Mоите деца са си ми най-интересни. А вашите?

  • 11 680
  • 358
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 877
ле-ле, хора, не смогвам да ви чета. Моля ви! Аз "набутах" тук Милена. Мислех, че помагам на момичето. Сега направо 100 пъти съжалявам. Ама като съм па...!
Милена, извинявай!
Хайде, давайте акъл на мен!  Hug

# 331
  • Мнения: 9 990
Е какво на теб да даваме акъл-ни те знаем, ни те познаваме, ни си пуснала тема-моето е най-интересно, щото е буйно, останалите гледат тъпо.... CrazyПреигравате вече.

# 332
  • Мнения: 3 271
май, бегом обратно в "нашата" тема Wink  Hug

# 333
  • Мнения: 4 877
май, бегом обратно в "нашата" тема Wink  Hug


Слушам и изпълнявам!
 Joy Joy Joy

Дописвам тук, че нали си тръгнах - авторката не е идвала в Нашата тема (не говоря за "Темпераментните"). Simple Smile Пенелопа, теб те бях поканила (в съвсем друга тема). Заповядай!  Hug

Тази тема е ... уникална.  Shocked

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 23:37 от май :)

# 334
  • Мнения: 9 990
Вижте сега, момичета.Вашата тема няма общо с отношението на Никифин към проблема.Да, и тя се е опитала да се включи там, в съседния подфорум.НО, тук постави нещата по различен начин.И това няма общо с вас, с вашите деца и с вашите методи за справяне.

# 335
  • София
  • Мнения: 62 595
МИлена,

И аз за последен път се обръщам към теб в тази тема.
Разбирам защо моите думи ти се виждат крайни - защото те не пасват на теб и на твоето дете. Ако си обърнала внимание, написала съм, че повечето деца на тази възраст разбират какво им говорят майките им, когато е представено с прости думи и ясни връзки между причина и следствие. Друг е въпросът колко са готови да се съобразят с него. Ако не стане от първия път ще стане от десетия и е нужно натрупване с времето и повтаряемост на действията, ситуацията и посланието. Става въпрос за общия вариант, а не конкретно за твоето дете.
Ти гледаш точно от своята камбанария и се засягаш, защото твоето дете по една или друга причина трудно приема "не" за отговор. Очакваш всички около теб да знаят какви са проблемите, с които се справяш, какви са особеностите на детето и едва ли не да сканират теб, детето ти и други родители и децата им и автоматично да познаят кое дете е хиперактивно, кое с по-изразен темперамент и кое е просто разглезено, както и кои родители работят по въпроса и кои си питат ушите. Имаш твърде високи очаквания от околните. Ти сама пишеш, че дори психолозите могат да се затруднят с разграничаването на хиперактивността от темпераментността и глезотията. Какво остава за обикновените хора, които нищо не знаят за разликите между трите? Разбирам, че си много  огорчена от неподходящото отношение на другите през годините и че сякаш не се забелязват твоите усилия и последователност. Но в същия момент пренасяш това огорчение към мен, защото съм се изразила по-категорично, че има родители, които с лека ръка подценяват проблемите на децата си и съзираш заплаха или неодобрение у всички, които по някакъв начин не са в синхрон с твоите очаквания.

# 336
  • Мнения: 3 271
Радостина, нямам очаквания към околните. Отдавна съм се отказала от това. Имам надежди за по-голяма толерантност към децата като цяло. Не е нужно да можеш от един поглед да различиш хиперактивно от темпераментно или разглезено. Но можеш да си спестиш (не конкретно ти, говоря по принцип  Peace ) оценката/етикета към детето/родителя именно, защото едва ли знаеш какво точно е ситуацията там. Визирам, ако щеш и тоновете теми в този подфорум за кой какво видял, кой как бил реагирал и т.н. Огорчена от отношението на околните бях преди години, вече съм си изградила малко по-здрава черупка, станала съм малко по-уверена в себе си и т.н. промени. По незнайна за мен причина взех да пиша повече в темата и си отворих някакви стари рани.
Както и да е. Факта, че все пак не малко от вас осъзнават и приемат нещата, за които пиша ме радва много и мога само да се надявам повече родители да реагират така  Peace

# 337
  • Мнения: 9 990
И пак-не е какви очаквания имаш ти,А Никифин-защо има очаквания околните да приемат обидните и квалификации одобрително и да я подкрепят в "трудното"  ежедневие с буйно дете, поставяйки така нещата?

# 338
  • Мнения: 3 271
Аз няколко пъти се разграничих с НикиФин  Peace

# 339
  • София
  • Мнения: 62 595
Голяма каша се забърка с тази тема. Поне се разбрахме накрая  Simple Smile

# 340
  • Мнения: 2 757



Абсолютно съм съгласна.Все пак,когато си на обществено място,където не си сам, а има и други хора ,се спазват някакви правила.Независимо дали на другите хора им харесва или не, те спазват правилата и е съвсем нормално от теб и твоите деца да се очаква същото.Ако това обаче на теб не ти харесва,то мястото ти не е сред хора.Не можеш да кажеш "той си е такъв",защото тпой не е такъв, а ти така го учиш,НикиФин.
И моето дете е искало да пие от чужди чаши,но аз съм го спирала и съм му обяснявала,че това не е хубаво,че хората не искат да пие от техните чаши, че той си има своя и от неговата никой друг не пие.
Не искам да бъда груба, но твоите деца, по това,което пишеш изобщо не са интересни.Те са просто невъзпитани.И ако на теб това ти харесва-Ок.Но колкото по-големи стават, толкова по-невъзможно ще ти е да се справяш с тях.В един момент учителите,приятелите,съучениците на децата ти ще вдигнат ръце от твоето безразличие и това може да се отрази пагубно на децата ти.А проблемът е в теб.
В никакъв случай не ти написах всичко това,за да те обидя, нямам такава цел.Но се замисли-ако ти полагаш усилие децата ти да се научат да се държат добре сред други хора ,как би се чувствала в компанията на майка, която очаква всички родители да се възхищават на ужасното поведение на нейния дивчо?
Аз бих си тръгнала,ако детето ми се държи като Давид.Тържеството е за всички деца, не само за него и той трябва да се съобразява с това,както и ти.


И аз не искам да те обиждам, ама толкова измислици на куп за мен отдавна не бях чела. Извинявай, но ми се струва, че нещо ти хлопа дъската.

# 341
  • Мнения: 2 757
Нямах предвид да има зависимост между това какво е детето  като малко и в пубертета....питах дали и в тийнейджърството децата , които са буини, неовладяни и с проблеми в поведението според авторката са интересни деца и нямат нужда от опити за помощ на преодоляване на това си състояние, нямат нужда от възпитание и намеса защото са си такива, дори когато определени навици могат да ги унищожът...дали ако нейните са такива тя ще казва както сега - ми такива са си - да се оправят както знаят, той опита от грешки се гради, каккто прави всъщност с малкото си дете по част от думите й тук...просто не мога да разбера как може хем да съзнаваш че до извесна степен детето ти има някакъв проблем и да казваш, че не е нужно да го насочваш как да се справи, защото всъщност пазиш индивидуалността му и не искаш да го превърнеш в роботче....
хем в друга част от постовете си, да сподля, че все пак явно детето й има проблеми и го води по доктори....т.е. той си е такъв става просто оправдание за безсилие и безисходица в ситуацията на този етап....което обаче авторката отрича да изпитва...



Чудя се не ти ли писна да ми слагаш в устата думи, които никога не са ми и минали през ума. Айде ако обичаш да престанеш да си измисляш  какво мисли, прави или говори авторката на темата или казано на проЗ език, щото като гледам нормален книжовен не разбираш, да престанеш да ми ядеш лай..та, не е здравословно

# 342
  • Мнения: 2 757
Е, то цялата тема и "спор" тръгнаха именно от крайните оценки, които авторката си позволи да постави за непознатите деца около нея,  само защото били кротки и спокойни....ако тя самата беше по-умерена в изказа си за заобикалящите я хора изобщо нямаше да стане проблем в темата....Wink

Сега ще се опитам да съм умерена и преди всичко точна в изказа си. Ти си крещящо тъпа и нагла.   #2gunfire

# 343
  • Мнения: 14 654
По-добре кажи кой в темата ти не е нагъл и тъп, не пише измислици и не му хлопа дъската.

# 344
  • Мнения: 2 757
И в допълнение последно от мен.Радостина тук е много права, споделяйки едно наблюдение, че днес всяко второ хлапе бива охарактеризирано от родителите си като хиперактивно, а то не е.Кой както иска да го разбира.Имам близка с наистина хиперактивно дете.Тя действа, не се жалва по форуми едновременно как изнемогва, същевременно да се хвали в стил "циганкатаи умря" как друг не би издържал, а тя издържа, и в заключение, че всъщност детето и е по-по-най, а останалите нещо не са...И действа сама, не с детегледачка под ръка.Излиза сама с две деца, не с детегледачка за разкош.Така че-мен тия нещо не ми минават.

Тя не действа само с една детегледачка, а с цяла армия от специалисти. И да позная ли оправили ли са детето и? НЕ СА. На бас, че познах. Ми аз направо съм герой, че се оправям без помощта на подобни съветници. За непросветените, дете, което тича и беснее веднага е хиперактивно. Това показва единствено, колко много неграмотни български майки има. Просветените обаче знаят, че признаците за хиперактивност са доста повече, и останалите нямат нищо общо с физическата активност на детето. И последно не разбрах жалвам ли се или се хваля с децата си. Изобщо колко ограничен трябва да е човек, за да разпределя всички изложени от мен факти в 2 графи - оплакване и хвалене. Btw дали напоследък не са забранили със закон оплакванетпо и хваленето в нашата мила родина  newsm78 Joy

Общи условия

Активация на акаунт