Боб в глинен гювеч

  • 49 776
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Пробвайте вместо брашно да настържете един картоф. Пак сгъстява, а и не си играете на отвори-затвори.
Аз лично слагам всичко наведнъж и нищо не запържвам, заради гастрита ми. Пак заради това и преди да сложа боба в гювеча го кипвам 2-3 пъти като във водата сипвам сода за хляб. И като кипне изплаквам и пак така. Пробвайте веднъж да видите какъв цвят става водата като поври 2 минутки със сода - ужасно зеленикаво-жълта. По този начин поне на мен не ми се дразни гастрита. А и последния път така варих 3 модела боб - просто обрах остатъците от разни буркани, някои от преди 3 години. Всичко си увря точно както трябва.

# 31
  • Мнения: 58
 Не,рогатата мерудия не е сминдух!Намира се трудно по пазарите в сух вид.Продава се на букетчета и представлява клонки с рогчета по тях.Преди пет години случайно намерих на пазара до Краснодар-който е от Бургас го знае.Купих си една връзка и още имам от нея.Както споменах е доста силна подправка и слагам по няколко рогчета.Слагам я и в киселото зеле в гювеч.Ако намерите си вземете,няма да съжалявате!

Общи условия

Активация на акаунт