А какво ви е отношението към Американския народ и държава?

  • 4 334
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 898
Изключително ме дразни обаче американската външна политика на "световен полицай".
И мен. Адски много.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 880
имам позитивно отношение и към държавата, и към хората. надявам се някой ден да отида на екскурзия там!

# 17
  • Мнения: 107
След като поработих и учих там,много ми хареса.Най вече защото е добре уредено социално място,помислено е за всички и всичко.

Гледай този филм Sicko.
И пак ще си говорим за това колко е уредено......  ooooh!
В Америка капитализмът е изял мозъка на хората!
Била съм, хареса ми, но само като турист. Не бих живяла там.


# 18
  • Мнения: 431
Отношението ми е... кофти.
Нали сте чели онзи дневник :
Казвам се Майкъл Даун. Аз живея в САЩ. Това е страната, около която се въртят земята и слънцето. Наскоро даже написах реферат на тази тема, и учителят ми писа шестица.
Днес станах рано. Сутринта първо се претеглих. Ура! Отслабнал съм с още 200 грама.И сега съм само 145 кг.


Като гледам какви затлъстели деца има по българските детски площадки, скоро ще ги догоним. Така че да не злорадстваме...

# 19
  • Мнения: 2 032
Ще е полезно за темата изказващите се да кажат на какво точно базират "отношението" си и как са заформили мнението си.
За да се посмеем малко поне.

# 20
  • Мнения: 410

Като гледам какви затлъстели деца има по българските детски площадки, скоро ще ги догоним. Така че да не злорадстваме...

Естествено, че ще ги догоним, като им подражаваме във всичко.

# 21
  • Мнения: 1 072
Не съм била в Щатите, но американците, които познавам ме впечатляват с ред, стриктност в спазването на законите, откритост, ведрост, позитивност.....

Смея да твърдя, че там много социални услуги са под всякаква критика. По-зле от българските. Но да не се предаваме, ще ги настигнем.

# 22
Ами ето сега примери:
-Не съм чакала в държавна институция повече от 5-10 минути (да не говорим за 4 часа-както вчера тук в ДАГ)
-Навсякъде имаше асансьори и рампи за инвалиди и колички с бебета...дори в двуетажни сгради
-В магазините са супер любезни,независимо колко е скъп магазина,а ти влизаш по дънки и сандали....а не те гледат като тук някой с бялото на окото....
-Мили са хората,може да фалшиво на моменти,ама когато 5 непознати на ден ти кажат"Как си мила,ах колко си хубава ,добре ли си.."денят ти става ведър и по-малко труден..
–Хората там не се интересуват много от политика,ходят на пикник...правят барбекю и канят съседите и така до 12 през ноща...

Иначе да,има ги всякакви...но за толкова време видях по скоро хубав и спокоен живот

# 23
  • Мнения: 2
Темата е добра поздравления  Flowers Rose .
Както казах в тази за руския народ аз съм русофил.
Като цяло не се кефа на САЩ и на американците ,но трябва да се признае ,че са доста пред нас , но като гледам колко затъпели са те няма да ни е трудно да ги настигнем.
А и тяхното култово отношение спрямо "терористите" то е по скоро заради петрол и финансови облаги отколкото за защита на американската държава.
А и доларчето пада ли пада .....  smile3508

# 24
  • Мнения: 2
"– Хората там не се интересуват много от политика,ходят на пикник...правят барбекю и канят съседите и така до 12 през ноща..."
Iv4o
Нормално е народ ,който е доволен от начина по ,който е управляван не му пука кой го управлява.

