Обезкосмяване с полски хвощ?

  • 32 018
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 032
Вижте какво намерих, по-точно вижте мнението на tosho. Thinking
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/21015/page//fpart/7/vc/1

# 31
  • Мнения: 2 323
нещо има разминаване в пропорциите от първата рецепта и на тоз tosho.... newsm78
ако няко пробва да казва какъв ефект има при него Wink

# 32
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Нещо не виждам логика в тая работа с окапването на космите.Колко косми ще имаш зависи от хормоните и от физическите дразнения на които ги подлагаш.А тази билка е безобидна.Аз съм я пила няколко месеца за женски проблеми,тогава на космите не повлия.Но пък през последната бременост ми окапаха две трети от тях.През цялата бременост пиех хормонални лекарства за задържане.А този хвощ в такъв случай действа като депилатоар?Нямам нито вана,нито време,но ако някоя мама има успех,да казва!То знае ли човек...

# 33
  • Мнения: 1 032
А ето, че е обсъждано и в дир-а.
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=alternhealt&Number=19 … amp;sb=5&vc=1
И как така не ми е ясно хем ще действа против КОСОПАД и хем ще обезкосмява. newsm78
Някой да не ни взема за  newsm57 и да е решил да ни гледа сеира? newsm78

# 34
  • Мнения: 76
Изглежда,че всеки е чувал,но никой не е пробвал.
И все още не мога да повярвам. newsm78
Моля който е пробвал да сподели

# 35
  • Мнения: 138
Да разкажа как е приложена рецептата:
Нашето момиче като разбрало за хвощта и веднага в билковата аптека. Не знам точно колко е купила обаче сигурно всичко, което са имали. Понеже в къщи си няма вана решила да иде на хотел. Наела си стая /не се смейте/ за три дни . Напълнила тя ваната и се киснала вътре докато гъбяса или докато и свършили запасите от отварата. Не съм питала колко и е излязло това удоволствие. Приятелката ми твърди че с течение на времето космите опадвали /от триенето с дрехите например/ и като ходили заедно на плаж миналото лято другата нямала и косъмче. Аз се бях амбицирала да го приложа още зимата ама тогава нямах вана, а сега не знам. Мислех си дори да сваря по малко и да пробвам не с киснене а с обтриване с гъба или нещо подобно обаче така май ще се проточи много. Иначе съм чувала за приложение на хвощта и под формата на чай срещу камъни в бъбреците та не вярвам да има странични ефекти. Както и да е засега май ще поизчакам но ако някой събере кураж и опита нека сподели за резултата.

# 36
  • Мнения: 500
И аз съм чувала за този начин за обезкосмяване  Wink

Май в някой от докторските вестници...
Жалко, че нямам вана иначе щях да пробвам yes

Или поне в някоя кофа да си натопя краката newsm78 newsm78
Aз пък имам вана и съм навита да пробвам, само че няма как да си намеря билките тук Sad

# 37
Според мене върши работа и това си личи само по това, че почти никой който го е пробвал не твърди обратното. Дали ако една жена открие, че хвоща върши работа ще го сподели с останалите? Не ми се вярва. Затова в този форум има само предполажения и догатки.

# 38
Приятелката ми ще го пробва, убедих я и ще имате резултатите. Обещавам.  Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз също съм я чувала тази рецепта и се навих да я пробвам като за начало в леген с вода. Отидох до аптеката и се оказа, че едно пакетче е някъде 150-200гр. Е как да ги докарам до 2 кг? Първо, нямаше такова количество в аптеката. Второ, в какъв съд трябва да го варя newsm78 И се отказах.

# 40
Ами по-добре си набери пресен, все някаде ще намериш. Аз намерих на едно място, не съм сигурен коя разновидност на хвоща е, но ще пробваме. В България има и отровен хвощ, но нали не го пием за да се обезкосмим  Laughing . Времето ще покаже  Grinning

# 41
  • Мнения: 1 032
Аз също съм я чувала тази рецепта и се навих да я пробвам като за начало в леген с вода. Отидох до аптеката и се оказа, че едно пакетче е някъде 150-200гр. Е как да ги докарам до 2 кг? Първо, нямаше такова количество в аптеката. Второ, в какъв съд трябва да го варя newsm78 И се отказах.
Е, то за леген Thinking или кофа не ти трябват 2кг. Щом водата ще бъде по-малко, съответно и хвощ ще ти трябва по-малко и пак ще стане същата концентрация. Горе-долу може да си изчислиш пропорционалността.

# 42
  • Мнения: 3 926
Мила, не прочетох всичко и видях, че и другите мами са го писали, но ДОКАТ СИ БРЕМЕННА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТИ, ОЩЕ ПОВЕЧЕ С ТОПЛА ВАНА И БИЛКИ. Змийското мляко и жълтият кантарион са супер опасни!!! Моля те, изчакай да родиш здрави и прекрасно бебче и тогава ако искаш и с живак Wink се обезкосмявай Simple Smile

# 43
  • гр.София
  • Мнения: 269
Някой ако е пробвал нека да сподели.
Лично аз нямам вана в къщи, иначе  нямаше да се занисля и веднага щях да опитам. Пък каквото стане. newsm10

# 44
Ей, хора! Ако някой от вас живее в Габрово или има път през Габрово да ми пише на: simo_alucat@abv.bg  за да му обясня каде може да си набере хвощ колкото си иска.

Общи условия

Активация на акаунт