Най -после да си купя свестни препарати за чистене!-2

  • 231 411
  • 816
  •   1
Отговори
# 540
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Момичета, с какво да премахна петна от изпотяване под мишниците? Белите тениски на мъжа ми не се изпират напълно - пера с Персил. Не ми се използва белина, а и тези, които имат щампи или нещо друго какво да ги правя. Thinking

Като съвет - първо си смени препарата за пране. Има отделна тема за това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=477430.0
Препоръчвам ти SKIP прахообразен - има за бяло пране и универсален. Аз използвам универсални таблетки - няма дреха, която да не е изпрана.
А за петната - по-долу в темата беше споменато гръцкото прахче Еурика - има за цветни и бели тъкани - перфектно е  Laughing
Бялото използвам освен за петна, но и за цялостно избелване. Освен прахче има и течен вариант - също е невероятен.

# 541
  • Мнения: 133
Renate_R, благодаря Hug
Праха Скип го открих, но тези прахчета не. Къде да ги търся, има ли ги по магазините или са каталожни? Blush

# 542
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Renate_R, благодаря Hug
Праха Скип го открих, но тези прахчета не. Къде да ги търся, има ли ги по магазините или са каталожни? Blush
Не е каталаожно - намира се в магазините за перилни препарати. Аз си купувам гръцки Skip и от същото магазинче Еурика - на гръцки пише EUPNKA.

# 543
  • Мнения: 1
Здравейте,момичета!
Някой има ли опит в почистването на бяла кожа/дивани/ и петна от пот върху бели тениски

# 544
  • София
  • Мнения: 1 330
Някъде из нета прочетох това: Петна от пот третирайте с разтворен на каша аспирин.  Thinking
Защо пък да не опитам  newsm78

# 545
  • Мнения: 1
Благодаря ти ,мама Меца,ще опитам.

# 546
  • Мнения: 549
Здравейте.
Бихте ли ми препоръчали препарат, с който да си почистя петно от ръжда на памучна блузка?
Благодаря ви предварително.

# 547
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Да побутна темата и да споделя, че открих много добър препарат за почистване на банята от варовик.Препарата е гръцки и се казва VIAKAL. Предлага се в опаковка с пулверизатор - много е удобен за пръскане.
Специално е предназначен за варовик по плочки и хромирани изделия - батерии и душ. Не вреди на кожата и на хромираните батерии.
Тази вечер го пробвах за първи път - мирише Чудесно Laughing в сравнение с Целид Банк, да не говоря за Доместос, който мирише отвратително. #Cussing out
Цялата ми баня лъсна, а батериите и душа са като нови, при условие, че плочките не са почиствани основно около 1 месец, но след всяко ползване на банята бърша плочките и батериите с кърпа. Но все пак остават варовикови наслагвания, особенно по розовите плочки.  Mr. Green

Препоръчвам го, защото резултатът е перфектен.

# 548
  • Мнения: 408
Здравейте! Надявам се, че задавам въпроси на подходящото място  Blush
Живеем на първи етаж и в банята много "ухае" от сифона на пода. ВиК идваха да продухват канализацията, но проблема си остава. Има ли някакви препарати, които да пусна да се прочистят тръбите, та поне малко от малко да спре да мирише  ooooh! Така е от 2-3 год., преди нямаше такъв проблем. Сега като пуснат от горните етажи водата, при нас сифона изхвърча като тапа. Ако не беше трагично, щеше да е смешно  Cry

# 549
  • Sofia
  • Мнения: 1 789
Момичета, някакви идеи с какво да изчистя петно от сок от червен портокал от 100% вълнен килим и петно от паднал прашец от тичинки на лилиум? Дори машинното пране и препратите не ги махнаха. Такова чудо не съм виждала досега...

# 550
  • Мнения: 15 379
Момичета, някакви идеи с какво да изчистя петно от сок от червен портокал от 100% вълнен килим и петно от паднал прашец от тичинки на лилиум? Дори машинното пране и препратите не ги махнаха. Такова чудо не съм виждала досега...

Ако петната вече са третирани с препарат това означава, че са фиксирани завинаги и няма махане.
Просто препарата не е уцелен от първия път.

# 551
  • Мнения: 1 186
Renate_R, благодаря Hug
Праха Скип го открих, но тези прахчета не. Къде да ги търся, има ли ги по магазините или са каталожни? Blush
Не е каталаожно - намира се в магазините за перилни препарати. Аз си купувам гръцки Skip и от същото магазинче Еурика - на гръцки пише EUPNKA.
в коя верига ги намираш ? Wink

# 552
  • Варна
  • Мнения: 758
Ако петната вече са третирани с препарат това означава, че са фиксирани завинаги и няма махане.
Просто препарата не е уцелен от първия път.

Е, за втори път го срещам това твърдение и продължавам да не съм съгласна. Точно петна от червен портокал не съм махала, но петна от мазно, засечено и ръжда (изпрани, изсушени и забелязани след това) съм се отървавала с активния избелител на Дионис. От същия бях давала на колежка която беше опитвала да маха петно от блузата на приятеля си няколко пъти. В понеделник ще я питам дали е успяла, но подозирам, че е, защото после си поръча цяла опаковка.

За справка на появилите се по-късно, първата тема ( http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155701 ) беше започната тъкмо по повод препаратите на тази фирма. После бях чела, че Екопромакс имат по-добри (или изгодни) продукти, но не съм попадала на дистрибутор, за да направя сравнение.

Последна редакция: сб, 14 авг 2010, 00:57 от Пунчик

# 553
  • Мнения: 994
Здравейте!
И аз да нахълтам тук с моя проблем, а именно душ-кабината...стъклената й част я чистя всяка седмица, но не може да "светне като нова", стои като замъглена. Имате ли идея за подходящ препарат за почистване на душ-кабини?

# 554
  • Мнения: 408
Първо с някакъв препарат против варовик и после с препарат за стъкло - аз лично от години ползвам само Аякс с амоняк. Една приятелка, която чистеше в Испания каза, че нищо не чисти така добре като амоняка - лично не съм пробвала, защото ароматът ще ме убие преди да съм изчистила  Joy Но в аякса не мирише толкова, а наистина това е най-добрия препарат, който съм ползвала. С него чистя включително и горната част на аспиратора, където има отложени мазни изпарения, също и печката  Peace Само ако сме се пооляли с мазните пръски първо почиствам с гъба.

Общи условия

Активация на акаунт