Работодателите и работниците им пушачи...

  • 2 704
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 206
Никога не съм имала против пушенето, защото самата аз съм пушачка.
Случайно или не, обаче, нито едно от момичетата ми не пуши. Някак си естествено стана, че при нас не се пуши.
Тези пък, които пушеха по малко, съвсем забравиха за навика.
Да, вече не си кривя душата, че занапред ако трябва да избирам - винаги ще предпочета непушача.
Никога няма да допусна дете или майка клиент да види някой от хората ми да пуши.

# 31
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
В работния ден изпушвам точно 4 цигари. Пуша си ги вън и не ми пука дали на шефа това му харесва или не - все пак мое право си е да избирам дали да пуша или не и след като не пуша вътре, защо пък трябва да искам позволение?! А що се отнася за големината на заплатата в зависимост от това, дали си пушач или не - много тъпо, ако наистина го има някъде! Пушачка съм, ама пак взимам по-голяма заплата от някои непушачи,  smile3534 които в почивката или плюскат, или са заети да се натягат пред шефа. Щото кадърността не се определя от броя цигари, които човек пуши.  Twisted Evil

# 32
  • Мнения: 2 448
Преди работех в склад, в който според изискванията на ХЕИ, е забранено пушенето, но какво се получаваше. Шефът сутрин като дойде до 9 вече е ударил кутията в стаичка с размери 1/1,5 м. Shocked И зимата не даваше да отварям за проветрение , за да се пести ток, ставало студено. Как изтръпях толкова време и аз не знам. Като му направя лека забележка, ми казва , ми и ти пуши. Ако не съди ме. Shocked Добре, че се махнах.

# 33
  • Мнения: 1 668
Наркозависимите ми подчинени губят по 100лв всеки месец и въпреки това продължават да пушат ...
Явно трябва да им увелича санкцията ...
така де, след като те не се замислят за тяхното здраве, трябва някой друг да мисли за това и естествено си има цена ...

като прочета подобно нещо и полудявам. Ти в затвора ли работиш? Или имаш някакви проблеми в детството, че са попречили на доброто ти възпитание   newsm78 newsm78 newsm78. Наркозависими и т.н. определения са леко нелепи

За протокола - от офис 1000 м2 ила 20м2 , на които е разрешено пушенето и докато пуша все ще се намерят поне 3 непушачи, които да пищят, че ги тровя (незнайно какво правещи в стаята за пушене). Та някак темата пушачи-непушачи ми идва в повече. Непушачите винаги са едни дискрлиминирани хора, отстояващи правото да не се пуши в зоните за пушачи  Joy Joy Joy. Изказвания от типа, че ТРЯБВАЛО да седят в зони за пушачи, защото видите ли всички компании сядат там и били ужасно дискриминирани, нещастни и т.н. вече ми идват в повече. Всеки сяда там, където му е приятно и не бива да натрапва своето мнение на когото и да било.

# 34
  • Мнения: 1 875
Аз съм бивша пушачка и сега разбрах, че по-голяма гад от бивш пушач няма.
Работодател съм и е изключено да забраня пушенето.
Дразня се неимоверно, не понасям задимени пространства, правя забележки, налагам се доколкото мога /когато се пуши в офиса, който е малък/,  но не се опитвам да подчинявам хората пряко волята им, не ми е това политиката.
Но те конкретно на мен не пречат, тъй като се работи в големи помещения и навън.

# 35
  • Мнения: 6 993
При нас е забранено. Няма стая за пушачи - има покрив за пушачите или слизат долу пред входа на сградата. Мен, ако ме питате, по-добре на покрива, щото като влизам/излизам и минавам покрай тях, пак ме душат (и преди някой да ми скочи - имам проблеми с белите дробове и пушачите ми пречат, където и да са, ако са на по-малко от 3-4 метра ). Тук имаме изрядни почивки и те си ги хабят в цигари, аз в блеене. Не работят по-малко от мен заради това, че пушат.
В предната ми фирма също нямаше стая за пушачи и се пушеше навън. Там нямаше регламентирани почивки и съм леко склонна да мисля, че се е получавало едните да работят повече, но...пак не съвсем, защото всеки си работеше по проект с краен срок и не зависеха едни от други.

# 36
  • Мнения: 843
   И големият ни началник , и  прякият са непушачи.  Grinning    Но са направили една  странична стаичка с диван и масичка... до противопожарната стълба...  като в лош филм.     Всичко е тягостно, но  пушим. Категорично.  До кенефите е, но пушим.
     То,  не, че има време ,  но Пушим!

# 37
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Темата ,естествено ще се развие в насока, ЗА или Против пушенето, но ще споделя за Германия.
Навсякъде има места за пушачи. Дори и в болниците. Във всяка клиника  има стая, където персоналът и пациентите, посетителите дори, могат да запалят цигара.

Тъпо е да се сравнява работоспособността и квалификацията на хора от един и същи бранш, според това дали са пушачи или не.

# 38
  • Мнения: 220
Другарки и другари,скъпи съотечественици - предлагам:
Вместо еврейска звезда,всеки пушач да ходи с избродирана цигара на ревера.
Само ,че се питам другарки и другари.
Кой тогава ще се чувства извън обществото.
Този бродирания,или този дето заклеймява,забранява и проявява претенции.
КПДто няма нищо общо с IQто - факт.(питайте бай ви Гугъл).
Айде да запалим по едно фасцче  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
В офиса ни не се пуши - нито служителите, нито клиентите могат да пушат. Пуши се на терасата - има столчета, масичка, пепелници...
Нямам против, който пуши да го прави на определените за това места, но се дразня неимоверно да вляза в обществена сграда и да видя как всеки пуши където му падне, понякога и под знак "Пушенето забранено", мразя и вмирисанио на цигари и/или задимени офиси...

Баща ми дава по 50 лв. над заплатата на всеки свой служител непушач. В нашия офис е неприложимо, защото само аз и 2-мата ми съдружници сме непушачи /ама ние заплати не вземаме  Rolling Eyes/

# 40
  • Мнения: 3 423
Аз не знам има ли в другите еврпейски градове такава гледка - продавачки пушат на входа на магазина и влизат след клиента че някой път даже и не влизат ако те преценят че си изтърсак и няма да купуваш нищо.
Не, не е така. Как изобщо го допускаш?!

# 41
  • Мнения: 1 710
Естествено всичко зависи от шефа. Аз работя в държавната администрация и пушенето други места освен в специално определените за целта е забранено. Да, ама ако шефа пуши в кабинета си и подчинените му го правят. До сега не съм имала шеф, който да не пуши, което автоматично води до по-чести и по-дълги пуш паузи.

# 42
  • Мнения: 5 370
Имаме точно 90 мин. общо почивка на ден. От тях-1 час за обяд. Как ще си разпределяш останалите минути през деня-дали за пИш или за пУш-си в твоя работа. Дали ще търчиш по стълби и асансьори и ще дърпаш "на екс" или ще излезеш на припек-също. Всяка минутка, в която си отсъствал, така или иначе се отчита, капиталиЗЪМ е това, не е шега.
П.С. Борисе, не ти ли свърши лексиконът? Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 2 381
П.С. Борисе, не ти ли свърши лексиконът? Mr. Green
Joy И на мен ми направи впечатление колко теми е пуснал.   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт