слузестата тапа моля за съвети

  • 3 732
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 320
При мен голяма част от тапата падна в края на 6-ти месец , като е падала по малко 2 месеца преди това. Лежах за задържане и сега продължавам да виждам слузести "конци". Вече съм в 8-ми месец и се надявам да устискам още 4 седмици. Това , Галя , надали ще ти помогне , защото при теб става въпрос за друго. Може вече да се радваш на бебчето си, но исках да го споделя в подкрепа на това ,че при всеки е индивидуално.
Макар в повечето случаи да е индикация за скорошно раждане.
А първия път тапа не съм видяла. Laughing

# 46
  • София
  • Мнения: 10 331
Водите ми почнаха да изтичат лекичко, тапата ми падна заедно с тях, бях по хавлия и тя си падна на пода. Whistling
За секциото - прави се разкритие, за да изтекат лохиите. Не ти го правят преди операцията, то няма смисъл, правят го докато си с упойка. Аз лично нищо не видях, бях с един чаршаф пред муцуната, а и нищо не усещах.

Е как така преди секцио се прави разкритие- то ако се прави разкритие значи си готов само да напъваш newsm78 До колкото знам това е цялата философия >контракции които довеждат до разкритие и след това са напъните и готово>бебето е вън. Ако беше така никой нямаше да иска секцио.
Сори за офа Blush
На мен не ми е падала тапата така че не мога да дам компетентно мнение, но на сестра ми и падна и чак след 1-2 седмици роди.На нея и падно заради груб преглед в Шейново на една от консултациите и.
Бе не е точно това философията - аз имах контракции, пък нямах разкритие, приятелката ми имаше разкритие, ама нямаше хубави напъни и бебето не беше слязло...иначе добре звучи - причина-следствие-готово  Mr. Green
За сестра ти нямам думи  Sick

# 47
  • София
  • Мнения: 4 588
След като свърши моето секцио, едната докторка каза : "Сега ще почистим влагалището" и видях как ми вдигна краката, но аз абсолютно нищо не усетих, защото бях под упойка и не  чувствах нищо от кръста надолу. Процедурата беше не повече от няколко минути, доколкото си спомням. Не знам какво ме е правила, може би тогава е "отишла" тапата. Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 1 230
simplyaven, благодаря за разясненията  Hug

# 49
  • Мнения: 3 034
за нищо  Hug

# 50
  • Мнения: 145
На мен тапата ми падна малко преди да ми започнат напъните! Преносвах и ми предизвикаха раждането. Абе около 20 мин. преди да родя!
Успех ти желая!  Peace  Hug

# 51
  • Мнения: X
Абе няма такова нещо, като падане на тапата след раждане - секцио, не секцио, няма значение.
При секцио се прави изкуствено разкритие, ако няма такова, така че няма как да не падне.
Е как така преди секцио се прави разкритие- то ако се прави разкритие значи си готов само да напъваш newsm78 До колкото знам това е цялата философия >контракции които довеждат до разкритие и след това са напъните и готово>бебето е вън. Ако беше така никой нямаше да иска секцио.
Сори за офа Blush
На мен не ми е падала тапата така че не мога да дам компетентно мнение, но на сестра ми и падна и чак след 1-2 седмици роди.На нея и падно заради груб преглед в Шейново на една от консултациите и.

Къде пише преди?

При секцио матката се почиства, което си е жив кюртаж - simplyaven го е написала. Разкритието се прави от вътре или отвън, след почистването. И при двете ми секциа видях как ми правят разкритие отвън и проверяват дали изтичат лохиите. Това става след зашиването, когато махат и чаршафа пред очите.

Общи условия

Активация на акаунт