Как се облича лятно новородено

  • 25 278
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 73
Мойто дете не е лятно бебе(роден е март м.г.),но доста съм изчела за обличането на бебета,защото живея в една къща със свекърва и мисля,че се досещате за какво става дума Grinning та...винаги съм го обличала като мен,колкото ката дрехи има не мен,толкова има и върху него-щом ми е топло,значи и на него му е топло и обратното(като съм се съобразявала и с термометъра,разбира се).В жегите на вън е бил само по боди с къс ръкав или боди-потник,а в къщи гол по памперс и винаги бос,чорапи му слагах само рано сутрин и надвечер.Бебетата обожават да са боси.
Леко и безпроблемно раждане ти пожелавам и най-сладкото бебче Hug

# 31
  • Мнения: 112
моето детенце се роди юли-42градуса.Обличах го само с боди-потник,боди с къс ръкав+чорапки .

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Само по боди с къс или без ръкав. В особено горещите дни - само по широк потник (няколко размера по-голям, че да влиза ветрец), или дори само по памперс.

Бих ти препоръчала да се замислиш за климатик. Аз родих в няй-горещото време миналата година, горкото ми бебе дишаше като риба на сухо... И, разбира се, да се монтира климатик в горещините се оказа мисия невъзможна. Предложиха ми да дойдат след месец, като се позахлади и намалее клиентелата. Аз любезно им казах, че тогава и аз няма да имам нужда от пущината...  Mr. Green
Но наистина бебенцата много се мъчат от горещините.

Чорапи му сложих за пръв път, струва ми се, септември. Шапка (вероятно) ще трябва само ако се опитваш да го извеждаш на слънце. Разбира се, има и студени лета. Ако е топло, обаче, в никакъв случай не го претопляй - това е доста по-опасно за бебетата от потенциалната заплаха от настинка (в повечето случаи съществуваща само в главите на кварталните бабки).

Общо взето, понеже бебетата не могат добре да регулират телесната си температура, трябва да изхождаш от това ти как се чувстваш комфортно. С други думи, липсата на добра терморегулация се отнася до охлаждането с по-голяма сила от колкото до загряването. Или, едно леко поохладено бебе по всяка вероятност няма да се разболее - доста добре се справят с хлада - но едно прегряване много лесно може да доведе до топлинен удар. Който уврежда безвъзвратно мозъка.

Но като излизате, винаги си имай една пеленка в торбата - за всеки случай.
Peace

# 33
  • Мнения: 994
боди, ако е по-хладно, пелена.

А за изписването, когато е съвсем мъничко може да му вземеш нещо подобно - много е практично

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 17:20 от КТВ

# 34
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Съди по себе си и как ти се чувстваш и как си облечена. Като излизате навън гледайте бебчо винаги да е на сянка - не задължително покрит с дрешки, а може би чадърче или покривалото на количката.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
По боди с къс ръкав през деня (в жегите) и ританки/гащеризонче вечери, когато все пак вече не е толкова топло.

# 36
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Въпреки че беше много горещо, винаги съм го обличала по-дебело - с боди и отгоре някакъв гащеризон. Чорапки задължително, даже и завит, но преценявах според мястото дали да го отвия. Никога не ми се е изприщвал, въпреки че го обличах дебело.

# 37
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Миранда, аз винаги съм била на принципа, както й е на майката така му е и на детето! Аз съм на принципа, че от много дрехи файда няма! Като новородена беше с потник-боди и гащеризон с дълъг ръкав, но след 1 седмица беше само с боди с къс ръкав и панталонки! Моята дъщеря на 2 месеца беше само по памперс у дома! Имаш нужда от малко на брой дрешки, така че си вземи няколко потничета-бодита, с къс ръкав и гащеризончета с дълъг ръкав и крачолки! В началото може и по 3-4 да ти свършат работа! После с истински размери по-лесно се пазари!   bouquet Леко бременост и бързо раждане!   bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 932
Аз родих миналата година, в едни от най-горещите дни на 26 юни. След като се прибрахме с дъщеря ми от родилния дом, я обличах само по памперс и боди с къс ръкав, когато стана на 10 дни я изкарах навън за  първи път и пак беше облечена така, в началото до края на първи месец слагах чорапки , после спрях и си я извеждах босичка навън, впреки че търпях много, много критики.И досега не я навличам с дрехи, а зимата сме излизали дори когато бяха минусови температурите(облечени подобаващо) и мога да кажа, че вече е на 10 месеца а досега не се е разболявала никога - пу пу пу.

# 39
  • Мнения: X
Аз също съм бъдещата августка мама.И също си задавам тези въпроси и се чудя с какво ще е облечено бебчетп.Решила съм да си имам както с късо ръкавче дрешки така и с дълго и според дните и времето да обличам бебчо Simple Smile

# 40
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Правилно си мислиш - по боди с късо ръкавче. Може да вземеш някой ританка за всеки случай, ако някой вечер стане по-студено...

Общи условия

Активация на акаунт