Краниостеноза и изоставане в развитието

  • 11 117
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ей, roge, много съжалявам...  Sad  Дано няма последствия падането.
Как е детенце сега?

Колко време мина от операциите ви?
Че аз две години и нещо по - късно, още изпитвам зверски ужас при всяко падане на дребната. Само гледам дали удря главата, че още има незатворени пространства по черепчето.

Къде ще правите ЯМР? На Георгиев звънна ли му да се консултирате?

Затрупах те с въпроси...  Hug

Кураж! Стискам палци  Praynig и да пишеш утре на всяка цена!

# 16
  • Мнения: 779
Съжалявам за неприятната случка roge! Sad
дано всичко е наред на ЯМР ,стискам силно палци.

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
roge, минахте ли на ЯМР?
Пиши как сте!  Praynig

# 18
  • Мнения: 12
Благодаря ви за съпричастността.  Hug
Честно казано, доста ме беше страх и от самото изследване, и от резултата, най-вече. Слава богу всичко мина добре. Малчо понесе геройски цялата процедура, нямаше усложнения от упойката. До вечерта вече тичаше из къщата. А резултата - това е най-хубавата новина, която в последно време сме имали. Няма никакви структурни промени в мозъка!!! Всичко е супееееер.
Малко ще отдъхнем от притесненията ни. Но това в никакъв случай не ни отменя грижите около сегашното му състояние и изоставането в говора, най-вече. Работата в тази посока трябва да продължава, за да се увенчаят усилията ни с успех. А и сега се надявам на по-благоприятни прогнози относно бъдещето на малчо  Praynig

... Колко време мина от операциите ви?
... Къде ще правите ЯМР? На Георгиев звънна ли му да се консултирате?


Вече две години и половина. Но няма последствия от падането. Веднага след случката ходихме до Пирогов, където му снимаха главичката и прешлените. Травми нямаше, слава богу. Беше доста отпаднал около 24 часа след падането, но после всичко беше о.к. Наложи се да носи яка, защото явно го болеше вратлето и си държеше главичката настрани и надолу. Но с днешна дата и това вече отминава.  А и ни предстои консултация и с д-р Георгиев в понеделник, така че всички въпроси да намерят отговор.
 Още веднъж Hug и целувки за вашите слънчица от нас.   



# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ох, камък ми падна от сърцето!
Страхотни новини   bouquet

Поздрави на любимия ни доцент! Вярвам, че и той ще те успокои и посъветва!

П.П. Около три - четири месеца след операцията, мойта щерка падна и си удари главата. Тогава какъв ужас преживях...  дори в болницата толкова не ме е било страх. Не можех да говоря, бях вцепенена буквално, дори не можех да се обадя на Георгиев. Мъж ми звънна тогава и му обясни подробно какво се е случило. И докато чуя, че няма опасност за детето, имам чувството че умрях поне три пъти.
Така че разбирам какво си преживяла, дано това да е финалът на проблемите ви!

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....Сега в частната генетична лаборатория (мисля, че се казваше Геника, ако ти трябва, ще се разтърся за телефона), от известно време също правят генетични изследвания за краниостеноза.

Наде, чак сега видях за тези изследвания за краниостеноза, които правят...
Дай малко повече инфо  Praynig
Само родителите ли изследват или и детето, при което вече има констатиран подобен проблем? Могат ли да кажат при евентуална следваща бременност дали има отново риск от краниостеноза? Каквото знаеш напиши, моля те!

# 21
  • Мнения: 317
Лабораторията, където правят тези изследвания, се казва "Геника", тел. 02/953 0715, София, ул. "Цар Асен"  №90, www.genicalab.com.
Мисля, че изследват само детето, някъде към 400 лв стрували изследванията.
Ако сагиталната краниостеноза обаче е случайна мутация, това общо взето би означавало, че няма риск за следващите деца - а мисля, че вашата беше сагитална. Ние за момента не сме ги правили, акцентираме по-скоро върху текущи изследвания, наблюдение на детето и много, много работа с него.
Иначе ходихме при проф. Симеонов, който искаше да приеме Сами за изследвания. Той пусна на компютъра си една програма, в която написа 2-3 неща, които му правят впечатление, че биха могли да са генетични (може и да не са) заедно с краниостеноза, но не излезе никакъв синдром или друго генетично заболяване, който би могло да бъде при сина ми. Следователно ако е генетично (което е твърде малко вероятно, защото малкият си имаше доказана инфекция при раждането, и вероятността да са и двете е нищожна), трябва да се търсят други индикации като съчетание с краниостенозата.

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Наде, мерси!  Hug
Ще разпитам и Георгиев, като се видим следващия път с него.


...
Ако сагиталната краниостеноза обаче е случайна мутация, това общо взето би означавало, че няма риск за следващите деца - а мисля, че вашата беше сагитална. .....

Не, коронарна е, двустранна  Confused

# 23
  • Мнения: 779
олеле Roge браво,браво!!!Много се радвам за хубавите резултати.Сега се надявам да продължите борбата и всичко да е наред от тук нататък  ви пожелаваме! Hug

# 24
  • Мнения: 779
Лабораторията, където правят тези изследвания, се казва "Геника", тел. 02/953 0715, София, ул. "Цар Асен"  №90, www.genicalab.com.



Ние също сме ползвали услугите на тази лаборатория,но при нас изследваха вероятността да има CMV бебето..

хубаво е ,че правят такива изследвания за краниостеноза..(макар да са скъпи),аз не знаех ... Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 11
Здравейте майчета!!!И моят син Алекс е опериран  от краниостеноза(сагитална),д-р Георгиев  направи двете операции ,всичко  мина  много  добре .Алекс  сега е на 2.4г невероятно умно,и досетливо дете гордея се с него.Благодарна съм на Господ,че ме срешна в с д-р  Георгиев  в този  тежак за нас момент .Пожелавам ви  много  здраве,и любов!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт