ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ - тема 2

  • 71 445
  • 714
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 89
Здравейте отново.Първо искам да ви благодаря за куража и спокойствието,които ми вдъхвате!!!   bouquet
Имам въпрос,който май не е за тази тема,но не знам къде другаде да го задам.Кога най-рано кръвния тест (ЧХГ) може да отчете бременност?Възможно ли е това да стане преди да закъснее цикъла?И какви горе-долу трябва да са стойностите при НОРМАЛНА бременност в доста  ранен етап?Цикъла ми е след 4-5дни,а ако не дойде трябва да чакам още няколко дни,за да си направя дом.тест.Много ми се иска да съкратя това очакване и да мога още утре да знам резултата.

# 616
  • Мнения: 9
Здравейте преди няколко дена ме оперираха имах извън маточна бременност, махнаха ми лявата тръба и ми казаха след 2 месеца да си изследвам дясната (цвтна снимка), за да се види има ли шанс да си имам бебе по нормален път.моля ако някой може да ми обясни болезнено ли е това изследване . много съм объркана и много ме е страх.

# 617
  • Варна
  • Мнения: 3 887
Здравей Людмила! Няма страшно, цветната снимка не е болка за умиране. В повечето клиники слагат упойка. Наистина е добре да тестваш останалата тръба, преди да опитате ново забременяване. Нормално е да си объркана, всички тук сме били така. Пиши за всичко, което те тревожи, ще помагаме. Изчети и първите страници на темата, там има събрана доста информация.

# 618
  • Мнения: 108
Людмила, не се страхувай от цветната снимка.Не е приятно изживяване, но и аз като Svetli ти казвам, че не е болка за умиране. Поне при мен беше така - страхът е голям, но след като мине осъзнаваш че напразно си се страхувала. Стискам ти палци, другата тръба да е добра и скоро да се сдобиеш с бебенце. Аз съжалявам, че чак сега направих цветната снимка .До сега бях правила само редица хидротубации. За жалост тръбата която имам се оказа нагъната и шанса ми не е голям. Съжалявам много за изгубеното време и надеждите си.Така че за твое добро е да я направиш сега и да си наясно с положението при теб. Късмет ти желая!

# 619
  • Мнения: 19
Здравейте момичета и аз имам едно притеснение ходих на преглед и ме гледаха на видеозон.Видяха че едната ми тръба(дясната)е много уголемена показаха ми яйчника на снимка и над него тръбата беше почти колкото него голяма.Много се притеснявам за това док.каза че имам възпаление и то сериозно но дали е това.Ходих на цитонамазка  3-та А група съм с леки изменения.На следващия ден си втълпих че може да имам извънматочна бременност.Направих си тест отрицателен ми е,а пък и МЦ ми беше супер нормален като друг път без разлика дори съм като часовник всеки месец на 25.Какво ще кажете аз много се притеснявам да не се окаже нещо лошо.Дори ще отида на още един ехограф да чуя второ мнение.И забравих да ви кажа опитвам да забременея от 4 години Tired    Дано всичко да е наред.

# 620
  • Мнения: 89
Льдмила ,съжалявам за това,което ти се е случило!А за снимката нямаш причина да се боиш.Наистина е неприятно,но болката трае няколко секунди.Дано всичко е наред с другата ти тръба!
Rosiq,тръбата на ехограф ли ти я видяха?От няколко доктори съм чувала,че тръбите не се виждат на ехограф.Не знам какво ще кажат и другите момичета,но според мен имаш нужда от второ мнение.Желая ти успех!

# 621
  • Мнения: 989
Тръбите се виждат на ехограф само когато са раздути от нещо. След като тестът ти е отрицателен и цикълът ти си е дошъл навреме едва ли може да се говори за извънматочна. По-вероятно е наистина да имаш възпаление или хидросалпингс.

# 622
  • Мнения: 19
ЗДРАВЕЙТЕ ХОДИХ ДНЕС НА ВАГИНАЛЕН И ТАМ ЖЕНАТА МИ КАЗА ЧЕ ВСИЧКО МИ Е НАРЕД НЯМАМ НИКАКВО ВЪЗПАЛЕНИЕ И ДРУГАТА ПРИ КОЯТО ХОДИХ СИГОРНО Е ВИДЯЛА НЯКАКВО ЧЕРВО.И ТАКА СЕГА СЪМ МАЛКО ПО СПОКОЙНА.ЩЕ СИ ЛЕКУВАМ ДРУГИТЕ НЕЩА И ДАЙ БОЖЕ И АЗ ДА СЕ ЗАРАДВАМ НА ДВЕ ЧЕРТИЧКИ НЯКОЙ ДЕН.БЛАГОДАРЯ ВИ ЧЕ МИ ПИСАХТЕ. Hug

# 623
  • Мнения: 989
Момичета и на мен косата ми падааааа!  Cry  При всяко връзване на опашка, при всяко сресване, да не говорим за къпане. От около месец и пловина е някакъв ад - косата ми е навсякъде, където съм минала и то в големи количества.  Cry  Възможно ли е да е Метотрексата, все пак минаха 6м. от тогава, а чак сега да избива като страничен ефект?  ooooh!

