Проверяваха ли бебето ви от полицията?

  • 6 333
  • 111
  •   1
Отговори
# 90
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
В София на Женския пазар в последния месец има две откраднати бебета в колички!!!
Наистина ли?
Не бях в Бг 2седмици, има ли гласност по случаите?

# 91
  • Мнения: 1 671
Много странно ми звучи. Не бих пуснала никой в къщата, дори след като ми покаже каквато и да е карта. Като ми покаже заповед повече бих се замислила, но ще кажа да дойде когато и мъжът ми е у дома.  Confused През това време може и да чуе бебето - като реве цялата кооперация се тресе  Crazy Mr. Green.

# 92
  • Мнения: 472
снощи у дома извършиха тази проверка.аз отворих на полицая защото го познавам по физиономия и знам че е нашият квартален.обясни ми че е намерено изоставено дете в софия и извършват проверка на всички майки родили през ноември и декември.нашият татко също е полицай и като се прибра му разказах и той ми каза че  това  е процедурата за издирването на майката

# 93
  • Мнения: 512
Много странни проверки! Разбирам, че полицаите си вършат работата, но да ги пусна да ми видят бебето.....каква е тази очна ставка......не знам!  newsm78

# 94
  • Мнения: 8 999
Без прокурорска заповед не бих пуснала и папата вкъщи, ако лично не съм го поканила по-рано!

# 95
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Днес и при нас се отбиха Close.
Тоя цървул, така ми изкара акъла, търси бебето по име.
Няма добър ден, това онова.
Тук ли живее.. ( името ) и толкоз Crazy
Баси кретенизма дето ги е обсебил някои служители Sick
То тъпо, тъпо, че няма на къде повече #2gunfire

# 96
  • гр.София
  • Мнения: 380
Здравейте! Аз съм бъдеща майка и естествено не са ми правили проверка, но работя в полицията, затова се включвам, за да успокоя майките. От няколко месеца не съм на работа и не зная дали в момента тече такава проверка, но мога да дам следния съвет-ако в дома ви дойде служител на полицията, за ваше успокоение може да звъннете на тел.166 и да поискате телефона на районното полицейско управление по местоживеенето Ви. Ако се обадите на съответния телефон, ще можете да разберете от дежурния офицер дали наистина се провежда такава проверка и работи ли в съответното районно управление служител със съответното име и фамилия/може да поискате от него да се легитимира или да съобщи името си дори без да отваряте вратата/. Най-вероятно адресите и имената ви са получени от районната поликлиника. Аз самата съм участвала в подобна проверка преди време. По принцип тези проверки се правят по домовете за улеснение на майките, защото в противен случай трябва да ви призоват в управлението, което предполагам, на никого няма да е приятно. Все пак, ако сте сами вкъщи и се притеснявате да отворите, можете да се разберете с полицая да го посетите в удобно за вас време в приемната му-всеки квартален полицай/т.нар. районен инспектор/ има приемна в съответния квартал и приема всеки ден обикновено между 17.00.ч. и 18.00.ч./. Посещението на приемната е доста по-удобно, отколкото разходката до районното управление. Така, както е описана ситуацията, не ми звучи смущаващо. Имайте предвид, че това наистина не е някаква самоинициатива, а се изпълнява заповед. Дано съм била полезна!

# 97
  • Мнения: 1 447
И на мен ми се струва  странно  #Crazy ,не ми се е случвало,а и за първи път го чувам  newsm78
На мен също ми е доста странно

# 98
  • Мнения: 523
Не, не са проверявали.. Немога да разбера обаче каква е логиката да проверяват бебетата при положение, че бебето във влака е намерено(поне аз така разбрах), а не е намерен родител, който е изгубил бебето си Shocked. Ако се търси изчезнало бебе бих разбрала подобна акция, но след като е намерено бебе не виждам причина да плъзват по домовете.
Ако нещо не съм разбрала правилно моля да ме извините. newsm78
По темата - аз познавам кварталния така че няма да е проблем да му покажа бебето си ако дойде да провери.

# 99
  • Мнения: 44
Ходили са да търсят и Калоян на постоянния ни адрес при свеки в Дружба, но ние живеем на друго място.
Според мен хората си вършат работата - акцията доколкото разбирам от темата е из цяла България, така че мисля е редно да им помогнем. В крайна сметка от нас се иска само да покажем бебчето и нищо повече. Мисля, че няма проблем ако полицая се легитимира, естествено!

# 100
  • Мнения: 6 274
Не, не са проверявали.. Немога да разбера обаче каква е логиката да проверяват бебетата при положение, че бебето във влака е намерено(поне аз така разбрах), а не е намерен родител, който е изгубил бебето си Shocked. Ако се търси изчезнало бебе бих разбрала подобна акция, но след като е намерено бебе не виждам причина да плъзват по домовете.
Ако нещо не съм разбрала правилно моля да ме извините. newsm78
По темата - аз познавам кварталния така че няма да е проблем да му покажа бебето си ако дойде да провери.
А как мислиш, че се търсят родителите ? Идеята е такава : ако ти си си оставила бебето във влака, когато ти звъннат на вратата, няма да имаш бебе, което да покажеш. Не е много сложно.

# 101
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Акцията си е акция.
Ама да дойде тоя ми ти полицай, без едно добър ден да каже, без да се легитимира и да иска да види детето... Shocked Close

# 102
  • Мнения: 725
И в нас идваха на проверка двама полицаи.Легитимираха се и поискаха да им покажа Алекс на вратата,не са влизали в нас.Показах им го и си тръгнаха

# 103
  • Мнения: 2
И на нас са ни идвали на проверка.Но свекърва ми им е казала че тъкмо сме излезли на разходка и това е било достатъчно.
Странно е все пак така изведнъж да тръгнат да проверяват, но пък щом са ги пратили ...Не е нужно да допускаш полицая в домът си при такава проверка.Гушваш си детенцето и го показваш на прага.

# 104
  • Мнения: 117
Тази цялата работа е доста нелогична.. Ако става въпрос за същото детенце, което бяха намерили във влак в началото на годината, то още по него време беше около 4м.. Направи ми впечатление, понеже юнакът беше голям точно колкото нашия.. а той вече гони 8-ми месец.. Защо, ако е същото дете, ще ходят при родители на 4-6 месечни бебоци?!  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт