Машина за хляб - 10 част

  • 74 924
  • 827
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 029
четейки вкусната тема, очаквах леко и приятно да изпека чуден хляб. сега държа едно парче втвърдено тесто и ме е  яд на мене си. хлябът определено е недопечен, а не видях опция за допълнително изпичане, след като вече е приключила програмата. май ще почна отначало  Cry

Буми, стана ли тестото на топка докато се месеше?

# 466
  • Мнения: 4 406
незнам- оставих машината и ходих на разходка.

# 467
  • Мнения: 3 621
четейки вкусната тема, очаквах леко и приятно да изпека чуден хляб. сега държа едно парче втвърдено тесто и ме е  яд на мене си. хлябът определено е недопечен, а не видях опция за допълнително изпичане, след като вече е приключила програмата. май ще почна отначало  Cry

може да си сложила повече брашно, а може и да не си избрала правилно програмата

# 468
  • Мнения: 4 406
програмата е основната- препоръчват я в упътването , като начало (Мулинекс 2000 е машината)
сега като чета- може и да съм сложила студена вода- това май пречи. гледам, че пише стайна Т на съставките, а аз налях директно от чешмата.
изобщо не се наду сместта. сега се притеснявам, че може и да не пече добре... ще пусна нова доза, да видим, но ще седя до машината да гледам кви ги върши.

# 469
  • Мнения: 1 172
Пак не стана моя хляб Sad По-добре от вчера,де, не се разпадна и не е мокър и лепкав отвътре,но пак е малко гумен, порест като дунапрен и не е вкусен.Пак ще му ядем само кората Mr. Green Утре продължавам с опитите!!!!

# 470
  • Мнения: 4 406
хм, съвсем ме обезкуражи, Амели.
аз съвсем да не почвам значи... да оставя за утре, да изчета поне 10- та тема... то не било толкова лесно, както пише

# 471
  • Мнения: 1 172
Да бе, явно хич не е лесно! И аз си мислех,че само хвърляш съставките вътре и след 3 часа вадиш чуден хляб,ама не.
мен ме съветва една позната да пробвам със суха мая.Лошото е,че като никога в живота си не съм месила и нямам елементарни познания,не мога да отгатна какво куца,но явно е нещо в рецептата или дозировките.

# 472
  • Мнения: 25 660
Пак не стана моя хляб Sad По-добре от вчера,де, не се разпадна и не е мокър и лепкав отвътре,но пак е малко гумен, порест като дунапрен и не е вкусен.Пак ще му ядем само кората Mr. Green Утре продължавам с опитите!!!!

Хм, ами хлябът не трябва да е сбит, а пухкав, с големи шупли. На това ли му казваш "порест като дунапрен"?
А вкусното го докарвам като смесвам различни видове брашно. Ако сложиш и подправки, съвсем вкусно става.  Laughing

Амели, и мен ме съмнява маята ти. За първи път чувам за такава, която се продава насипно.  newsm78 Купи си пакетирана, най-добре суха като за начало.

# 473
  • Мнения: 3 621
 моята машина е Мулинекс OW 3000, много е важно да се спазват точните рецепти и всички продукти да са на стайна Т , а не директно от хладилника, и последователноста , в книжката пише че маята не трябва да е в досег със солта и захарта
лично аз съм много доволна от Мулинекса, днес дори и първото сладко направих, стана много сполучливо /досега не съм правила такова нещо/

# 474
  • Мнения: 1 172
Хм, ами хлябът не трябва да е сбит, а пухкав, с големи шупли. На това ли му казваш "порест като дунапрен"?

сбит,степан,сплеснат и на пипане ,и на външен вид като дунапрен.Аз разпознавам все пак хубавия хляб,яля съм,виждала съм,моя не е такъв.Напави ми впечатление този път,че във фазата втасване на няколко пъти тестото се надигна почти до ръба на формата,после спадна, пак се надигна и пак спадна и като почна печенето,беше спаднало до средата на формата и така си остана,само по стените се опече кора до където беше стигнало при надигането.Съжалявам,че нямам апарат да го снимам.Кората му отгоре се нацепи при печенето.Не знам това какво значи.

# 475
  • Мнения: 3 621
Напави ми впечатление този път,че във фазата втасване на няколко пъти тестото се надигна почти до ръба на формата,после спадна, пак се надигна и пак спадна и като почна печенето,беше спаднало до средата на формата и така си остана,само по стените се опече кора до където беше стигнало при надигането.

по това което пишеш си мисля че си объркала количеството на маята , и на мене ми се случи първия път.

# 476
  • Мнения: 4 406
е, ще се пробвам пак утре. аз това павенце го прехвърлих в тава  и го доизпекох във фурната. вътре си е поресто, но някак си сбито. като изстина, даже може да се яде  Mr. Green мъжът ми леко ме подигра- аз за тази машина мърморя 3 месеца. и сега , като не се получи, ме гледа ехидно. добре, че не купих моделът 5000, нали е повече пари, щеше да ми се подиграва повече.
той сега сподели, че тестото не се е отделяло от стените на кошничката, било си като за палачинки,въобще не се е надигало... ама нали ни е за пръв път, откъде да знаем кое как...
още брашно трябва,стайна Т, а друго какво не е наред?

# 477
  • Мнения: 25 660
Амели, на превтасало ми прилича по обясненията ти. И на мен ми се случи 2-3 пъти на бързите програми, не знам защо. Повече не смея да ги ползвам, не и с тази рецепта.  newsm78

# 478
  • Мнения: 198
програмата е основната- препоръчват я в упътването , като начало (Мулинекс 2000 е машината)
сега като чета- може и да съм сложила студена вода- това май пречи. гледам, че пише стайна Т на съставките, а аз налях директно от чешмата.
изобщо не се наду сместта. сега се притеснявам, че може и да не пече добре... ще пусна нова доза, да видим, но ще седя до машината да гледам кви ги върши.

Пробвай на 2 програма основния хляб от книжката.Никога не съм имала провал с нея.Програмата е 2часа и 17 мин.Аз също имам Мулинекс 2000.

# 479
  • Мнения: 4 406
благодаря- е опитам

Общи условия

Активация на акаунт