# 624
  • Мнения: 1 699
Мила стига се вкарва в този филм след 6 месеца Naughty Според мен ако косопада е един от страничните ефекти на метотрексата то щеше да е още когато са ти го били и когато се е изчиствал от организма а не сега.На всеки му пада косата на моменти.И на мен ми пада.Вземи си някой шампоан аз останах доволна от Клоран те са лечебни и сигурно ще има за косопад.Може да е липса на витамини сега по това време.Яж повечко плодове и зеленчуци.Ще ядеш бой да знаеш  Hug

# 625
  • Мнения: 3 453
Скарлет,
моята коса падаше ужасно. По едно време мислех, че ще остана без коса. Попитах гинеколога си и той каза, че е нормално няколко месеца, след извънматочната бременност.
Ето какво ми помогна:
- шампоан Anaphase на Дюкре - добре е да се комбинира и с ампулите и дражетата, но аз използвах само шампоана. Имаше резултат още след първото измиване.
- домашна маска - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342096.0

Тази маска е просто чудесна! Има изключителен ефект срещу косопад. От месец не ми пада косата. Също виждам, че ми израства нова коса.  Подобри се цялостният вид, има блясък и обем.
Надявам се да съм ти била полезна! Hug

Елси,
това, което Скарлет описва, не е сезонен косопад, а често срещано явление, след извънматочна бременност. Иначе, Клоран също е добър избор. Hug

# 626
  • Мнения: 89
Skarlet,независимо дали косопада ти е от Метотраксата(в което се съмнявам)или от самата извънматочна,както ти е писала Норе,не бива да се тревожиш,защото освен,че ще спре,след това започва мноооого бързо да никне нова коса.Когато започна моя косопад,док ме предупреди,че не се знае до колко ще окапе косата ми,но след това ще ми поникне нова и по-красива.За красивата коса не му повярвах много,мислех,че само ме успокоява.Сега вече цялата ми глава е "обрасла"в нови косички,и са толкова много,че имам чувството,че ще "плъзнат" и по лицето ми.Растат бързо и са толкова сладки...Ох,мила,много се отплеснах-исках да ти кажа да не се тревожиш,защото ще се оправиш!Успех!

# 627
  • Мнения: 1 699
Хоупче помислих че не е от Мет-сата защото са минали 6 месеца затова.А иначе и след моята извънматочна имах косопад и най-вече точно след операцията за което ми казаха че е виновна упойката.Моята по принцип е редичка а тогава изобщо не ми беше до косата.Сега се остригах на къса черта та да замажа малко положението  Mr. Green Най-вероятно си права че е от извънматочната  Peace

# 628
  • Мнения: 3 453
Елси,
тя моята работа стана също, като "Чучка писател, Чукча не читател"! Joy
Сега, четейки внимателно, видях, че пишете за Метотраксата. Аз също съм на мнение, че косопада не се дължи на влиянието му.
Упойката е гадна и тя дава такива ефекти, но също и стреса, хормоналният дисбаланс, след прекъснатата бременност, да не говорим за храненето, след едно такова преживяване. Надали някой набляга на пълноценното хранене, след като е твърде зает с емоционалния хаос, съпътстващ извънматочната бременност.  Tired

Момичета, тези, които са имали оперативна намеса, добре е да посетите стоматолог! За съжаление, упойката поразява също и зъбите.

Аз да се похваля, този месец ми е последният, в който се пазим. От декември сме отново на линия! Party Успях да си издействам помилване и от 6 месеца, ми намалиха присъдата на 3! Mr. Green
Иначе, добрите дни са значително повече, от преди. Стъпих си на краката и продължавам напред. Убедена съм, че 2009 ще е нашата година! Peace

# 629
  • Мнения: 1 699
Hope  Hug Hug Hug много ми става хубаво като чета такива оптимистични мисли защото и аз самата съм в една дупка от която постоянно се опитвам да изляза.Аз свърших с физиотерапията и се надявам да ми е подействала добре и по Коледа да ми се случи и на мен чудо Praynig Дано 2009 да е наистина НАШАТА година момичета Praynig

Общи условия

Активация на акаунт