Стискаме палци от сега силно да туптят ДЕКЕМВРИЙСКИТЕ сърчица

  • 12 460
  • 277
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 20
Здравейте отново от мен!Прочетох че коментирате по един въпрос който е също свързан с мен.Аз нямам кървене но имам леки болки ниско долу и зацапване с къфеникав цвят но не постоянно.В момента пия лекарства изписани ми от болницата където полижах 11 дни и сега от тук нататък няма да ходя повече на работа.Налага се да си стоя в къщи.Лекарствата са ми-нош-па,утрогистан и фолиева киселина.Чакам на 07.05 да отида на прег;ед за да чуя какво става с мен..

# 61
  • Мнения: 20
Ако има момичета от вас които също като мен ще си стоят в къщи през цялата бременност нека с е свържат с мен защото нямам никакво понятие как стоят нещата с болничните.

# 62
  • Мнения: 6 206
Е, ти пък и ти, ще си лежат цялата бременност
Гледай по-оптимистично на нещата
С първото бебе също имах зацапване, лежах 10 дни и после си работих до последно
В момента пак съм така
Лежа от 4 дни. Смятам утре да ставам. Не издържам вече.
Моите младежчета, както се разбра са две, едното по-малко, но му чух сърчецето. Сега заради него лежа...
Но се надявам да отмине и да се чувствам ок, не мога да си представя, че ще лежа 7 месеца, ще превъртя
Това не е възможно Confused

# 63
  • Мнения: 8
Явно зацапванет е нещо нормално.Радка какво ти правиха в болницата като сея толкова време , аз мисля че на този етап е безмислено да ходя,защото зацапването е леко , също имам болки но не чак толкови силни. Какво казват лекарите -може ли да се ходи на работа или е по-добре да се лежи. Знам че имаме право на 6 месеца болнични, останалото време до излзизане в майчинство се компенсират с годишен платен отпуск или неплатена

Каспър и аз мисля че няма да издържа до края .Лежа от вчера следобед и днеска цял ден о вече лудите саме хванали .Ти при кой доктор ходиш , аз нямам идея къде да се ориентирам.Вчера като празничен ден ходих в Торакс , но не мисля да продължавам там

# 64
  • Мнения: 6 206
Аз засега съм при Топалова, защото си ходех отпреди при нея
Забележки нямам никакви, ходя от може би 10 години при нея - и първата бременност ми е следила, и течения ми е оправяла жената, въобще 10 години без забележки, но пък и проблеми съм нямала, де.
Сега когато решихме да правим друго, то взеха, че станаха други  Simple Smile бебета, предварителни изследвания ми направи.
Предвид, че бебета са две, смятам да отида и при Димитрова във ВМИ, била специалист при близнаците разбрах.
и при Даскалов, в Медикус Алфа
За гинеколог, който работи със ЗК, още не съм решила, може би в нашата поликлиника на Събота Пазар, млада жена била лекарката, просто ще мина оттам.
Ако искаш ще ти пратя тел на Топалова, или ако се насочиш към друг, може да разгледаш в Здравния справочник.

# 65
  • Мнения: 8
Ще съм ти благодарна да ми го пратиш на лични, за Димитрова и аз го мисля.Даже вчера и звънях , но не работеше.Отзивите за Димитрова са много добри, доста колежки родиха при нея, на доста успя да намери проблема и не стигнаха до раждане.Може би Димитрова е добър избор-защото като те следи после присъства и на раждането.Дай боже да се стигне дотам аз ще съм секцио ,вчера доктора даде термин 07.01.,но ще е преди края на годината

# 66
  • Мнения: 265
Момичета,аз съм много щастлива от вчера,видяхме бебчето-20,4мм,имаше си главичка,май и краченца се виждат,вижда се и пъпната връв,и най важното-сърчицето тупти newsm44 newsm44 newsm44,док.каза ,че се развива много добре,дано и така да продължава newsm17гледам снимката и не мога да откъсна поглед от нея newsm53.За болките ми каза,че тези които са придърпващите от страни са от това че расте и са нормални,а тези които са като менструални са опасни и трябва да се лежи.На мен също ми писна да лежа,направо не издържам,ама няма начин,заслужава си,дано на всички ни се родят живи и здрави бебенца и да почувстваме това неземно щастие да сме майки! newsm17 newsm17 newsm17

# 67
  • Мнения: 2 957
zuerich в коя седмица си?Simple Smile
 

# 68
  • Мнения: 265
8г.с.+6 дни,още не съм си направила линийка,съжалявам,но съм малко суеверна.

# 69
  • Мнения: 516
zuerich, ние с тебе сме на една дата, нямам търпение да отида на лекар,като прочетох поста ти. И аз така за линийката Blush Нали декември тъкмо си я сложих и падна, не че има нещо общо, ама Crazy Много се радвам,че новините са добри Hug След 4 дни свършвам дуфастона и тогава ще ходя в Родилен дом да видим бебо.  Зацапването ти спря ли?

# 70
  • Мнения: 8


Момичета, на вас колко време ви казаха да пиете дуфастон .На мен ми каза до края на 5 месец  3х1 ,а след това 2х1.На мен ми се вижда прекалено  , при положение че имам само зацапване ,което днес даже изчезна ,дай боже да не се появи.В 6 гест седм ли се чуваха сърд тонове
 

# 71
  • Мнения: 516
На мен дуфастона ми го изписаха за 20 дни,каза да вляза в третия, сутрин и вечер по 1. Дуфастона е прогестерон, необходим,докато се образува плацентата, поне така разбрах. Не мисля, че се пие след 4 месец. Предишните бременности съм имала проблеми след 4-5 месец и са ми изписвали други лекарства(магнерич,гинипрал, папаверин, спазмалгон). Все пак има много време и в зависимост от състоянието ти,ще се преценява. А и има ли доказани ниски нива на прогестерон при теб(лабораторно)? На мен не са ми правили изследвания и не мисля да го пия , още повече ако няма зацапване.

# 72
  • Мнения: 8

Не съм го изследвала мисля на 07.05 да го пусна да видим  какво е положението.Но аз съм с  аденом на хипофизата и покачването на пролактина също може да доведе до спонтанен аборт и май дуфастона ще го пия превантивно

Последна редакция: сб, 03 май 2008, 13:07 от Ванина-

# 73
  • Мнения: 1 152
Аз от няколко дни имам бяло течение по няколко капки, което за мен е много странно, т.к. никога не съм страдала от него. На 7.05. съм на преглед, но дотогава имам ли основание за притеснение?

# 74
  • Мнения: 516
На мен направо ми тече Blush, но е нормално. Няма от какво да се притесняваш, ако нямаш парене и неприятна миризма.

Общи условия

Активация на акаунт