Пазарували ли сте от тук?

  • 12 725
  • 184
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 18
Сумата 70-72 $ включва ли доставката или без нея?

# 121
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Сумата 70-72 $ включва ли доставката или без нея?
Това е без доставката, но ако се надвиши тази сума и трябва да се обмити ще включат и доставката и в/у  цялата сума ще начислят мито и ДДС.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 270
А къде плащаш мито и ДДС ,когато поръчката идва по пощата? В пощата ли?

# 123
  • Мнения: 18
Много благодаря . Моята поръчка е на стойност 59 $ без доставката.Надявам се да бъде ок.

# 124
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Много благодаря . Моята поръчка е на стойност 59 $ без доставката.Надявам се да бъде ок.
Да всичко ще е ок! Peace Hug

# 125
  • В море от любов
  • Мнения: 519
А къде плащаш мито и ДДС ,когато поръчката идва по пощата? В пощата ли?
Не в пощата Stop
Тогава процедурата е много сложна ooooh!
Отиваш в някоя митническа агенция и там всичко ще ти обяснят, като за услугата ти вземат 20лв без ДДС  и освен това мито и ДДС - много сложно е всичко ooooh! ooooh! ooooh!
По- добре е да не се стига до там Peace

# 126
  • София
  • Мнения: 1 270
Някои знае ли номерацията на маратонките.Интересува ме 45 номер на какво отговаря по USA стандарт

# 127
  • Мнения: 5 209
Някои знае ли номерацията на маратонките.Интересува ме 45 номер на какво отговаря по USA стандарт

45 отговаря на 11.

Редактирам: български 45 отговаря на 11, но това е за мъжки обувки.

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 16:45 от guess who

# 128
  • Мнения: 5 209
Да ви се оплача. Този път не се измъкнах.
Поръчах за около 56 долара и ми сложиха 34 лева мито и ДДС + 23 лева на митническата агенция. Доставка чрез USPS (пощата).
Май сам съм си виновен, защото митничарката ме пита доли е поръчано по Интернет и аз казах "Да". Трябваше да кажа, че ми е подарък, но не знам дали щеше да мине номера. Не знам дали да рискувам с още поръчки, защото процедурата е много тромава.
За тези, които се интересуват, ще обясня, за да са подготвени за най-лошото.
Митничарката в пощата описва стоките в пакета. Отива се в митническа агенция и там изготвят митническа декларация и още доста бумаги. След това се отива в митницата. Минава се през контрол, за да одобрят декларациите; след това се плаща на каса (в митническата агенция трябва да изготвят и фактура); сред това друга служителка одобрява освобождаването на пакета. Обратно в пощата; 4,80 лв. такса и си взимаш нещата.
Митничарката в пощата (този път друга) каза, че 22 евро е тавана за безмитен внос на стоки, ако си платил за тях, а 45 евро - ако ти ги пращат като подарък.
Стискам палци да нямате проблеми, защото е голямо разтакаване. И казвайте, че ви ги пращат като подарък ваши близки.

# 129
  • София
  • Мнения: 1 270
guess who това в София ли ти се случи ????

# 130
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Да ви се оплача. Този път не се измъкнах.
Поръчах за около 56 долара и ми сложиха 34 лева мито и ДДС + 23 лева на митническата агенция. Доставка чрез USPS (пощата).
Май сам съм си виновен, защото митничарката ме пита доли е поръчано по Интернет и аз казах "Да". Трябваше да кажа, че ми е подарък, но не знам дали щеше да мине номера. Не знам дали да рискувам с още поръчки, защото процедурата е много тромава.
За тези, които се интересуват, ще обясня, за да са подготвени за най-лошото.
Митничарката в пощата описва стоките в пакета. Отива се в митническа агенция и там изготвят митническа декларация и още доста бумаги. След това се отива в митницата. Минава се през контрол, за да одобрят декларациите; след това се плаща на каса (в митническата агенция трябва да изготвят и фактура); сред това друга служителка одобрява освобождаването на пакета. Обратно в пощата; 4,80 лв. такса и си взимаш нещата.
Митничарката в пощата (този път друга) каза, че 22 евро е тавана за безмитен внос на стоки, ако си платил за тях, а 45 евро - ако ти ги пращат като подарък.
Стискам палци да нямате проблеми, защото е голямо разтакаване. И казвайте, че ви ги пращат като подарък ваши близки.
И аз минах по този път #Cussing out
Но за по-голяма сума 82$
Незнам защо за толкова малка сума са ти взели мито и ДДС???? newsm78

# 131
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Днес получих от тях един колет на стойност 60$ и нямах никакви проблеми Peace

# 132
  • Мнения: 5 209
guess who това в София ли ти се случи ????

В Бургас.

# 133
  • Мнения: 5 209
Днес получих от тях един колет на стойност 60$ и нямах никакви проблеми Peace

Винаги съм пазарувал за около 50-60 долара и аз досега не съм имал проблеми. Ето че се случва. Просто се заяде гадината. За един чифт дънки и един колан се мотах цял ден. Митата не ме притесняват, не са много пари, но митницата е най-бюрократичната и гнила институция в цяла България. Да ме извиняват митничарите, ама си е така.

# 134
  • София
  • Мнения: 1 270
Аз чакам за 58$ , дано не ме изнедадат с митница , защото и идея си нямам в коя митница обмитяват в София.В пощенския ни клон няма митница

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт