смяната на климата ли,незнам,но такъв апетит имаше това дете-направо супер.
Според мен е много по лесно когато детето е по малко и е на пюренца,защото тази година вече сме на обща храна и ще ме е много страх от храните по заведенията

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Зареждам се с бурканчета с пюрета,каши и АМ.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Купи пюрета, че там няма голям асортимент, не знам къде ще бъдете, де, но ще ти е по-спокойно. Ние тая година ще сме на по-обща храна, ама сигурно ще взема и бурканчета за всеки случай.

# 12
# 13
  • Мнения: 2 005
Аз си бях приготвила пюрета и така изкарвахме спокойно на почивчицата  Rolling Eyes Желая ви весело изкарване   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Винаги си купувам пюрета за всички хранения, за всички дни. Ако на място има нещо подходящо прясно - приготвено - яде него, ако не - яде пюретата.

# 15
  • Плевен
  • Мнения: 854
Абе и аз така си мислех, да си набавя бурканчета, ама тя сигурно ще изяжда по 3 на ден (зеленчуково, плодово, каша) та за 10 дни 30 бурканчета поне трябва да взема  Shocked
Но явно така ще трябва да правим Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Купи за всеки случай пюрета. Като беше малка навсякъде разнасяхме с нас пюретата й  Crazy

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Живеем в Сл.Бряг и нямам никакъв проблем с отглеждането на детето ми.
Пюрета, каши, сокове, млека има във всеки хранителен магазин (големите).
Ако не в магазин, ще ги намериш в аптека.
Не е нужно да мъкнеш от вкъщи.
Приятна почивка Laughing

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Кашонче с пюрета, АМ и каши. Ако изпаднеше нещо подходящо на място - давах, ако не - бурканчето и готово.
Peace

бих добавила и пасатор  Wink

# 19
  • Мнения: 6 441
За Аптамила си е вярно-мноооого трудно може да се намери в малък град.Има го понякога в аптеките,но много рядко.Същото се отнася и за пюрета на Хи,Сънвал,Бебевита,Гербер..

# 20
  • Мнения: X
Аз бих си взела всичко - ако има, ок, но ако няма?
Пък и с дете на тази възраст е по-лесно, взимаш всичко готово и така, а с по-голямо или трябва да му готвиш или разчиташ на заведенията....даам.....тази година ходихме с дъщеря ми, точно на три - всичко яде, каквото и ние, никакъв проблем....а най-лесно е с бебе, което е само на мляко или само с едно заместено хранене.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 105
До сега сме носили всичко необходимо от къщи. от пюретата, кашите, АМ, сухари, грис и т.н....чак до стола за хранене...предпочитам ад се наслаждавам на почивката вместо да се чудя къде да търся храни, че да са му и любимите....и да си късам нервите...по-добре всичко в торбата, в багажника и това е....

# 22
  • София
  • Мнения: 932
И ние ще сме на море тази година, точно когато дъщеря ми ще е на годинка и месец. Мисля да й взема пюренца от тук, макар че мисля че ХИПП ще има и на морето , но не знам с каква цена  Laughing. Иначе, когато преценя че може и е подходящо и за нея, ще й давам и от нашата храна. А и аз още я кърмя  и лятото мисля да не спирам та и всичко да ми откаже , поне знам 100% , че това никога не ми го отказва  Grinning

# 23
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Първата година, когато малката беше на 1год. и 2мес. носех само детска кухня. Последната седмица преди да заминем взимах двойна доза, слагах всичко във фризера и като тръгнагме всичките манджи в един плик, а плика в жабката (тя беше хладилна, другият вариант е в хладилна чанта). Манджорляците стигнаха безпроблемно до хладилника на апартамента, който бяхме наели за почивката и така си реших проблема. Всичко останало - каши, памперси, плодови пюрета и т.н от морето - все пак и там хора живеят, осеен това не сме ходили на някое затънтено място, именно заради детето и затова не виждам смисъл да влача всичко от вкъщи.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Миналата година когато ходихме на море малката беше на 5 месеца-носех АМ,пюрета,каши,стирлизатор,бързозавираща кана....абе много работи,но всички ми бяха необходими  Peace

# 25
  • Мнения: 610
Ходихме на море когато Ванса беше на 10мес.Бяхме купили готови пюрета и всичко беше ОК.Почивката беше страхотна и не съм съжалявала дори за миг. Peace

# 26
  • Мнения: 625
вземи пюрета.аз обаче ако бях бих помъкнала пасатори и ....моето диване не яде готовите зеленчукови пюрета Mr. Green

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Носех пюрета, каша и електрическа кана.

# 28
  • Мнения: X
Миналата година ходихме два пъти на море и още няколко пъти сме спали на хотел с малкия...не съм изпитвала затруднение с харенето му,по простата причина,че винаги предварително си парвя меню-пюрета,каши/инстантни/,сокове,дори овесените ядки и сухара си ги правех предварително в купички/пластмасови с капак/ на дозички-само да добавя водата и сиренцето и закуската е готова....Вярно е,че където и да идете-все хора живеят и има магазини,но аз рпредпочитах да съм си готова/а и оттук си купувах каквото той по-принцип си ядеше и харесваше/,също и пампите и кърпите оттук си влачех,но като сме с кола-все успявахме и тях да набутаме в нея.Единственото нещо коетобих ти препоръчала е да си вземеш е електрическа кана-освен за кашите и чайчетата с нея ще имаш винаги преварена вода,ще можеш да я ползваш и за притопляне/на водна баня/,с врялата вода можеш да стерилизираш биберони и шишета.........,на нас в единия хотел ни се случи да няма вода-та и топлехме минерална и пак го измих бебока.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 23:12 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 199
И ние ще ходим на море,бебка ще е  на 10 месеца и вече съм решила, че ще си взема всичко от тук - пюрета,каши,мляко + каната, разбира се  Grinning

Обаче ме тормози един друг въпрос и за да не отварям друга тема ще попитам тук:

Момичета, споделете как процедирахте с плажа - по кое време на деня и по колко е подходящо за толкова малко дете???

# 30
  • Мнения: 3 634
Момичета, споделете как процедирахте с плажа - по кое време на деня и по колко е подходящо за толкова малко дете???

Ние ще стоим предимно на басейна в хотела. При тази мърсотия по плажовете не ми се иска пясъка да е в устата. Закусваме в 8 и в 11 ще се прибираме в хотела. После от 17 до 22, че тогава се къпеме и си лягаме.

# 31
  • Мнения: X
Момичета, споделете как процедирахте с плажа - по кое време на деня и по колко е подходящо за толкова малко дете???

Ние ще стоим предимно на басейна в хотела. При тази мърсотия по плажовете не ми се иска пясъка да е в устата. Закусваме в 8 и в 11 ще се прибираме в хотела. После от 17 до 22, че тогава се къпеме и си лягаме.
Наистина сутрин до 11 и следобед от 17 нататък е подходящо....ако има детски басейн в хотела-идеално,но и тук мога да дам един съвет-вземете си надуваем басейн/малък/ и си го пълнете с вода-да не е в общата,че е мръсна/......или има едни надуваеми лодки-наш Иво откарваше в тях повечето време-особенно в лодката-който и да влизаше във водата-получаваше лодката с въженцето и Иво в комплект.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Аз купувам и си нося всичко, което ми трябва за храненето. Същото правя и с лекарствата - нося за всякакви болежки.  А ма то май и за дрехите и играчките се отнася същото. ooooh! Ние често пътуваме  и мъжът ми се шегува, че е по-лесно да направя списък на нещата, които няма да вземаме - ще е по-кратък hahaha

# 33
  • София
  • Мнения: 2 296
Купи пюрета, че там няма голям асортимент, не знам къде ще бъдете, де, но ще ти е по-спокойно. Ние тая година ще сме на по-обща храна, ама сигурно ще взема и бурканчета за всеки случай.
И аз така мисля да направя.
Миналата година беше лесно-на почти 4 м. беше,само на кърма.
Ще наблегна на бурканчетата.

А преди 2 години в Созопол имаше детска кухня,наши познати от там взимаха за детето,
докато бяха на море.Ако някой ще ходи там,за информация.
Сега не знам дали има още. Peace

# 34
  • Мнения: 502
е момичета и ние сме на море това лято. много ползени ми бяха вашите отговори. и аз като повечето от вас се притеснявам и ще помъкна всичко необходимо. надявам се всичко да е наред, че мойто зверче е много капризно Laughing, но и на мен ми се ходи на почивка! смятам и пюрета, каши, памперси да си набавя предварително, че и кошарата може да вземем даже. само се чудя как ще се събере в колата но нали съм си изобретателна мисля всичко да натъпча. иначе другия месец ще ходим на почивка в арбанаси и за там вече съм си обмислила менюто. разчитам че в търново ще има всичко необходимо, така че няма да мъкна бурканчета. със сигурност в пикадилито в мола и трябва да е добре заредено за бебета.

# 35
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
elisinia   по принцип в хотелите им кошарки и столчета за хранене, просто като решите предварителни се обадете и кажете, че искате Peace

# 36
  • Мнения: 756
а къде ги храните -преди не съм се заглеждала , но няма столчета за хранене ....и това ли да нося

# 37
  • Мнения: 3 634
а къде ги храните -преди не съм се заглеждала , но няма столчета за хранене ....и това ли да нося

Имам впечатления само за хотелите и там има столчета в ресторанта.

# 38
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
но няма столчета за хранене ....и това ли да нося
има, има Peace

# 39
  • Мнения: 700
Миналата година на морето (Несебър) ми направи впечетление, че е пълно с детски магазини. Всякакви млека, каши, пюрета, пампи.
Първото ни море беше на 1,8 години - хапвахме си супи, месце, салатки, абе хранеше се с нас. Лятната количка ми вършеше чудесна работа, сядахме на открито и я храних в нея.

# 40
  • Мнения: 239
Водих детето когато бе6е на 1г.1м бях си взела всичко предварителна.
Носих и ел.кана и какво ли още не.

По-добре се застраховай за всеки случай

# 41
  • Мнения: 1 671
Миналата година пратих детето на море с майка ми и баща ми и бях купила готови пюрета, каши и какво ли още не. Майка ми носеше ел. кана да преварява водичка. Детето беше на 8-9 месеца.
Когато беше на 6 месеца го водихме в Родопите с мъжа ми - носехме само леглото и пюрета (още кърмех). За къпането не взехме ваничка - аз го държах, а мъжа ми го изкъпа, а го хранех в столчето за кола.

# 42
  • Мнения: 489
С готови пюрета.

# 43
  • Мнения: 1 049
И аз си носих готови пюрета и АМ. Храних я в количката  Wink за какво ти е столче за хранене, нали все пак не сте за дьлго.  Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 44 105
И аз си носих готови пюрета и АМ. Храних я в количката  Wink за какво ти е столче за хранене, нали все пак не сте за дьлго.  Hug

ух, то май само ние мъкнем столче...за дълго, за кратко, на първото море не го бяхме взели и детето почти не яде..., свикнало си е в стола и да гледа филмче, та втория път го взехме стола + лаптоп и си яде нормално....нещо не ме кефи и без това слабичкото ми дете да не яде по 1 седмица...та за това си го носихме....

# 45
  • Мнения: 2 478
Синът ми е роден през март и почти цялото минало лято изкарахме по плажовете.Но тогава само се кърмихме и беше лесно.
След това беше на 7 месеца,когато ходихме в Троянския балкан и носихме си пюрета,сокчета.Пак беше лесно.
Но сега вече не е толкова лесно.Особено както искаме през есента да ходим на почивка в Гърция,а не ми се иска да яде обща храна.Не заради друго,ами много подправки има.Но ще го измислим някак. Grinning

# 46
  • Мнения: 295
Детето ми беше на 7 месеца,когато ходихме на море за първи път.Основно се кърмехме,но носих и пюрета (плодови и зеленчукови),домашно приготвени и стерилизирани.Моето дете не ядеше готовите зеленчукови пюрета и затова,иначе бих взела готови.Носих също и памперси и пасатор(за всеки случай).Проблеми не сме имали,много хубаво беше..Тази година въпреки,че е вече по-голям пак мисля да му взема някои неща за хапване ,а да не разчитам изцяло ,че ще се храни навън с нас..
Приятна почивка!

# 47
  • Мнения: 2 090
За да съм спокойна бяхме взели храна за детето за 2-3 дни на първата ни почивка на море,тогава малкия беше на една годинка и три месеца.Оказа се че там има всичко необходимо,но когато човек отива на непознато място при всички случаи е хубаво да е подсигурен,за да не си създава излишни главоболия и да хаби нерви,и то за нещо което е можел да предотврати Wink Hug

Общи условия

Активация на акаунт