СЕПТЕМВРИйче щом роди, мама пак ще се втали

  • 11 056
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 57
red_sonya мерси за ника   Wink. Аз живея в къща и имам място за количка, т.е. няма асансьор да мисля, багажника ни за кола е голям, за това и не ме притесняват колиграмите. Най-вече търся количка с големи гуми и по възможност амортисьори, да се движи свободно по паважите в нашия квартал и дупките по улиците и да се обръща посоката, че с това нашето променливо време, ту много силно слънце, ту пък вятър... Inglesina определено добре изглеждат всичките на външен вид и на мен са ми на сърце.
Абе това си е лудост с количките, как ще се спра на една незнам ooooh!  #Crazy
За кошчетата трърдо ДА! Безопасността преди всичко, парите тук не бива да се спестяват!

# 286
новичка аз пия в момента витамини центрум матерна, защото съм настинала-гърло кашлица и т. н.На мен тези витамини ми влияят добре, преди това пиех Пренатал, но от тях повръщах няколко пъти- организма не ми ги приема. На всеки влияят различно. Но гинеколожка ми е казала да се пият центрум матерна 15 дена и после да ги спра и да има малко пауза например през 15 дена. Аз мисля след няколко дена да ги спра, защото нещо започнах много да пълнея за тези 2 седмици и мисля че апетита ми идва от тях.

# 287
  • Мнения: 45
мирка, не знам какво да кажа. доста емоции и притеснение ти се събраха напоследък май...поплачи си и мисли за бебето - то ще те радва  Hug

мерси за мненията и съветите, аз пак ще се поогледам и ще взема някакво решение...добре 4е има време да го променям колкото си искам Crazy

# 288
  • Мнения: 21
Мирка, много силно те гушкам, поплачи си мила. за съжаленяи такова нещо не може да мине леко или да не се разтроиваш. сигурна съм че бебката ще ти даде много сила  Hug

Ирина, за албумина - на мен ми го пускат отделно от кръвната картина, в смисъл че трябва допълнително да го кажа.
По този повод току що си получих изследванията от днес и захарта и албумина са в норма, че ми бяха големи страхове
На мен седмиците м/у 24-26 ще ми проверяват нивото на околоплодните води и ако се завиши - обременяване с шоколад. преди малко повече от месец ми правиха обременяване с глюкоза и сега трябвало да е различно

# 289
  • Мнения: 3 926
Мирка, само мого селно и виртуално да те прегърна Hug Всичко отминава, но сега плачи. Колкото искаш, колкото дълго време имаш нужда и колкото силно искаш. Човек има нужда Rolling Eyes

# 290
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Мирка, една прегръдка и от мен. Уви, при мен същото се случи неотдавна-преди няколко месеца, а краят бе денят след Цветница. Уви, тъй като съм и далеч от дома, не отидох на погребението. После се прибирахме за 6те почивни дни, но майка ми не ми разреши да посетя гробищата. Аз също бях много привързана и близка с дядо си. Важното за мен е, че той знае(ше) за моята бременност, всички мои други успехи и се надявам да е бил щастлив и спокоен, доколкото това е възможно. Човек никога не е живял достатъчно, но някакси  с по-добри неща можем да изпращаме хората, защото няма голям избор.
Някой питаше за Центрум Матерна - аз го пия, но нещо съм малко несериозна - през ден-през два. Защото и моят доки ме посъветва "да не се тъпча с химии, като сега навсякъде има избор от всякакви плодове и зеленчуци". Иначе като го пия нямам проблеми.
ПС. Искам да питам за тези колички Inglesina - къде се предлагат в БГ и на какво ценово ниво са, защото аз съм много зле с ориентацията.

# 291
  • София
  • Мнения: 3 114
Мирката, за съжаление животът не подбира и нещата се случват независимо дали сме бременни или не.  Sad
Вярно е, иска ни се поне докато сме бременни, да сме заобиколени само от положителни емоции, за да дадем максимално спокойствие и позитивна енергия на бебчето в нас, но не винаги се получава. Не се страхувай да изживееш и изразиш чувствата си. Близките ти се притесняват за теб и  се опитват да те успокоят, но ако не плачеш, няма да ти е по-малко мъчно. Честно казано, не разбирам как така няма да ти дадат да видиш повече дядо си.... Rolling Eyes Сигурна съм, че колкото и болка да ти причини срещата, ще се почувстваш удовлетворена, че си го видяла, особено щом го чувстваш така близък. Прави нещата така, както смяташ за правилно, а за бебчето не се притеснявай- природата е помислила за тях и ги е направила доста издръжливи.  Peace Hug

Да се включа и аз в маниашката дискусия за количките.  Joy  Аз сериозно се точа на тази:
http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=230398&cat=fav. С продавачката се разбрахме да ме изчака до петък, че тогава ще може да дойде и мъжът ми с мен да я види.

Имам въпрос за кошницата за кола, понеже тази количка се продава в комплект с него. Може ли да се слага на задната седалка? С дъщеря ми ползвах нормално столче от 0 до 18 кг и нямам опит с точно този тип кошници.....

Страйп, тези капки намират ли се лесно по аптеките? Защото гледам, че в Продавалника постоянно ги търсят....май не се намират навсякъде.... newsm78

# 292
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Бях се объркала ................ (ми то бременен мозък), ама днес съм на верен път:

ПЕТКА, ЧЕСТИТ ТИ РОЖДЕН ДЕН!!!!!!!!!!!!!!  Hug  bouquet
 smile3525 newsm51 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59
Желая ти много здраве, щастие, късмет и леко раждане като му дойде времето.

# 293
  • Мнения: 57
Петка честит рожден ден и от мен  newsm59  bigdance2 много здраве щастие и септември да гушкаш сладкия бебок Hug
Момичета май трябва да се пуска нова тема,някоя мама дето разбира може ли да се заеме? Peace

# 294
  • Мнения: 133
Петка,  bdbaloni Много щастие, здраве и само хубави емоции  Hug
sweetkids аз да кажа като спец за кошчетата за кола, че вече мога дисертация да напиша за тях  Joy Ако коша е предназначен за новородени (0-13кг.) той се монтира на предната седалка, защото се захваща с колана и е с гръб към движението. Разбира се, можеш да го монтираш и на задната, но бебока ще е с гръб към теб (обратно на движението) и няма да можеш да го виждаш. До сега всички кошчета, за които съм разпитала са по този начин, защото такова е изискването. Даже го проверявах в Закона за движение по пътищата, защото ми се виждаше много безумно. За деца над годинка кошчетата може да се монтират на задната седалка, защото тогава захващането е друго и детето се закопчава със самия колан с лице по посока на движението.
За този модел идея нямам как е, но понеже и аз се двоумя за Чико (но Триото) и гледах, че техните кошчета отговарят на всички европейски директиви за безопасност, което ме навежда на мисълта, че и това така се монтира.

# 295
  • София
  • Мнения: 7 673
Петка, ЧРД и от мен!  bouquet

# 296
  • Мнения: 11 315
Мирка, голям гуш от мен! Hug
Петка, жива и здрава и много обичана!  bouquet

Нова тема

Общи условия

Активация на акаунт