Може ли бебе на 2 месеца...

  • 3 339
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Може ли бебе на 2 месеца да се разболее от Варицела,ако е имало контакт с болно дете?

Бебето на кърма ли е? Твърди се, че ако майката е прекарала варицела, му  предава имунитет при раждането - при кърменото бебе периода е около 6-9м. Когато ни изписаха, не обърнах внимание, че майка ми има някакви ранички на ръката, след известно време започна много да я боли и оказа се Херпес Зостер /при първоначално заразяване се кара Варицела,  след преболедуването и вирусът остава латентен в организма и може да се прояви в по-късен етап, при отслабена имунна система, стрес - вече като Херпес Зостер/. Педиатърката отложи една ваксина, за да изтече инкубационният период, но за щастие бебка не се разболя. Да допълня, че живеем при майка ми и контакта и с бебето беше постоянен ...
Ето линк за повече информация http://www.biberonbg.com/info/varicela.htm

На кърма сме.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Благодаря на всички за отговорите.Дано да се разминем. Praynig

жаси, пиши как сте!
За сега добре. Praynig

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми защо да не може Thinking
Ние на 4м изкарахме рубеола ooooh!

# 33
  • Мнения: 238
На мен педиатър ми е казвал, че ако майката е карала дадена шарка бебето има някакъв имунитет горе долу до 6-тия месец. Разбира се всяко правило си има изключения.

# 34
  • Мнения: 487
Да може, дано ви се размине.

# 35
  • Мнения: 205
Да, възможно е

# 36
  • Мнения: 149
Възможно е .

# 37
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като кърмиш активно и ако ти самата си карала варицела като малка, вероятността бебето да се разболее е много малка. Ако другото детенце не е пипало директно бебето - да го целува и т.н., тогава вероятността е буквално невероятност (варицелата не се предава чрез играчки или трети лица, а при директен контакт по въздушно-капков път).

# 38
  • Мнения: 4 753
Какво става с бебчето???  newsm78

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 023
За сега е добре.Дай боже и за напред да е така. Praynig

# 40
  • София
  • Мнения: 1 524
Това да се чува, още малко и инкубационният период ще е отминал.  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 17 592
Възможно е. Но може и да се размине. Вероятно все още има антитела от теб, но пък вече са доста намалели...

Общи условия

Активация на акаунт