Семейният бюджет

  • 1 722
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 675
При нас парите са общи.Мъжът ми взема пари преди мен, аз съм на цяла заплата в края на месеца.До моята заплата сме на негова издръжка, а след това обратното.Това, че парите не стигат е отделен въпрос.Първо се плащат сметките за ток,вода, телефони,вноски към банки и подобни, които представляват поне 250-300 лева от общия доход/според сезона/.Отделно се харчат пари за бензин, транспорт, храна.Сами разбирате, че за глезотии и скъпи дрехи пари няма.И тук идва проблема с майка ми, която все опява къде ми е заплатата от 500 лева..... Twisted EvilИ ако мислете, че това е голяма заплата, според мен не е, пък и всичко така поскъпна напоследък.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 735
Olla,не знам при нас как се разбрахме/то даже не си спомням да е имало такъв разговор/,но семейния бюджет е общ и някак си така по-лесно се управлява/особено ако искаме да купим нещо за вкъщи-че сме вечен ремонт/.След като живеете заедно или така трябва да е или поне да давате по равно.Ауууу,че хрантутник!Да не говорим,че в  повечето държави мъжете издържат цялото домакинство/немислимо за нашия стандарт/ и това се мята за напълно нормално,но айде да сме феминистки,ама чак пък така...Поговорете! NaughtyА за какво отиват неговите пари!?

# 17
  • Мнения: 54
Вече от няколко месеца сме официално разведени. Но неумението ни да се справим с общ бюджет е една от причините /според мен/ за развода. Та затова питам как се справяте вие и съм благодарна за отговорите.

Иначе от бившият ми съм чувала дори "че заплатата му била фирмена тайна" ?!?! Е, не можах да планирам ни ремонти, ни обзавеждане при това положение. Като се понатрупаха причини се стигна до развод. Иначе се оказа, че дори като бях по майчинство не е могъл да ни издържа с бебето. Но той от нищо не лишаваше себе си и е искал /предполагам/ от баща му пари.

# 18
  • Мнения: 320
Ние нищо не планираме и никога не сме планирали. Първо си плащаме сметките. Останалото слагаме в шкафа и всеки си взима за каквото му трябва. Не мисля, че живота ни трябва да се свежда до изчисления във всяка посока и във всичко.

# 19
  • софия
  • Мнения: 636
Плащаме сметките - те са на разплащателна сметка, после мъжа ми си получава заплатата на карта - тегли я и я оставя у дома в чекмеджето. С моята заплата купуваме неща необходими за детето - храни, дрехи, играчки. Стараем се всеки месец да спестяваме някакви пари на детето, а също така отделяме нещо и за нас-за почивка, ремонт или за новата кола. Останалото даваме за храна, за домакинството, за книги. Скъпи дрехи не купуваме.

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Правила имам само за личния си бюджет. Като изтегля парите на куп- оставям си половината да изкарам месеца, с другите си купувам разни лични неща. Това е.
Дават ми ваучери и с тях пазарувам- зареждам от-до хладилника веднъж-два пъти месечно.
Другото- горкият ми мъж  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 327
Първо плащаме сметките а останалото е в портмонето.Нямаме отделни каси васичко е общо.Слава Богу нямаме заеми такаче ни остават Praynig

# 22
  • Мнения: 1 128
Изчислихме   горе долу годишния разход на всичко. Това стана след като прегледахме основно всички сметки и направихме една статистика. Ток, вода, телефон, осигуровки, подаръци, данъци, храна, нужди за малкия....абе всичко за каквото можеш да се сетиш. Прибавихме и сума за непредвидени екстри. Разделихме го на 12 месеца. Сумата я разделихме на две и дадения резултат е което всеки от нас двамата трябва да внася всеки месец в общата банкова сметка от която се плаща всичко. На който му остане нещо на страна си го харчи както му е кеф.

# 23
  • Мнения: 1 517
Първо плащаме сметките, после за храна и за каквото остане.

Общи условия

Активация на акаунт