# 25
  • Мнения: 395
Била съм в САЩ- в щатите Мейн и Масачузетс. Ето накратко какво ме е впечатлило и какво не.
Стереотипите,които си имаме тук  в България са много и различни- като се почне от това, че са дебели, че ядат нон стоп Макдоналдс, че са тъпи и тн....В Америка за пръв път в живота си се сблъсках очи в очи с болестта анорексия...за пръв път видях толкова много анорексички...там бяха болни на тема диети, отслабване , добра фигура. Повечето американски, с които се запознах бяха доста слабички, доста по-слаби от мен( водя се слаба за бг стандарта), но те продължаваха да са на диета и да бягат като луди- по 20 мили на ден Crazy. Американското правителство дори има програми за подпомагане на анорексици- социални работници и психолози работят с тях и им намират работа- на работа се хранят под строг контрол от страна на супервайзърите...но там положението е наистина трагично...докато бях в един доста скъп ресторант, сервитьорката припадна с таблата- оказа се анорексичка...За Макдоналдс....ми не ядат толкова много...със сигурност ние ядем повече Mr. Green( аз поне). Ядат много сурови плодове, зеленцучи, пият вода с витамини- според мен се грижат за себе си и за фигурата. Аз поне "откраднах" доста полезни и интересни идейки.
За това, че са глупави....ами не всички са такива...просто водят по-опростен начин на живот, но това е така защото държавата им го е осигурила и те не трябва да се тревожат за нищо и не трябва да са така креативни като нас българите и да се чудят как да избачкат другарчето. Бях наистина приятно впечатлена от това, че много хора учат висше образование. американците не са глупави- всеки един може да ви разкаже всички свързано а американската история, география, да ви изброи президентите и тн....проблема идва оттам, че та са наясно с нещата само в Америка...за тях светът се изчерпа до там....разбира се има изключения, но те са малко...
Повечето американци са организирани, работохолици, лоялни към шефа, лоялни към компанията и към екипа, изключително любезни, отзивчиви, приветливи...винаги усмихнати и весели- правят деня ти прекрасен.
Повечето американци нямат идея за това какво прави Джордж Буш в Ирак.
Повечето не се интересуват от войни, политика и тн.
Повечето американци са като повечето българи...нямат право на глас при решаване на важните неща за страната....
Повечето американци са друсалки Joy.....тревата за тях е като цигарите за нас....
Нещото,което не ми харесва е отношението на държавата към обикновения човек...ужасна здравна политика- всички сте чували за това, че счупиш ли крак- ипотекираш къщата да речем...наистина е така....хората без здравни осигуровки са в ужас да не им се случи нещо/....тогава целия им живот отива по дяволите. Давам пример- да приемем, че средната заплата е около 2200$( това на неквалифициран персонал)...един преглед при гинеколог с цитонамазка е 2500$....за хората това е наистина ад.

Ами това е...аз мога да си пиша с дни де...имам доста впечатление, но айде да не ви отегчавам.Simple Smile

ПП.Няма как да не обичам Америка....такъв як шопинг пада докато съм там Crazy Crazy

# 26
  • Мнения: 335
Аз харесвам Хилари Клинтън.
Допада ми много като казва кога, кого и как "САЩ ще изтрие от лицето на Земята".

Беше много секси като го обясни и онзи ден.
Не знам как й се мръднаха процентите после.


# 27
peonia-на 100 процента съм съгласна

# 28
  • Мнения: 2 381

Повечето американци са друсалки Joy.....тревата за тях е като цигарите за нас....

Нещото,което не ми харесва е отношението на държавата към обикновения човек...ужасна здравна политика- всички сте чували за това, че счупиш ли крак- ипотекираш къщата да речем...наистина е така....хората без здравни осигуровки са в ужас да не им се случи нещо/....тогава целия им живот отива по дяволите. Давам пример- да приемем, че средната заплата е около 2200$( това на неквалифициран персонал)...един преглед при гинеколог с цитонамазка е 2500$....за хората това е наистина ад.



 Joy Joy Joy В много щати е забранено пушенето. Бях забравила какво е мириз на цигари на обществено място докато не видях "стаичките" на летището в Мюнхен.

Цитонамазка + преглед е $ 60-$ 70 (заплатата, която посочваш ти е около 110/ден). За по- сериозни заболявания може наистина да си цял живот длъжник на болницата.

# 29
Не съм ходила в Америка, но защо да не харесвам американският народ. Както във всяка страна си има и хубаво и лошо. Така и сред хората има добри и лоши. Не харесвам политиците на Америка, защото се навират навсякъде и то все с един и същ предтекст-да
"помогнат", с какво с пушки и ракети, не те просто искат да си наложат своята воля и респект.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт