Космите, космите!

  • 7 553
  • 146
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 144
Aera, със студената и аз нищо не мога да направя.
Аз махам всичко с топлата и е въпрос на време да свикнеш, става много бързо, просто трябва да започнеш и още на втория път вече ще ти е по-лесно, ще си изработиш сама най-удобната за тебе система.
Аз първият път оплесках всичко, беше мазало, но още на втория всичко беше далеч по-добре.
Ето какво правя аз: Затварям се в банята със следните неща: топла кола маска/кара или сара беше топлата, не знам/ - количество в зависимост от това какво ще махам, но поне 2 опаковки - ако ще махам косми на ръцете - взимам 3/една за всеки случай/, за триъгълник пак 3, а за подмишници - 1/само да уточня, че по принцип колата от едната опаковка ще ти стигне за ръце и подмишници например, но аз взимам повече опаковки заради лентичките - те не са ми достатъчни от едната опаковка/. Значи взимам в банята няколко опаковки кола маска, един съд, пинсета, ножица и мазни кърпички за след това. Съдът го пълня с топла вода и слагам малко колата там - тя по принцип си е течна, но колкото по-течна - толкова по-добре. Нарязвам си лентичките както ще са ми най-удобни. Изваждам колата от съда и с нея направо нанасям върху мястото, а с ножчето, което е включено в опаковката я разнасям добре. Слагам отгоре лентата, а колата връщам в съда с горещата вода/да си стои течна/. Лентата натискам добре в продължение на около 20-30 секунди/искам добре да ги захване всичките, за да не се връщам пак на мястото/, след което - това, мисля, е най-важният момент - дърпам много силно. Понякога не успявам много силно, защото ми е трудно, зависи много и от мястото, а и е трудно да си дръпнеш сам на себе си, не е като да го дръпнеш на друг човек, но колкото по-силно и рязко - толкова по-добре - сама ще забележиш. Когато почистя напълно мястото, ако са останали едно-две косъмчета махам с пинсетката иии минавам с мазна кърпичка и съм готова:)
АКо трябва да ги подредя по трудност, разбира се, най-труден ми е триъгълникът, но го правя все по-бързо и което е най-странното - по-безболезнено ми е отколкото при козметик - почти не усещам болка. После ръцете, а подмишниците и краката са най-лесни. Подмишниците стават и най-бързо де - с едно мазане и една лентичка.
Ами това е.
МАлко дълго стана, извинявам се.
ДАно да съм помогнала! Hug

# 121
  • Мнения: 759
аз пък навсякъде само с бръснача...преди ползвах и епилатор, но се счупи и не съм си купила нов. иначе от ползването му си има мини ефект и на места нямам нищо, но пък и аз съм руса и мн мн не бие на очи  Sunglasses

# 122
  • Мнения: 1 179
Bebu4a , благодаря ти, утре ще взема, пък да видим.   bouquet

# 123
  • Мнения: 97
bebu4a   bouquet
Много добре си го обяснила, аз го правя по същия начин.
Само, вместо да ползвам лентите от кутийката си купувам от тези, които са по 100 в опаковка (ето такива http://911.bg/a2/offers.asp?p=887494&parent=4821), по плътни са, готови нарязани, става по-добре с тях.
След като махна всичко и навсякъде вместо с пинсетата минавам с епилатора.
На финала за почистване ползвам розова вода, правя кола-маската вечер и взимам душ едва на сутринта - това последното по съвети на козметичката - излизат ми по-малко червени петънца и пъпчици.

Айде стига спам  Sunglasses

# 124
  • Мнения: 144

О, тези лентички наистина изглеждат добре, има ли ги по аптеките или само по интернет?
Относно къпането - да, аз имам ужасен личен опит - преди време махах на триъгълника с кола и след това веднага под душа - станаха ми рани, на които им трябваха седмици да се оправят. А беше точно преди морето Sad
Оттогава/а и мойта козметичка не рядко го е изтъквала/ - поне 5-6 часа трябва да са минали преди да се изкъпя, а след като го направя се мажа с хидратиращ лосион.

Има и нещо друго - за подкожните косъмчета - ако преди да направиш колата вземеш душ и минеш мястото/краката например/ с гъба люфа - ефектът ще е много добър Hug

# 125
  • Мнения: 97
Ами в аптеките не съм ги срещала, но мога да ти кажа адреси, от където да си ги купиш - доставчици са на липоразтворима кола-маска и оборудване за салони, знам два-три такива, но тези са най-евтините, на ул. "Хан Аспарух" са. Имаше и разни омекояващи лосиончета за след епилация и подобни щуротии, ама аз не се глезя чак толкова.Пиши на лични.
За подкожните - минавам с луфа и и какви ли не ексфолианти не само преди колата , а седмица след като съм я направила, при това абсолютно всеки ден. Въпреки това си ми растат подкожни, да им се не види!  Twisted Evil
Ползвала съм разни препарати, но нищо не помага, бикини зоната е най-тежко.  При мен обаче подкожните са съвсем повърхности и създават проблеми само 2-3 дни докато леко израстнат, тогава им прилагам една бърза терапия  #2gunfire с бръснача  - тъкмо да им изравня растежа, че от колата някой са се скъсали, а други са се измъкнали от корен.
Абе тва космомахането си е цяла наука ! Joy Joy Joy

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Айде и аз да си кажа  Laughing
Краката - кола и епилатор (чат-пат)
Ръцете - епилатор
Триъгълника - самобръсначка  Rolling Eyes
Мустаци още нямам  Flutter
На корема (лентата) -епилатор

# 127
  • Мнения: 144

mu6moronko, благодаря, ще ги погледна тези аптеки, а нищо чудно да се поглезя и с други неща, освен лентичките, все пак това си е важно. Мерси още веднъж! Hug

# 128
  • Мнения: 446
доскоро само със самобръсначка,обяе от тук се навих и си купих епилатор,отначало си мислех че ще ме боли ,е малко ме заболя първият път.обаче след това,почти нищо не усещам и определено вече съм ЗА епилатора,по добро от това няма,поне за мен,доскоро си мислех че бръснача е супер но не е.много по трайно,не се виждат отдолу черни точици абе супер е Peace

# 129
  • София
  • Мнения: 1 017
Аз ползвам за ръцете и краката епилатор, за триъгълника и мишниците бръснача. Опитах се с кола маска под мишниците, но не стана, от напрежението и болката веднага започнах да се потя и нищо не се получи. Та затова съм така. Като си купих епилатора се пробвах на триъгълника и се получи, ама се отказах - много боли. Знам, че се свиква постепенно с болката, ама нямам нерви. Но това лято може пак да опитам.

# 130
  • Мнения: 144
grach, първият път под мишниците с кола маска и на мене ми беше мн трудно, сложно...но, повярвай ми, още след първият път разликата е осезаема, защото стават все по-редки и светли и по лесно махащи се! Иначе и мене триъгълникът много ме боли с епилатор, затова си карам с кола маската, но пак вкъщи. Така съм се усъвършенствала и ми е толкова удобно че не искам и да чувам за козметичка! Laughing Пък да не казвам колко пари спестявам..ама Вие знаете де:)

# 131
  • София
  • Мнения: 1 017
Благодаря за отговора, обаче наистина не смея - много боли, а и се потя, което пречи.

# 132
  • Видин
  • Мнения: 105
Здравейте! Хайде и аз да си кажа- навсякъде си махам космите с епилатора, с изключение на триъгълника- там с кола маска при козметик. Иначе най-болезнено ми беше първия път с подмишниците- чак рани станаха като се епилирах. Пробвала съм и триъгълника с епилатора,но....много ми е трудно,неудобно ми е,иначе болката се търпи.... Ако бях малко по-гъвкава....  Wink

# 133
  • Мнения: 1 085
Краката и ръцете е епилатор , а долу с бръснача.Другаде не си махам космите.

# 134

Общи условия

Активация на акаунт