Познавате ли такива хора като зет ми?

  • 10 981
  • 164
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 175
Успех, чучулига!   bouquet

# 46
Ти чувстваш ли се спокойна ,като майка за положението на дъщеря ти и въобще за семейния и живот?

Не мога да бъда спокойна, защото чувствам, че тя страда много. Сигурно не смее да споделя всичко, което я тормози, за да не се измъчвам, а аз се чувствам безсилна да 'и помогна! Един омагьосан, кошмарен  кръг!
Трябва да предприемеш нещо,не казвай ,че си безсилна.....нали за това са майките....

Не съм безсилна! Не съм мекушава! Зная и чувствам, че трябва да бъда близко да детето си! Скоро ще тръгна към България и ще направя всичко. което зависи от мен! Вярвам, че Бог ме води! Дано той закриля всички ви!  Two Hearts

# 47
Благодаря ти, мила! Blush
Нека Божията светлина огрява винаги дните ти! txtloves

# 48
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Успех и от мен Hug

# 49
Много е лошо това което ти се случва Confused
Пробвала ли си да се видиш с эет си и да поговорите эа пречките, които стоят по между ви?
Не е нормална таэи ситуация да се бориш эа среща със собственото си  дете, но ако това е начинът то тогава БОРИ СЕ!!! Прави мили очи ,дерэай, говори... говори Confused Желая ти всичко най!  bouquet

Благодаря ти за сърдечността, съпричастността и съветите!  Blush
Когато отида в България, ще поговоря откровено с зет ми. Вярвам, че ще успея да разсея страховете му!
Нека БОГ те закриля, мила! Hug

# 50

Благодаря ти, мила! Hug Two Hearts
Стоплихте ми сърцето с човещината си!  bouquet

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
На мен лично ще ми стане много криво ако детето ми един ден позволи да му бъде забранявано, едва ли не, да се вижда с мен. Надявам се да не си постеля по този начин, но и да не го възпитам да е малодушно и без собствено мнение.
Peace
Успех  Hug

# 52
На мен лично ще ми стане много криво ако детето ми един ден позволи да му бъде забранявано, едва ли не, да се вижда с мен. Надявам се да не си постеля по този начин, но и да не го възпитам да е малодушно и без собствено мнение.

Радвам  се, че новото поколение израства в други условия, необременено от остарели и вредни, робски традиции!  Two Hearts
Не бива да разрешаваме на никого да прегазва човешките ни права!  Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 1 735
Последните постове звучаха ведро и приповдигнато,но това си е сериозен проблем.Относно мъжа ми и той хич не понася майка ми да се мотае в къщи като си е у нас,ама не понася и майка си.Пък и никога не може да ми забрани да я виждам.Нещо и дъщеря ти не си е оплела кошницата както трябва.Ако нещата загрубеят мисля,че има и закон според,който бабите и дядовците имат определени права да виждат внуците си и въобще този е нещастен комплексар.Той после може и да иска децата да не виждат майка си.Да ме прощава дъщеря ти /това са много лични работи/,ама с такъв човек да имам 2 деца...По-добре първо поговори с него и опитай с добро,но не си мисли ,че дъщеря ти живее добре и само ти с идването си въднъж на няколко месеца ще им развалиш семейството.Тук ми се вижда някакъв  по-сериозен проблем.Тя излиза ли свободно с други хора?

# 54
Момичета, ще си призная че аз самата съм злоупотребявала със съпруга ми, като съм го ползвала за оправдание да се отърва от майка ми. Иначе няма отърване. Свекърва ми пък не ми се натриса, тя по-скоро като и кажа нещо, което тя не желае да чува просто се обижда и не стъпва у нас, докато майка ми не е така.
АКо бях на мястото на чучулига, ако бях сигурна, че дъщеря ми ещастлива с мъжа си, не бих се противила заради едното си его да се чувствам близка с дъщеря  ми, не бих рискувала да внеса раздор в семейството и. Майка ми хем е щастлива, че имам прекрасен брачен живот, хем ревнува, че друг ми е по-близък от нея. Ми случва се в живота човек да срещне такъв съпруг, на който може да разчита точно толкова, колкото на родната си мака, който за разлика от нея не е толкова властен и изискващ. Но не позволявам никакво чуждо вмешателство, което може да разруши хармонията удома. (Живеем сами де, иначе такава хармония е немислима)

# 55
  • Мнения: 4 300
На мен ми се струва, че някоя твоя ( или на свекърва ти) постъпка е подразнила много дъщеря ти и зет ти. На твое място бих предложила помощта си по телефона- финансова, материална, физическа- и бих чакала покана.
Аз се чувствах по подбен начин, не исках намеса , нито помощ, исках просто малко търпение. За съжаление не получих особено разбиране, което доведе до конфликт със свекърва ми и досега ( виждаш на колко месеца е детето ми от лентичката) не мога да се пречупя и да й забравя сцените.
Майка ми ( и не го казвам защото ми е майка) прояви разбиране, изчака 2-3 месеца да свикна с бебето, да си направим режим и тогава дойде да ме види- просто изчака да я поканя без да ми дудне непрестанно кога.

# 56
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
С тази разлика,че жената не живее в България и не винаги може да си позволи да пътува,когато някой благоволи да я покани,а раждането на внучето не е никак малък повод за една майка- баба живееща в чужбина за да си организира пътуването.
След раждането е хубаво да има по възрастна жена в къщи при родилката и всяко нормално момиче би предпочело родната си майка,от колкото чужди хора.
Авторката не иска да се натрапва ,нито да заема от личното им пространство в къщи,убедена съм ,че единствената и цел е да ходи и помага на дъщеря си с каквото е полезна в след родилния период.

# 57
kali
За мен е егоизъм да се натрапиш само, защото нямаш възможност да посещаваш някого често.

И в същия дух - егоизъм е ако попречиш на щастието на детето си, само защото ти си избарл определен начин на живот  и имаш определени чувства. АМи чувствата на детето ти?

И "възрастната жена" ще си вземе шапката и ще изчезне за да се връща за ангажименти в чужбина след гостуването, как ще помага така на родилката? С един акт на "помощ" ще си отчете съвестното родителство и близка връзка с дъщеря си, а ще разруши семейството на дъщеря си.
След прочетеното тук в темата повечето жени са готови да напуснат мъжа си при подобна ситуация, вероятно след това ще отидат при майките си. А защо ли дъщерята на чучулига не го прави? Вероятно си има причини.

# 58
  • Мнения: 4 300
Kali, това какво мисли възрастната жена и какво мисли дъщеря й понякога са две различни неща. В това няма нищо лошо, ако двете страни не го приемат лично. Говоря по принцип, а не за конкретния случай.
Има много млади жени, които не желаят помощ в първите дни след раждането, нито от собствената си майка, нито от някоя друга жена.

ОСвен това не ставаше въпрос за често посещаване, ставаше въпрос за посешаване след разждането на бебето, нали? Дали в първите дни или след 3-4 месеца мисля че няма кой знае каква разлика по отношение на планиране на пътуването.

# 59
  • Мнения: 1 668
Какъв егоиэъм бе хора  Shocked тук става въпрос эа собствената ти майка не эа комшийката нали? Щом дъщерята се среща тайно с майката по паркове и градинки едва дали смята эа нахално майка й да им гостува Rolling EyesПо- скоро причината е страх от съпругът  й Confused

С един акт на "помощ" ще си отчете съвестното родителство и близка връзка с дъщеря си, а ще разруши семейството на дъщеря си.


Какъв ти "акт на помощ" жената иска да види детето си и внучето -все неща присъщи на една майка(баба)
Аэ до колкото раэбах чучулига не иска да се натрапва а просто да общува нормално с детето си беэ да се крие като престъпник Peace

Общи условия

Активация на акаунт