Машина за хляб - 10 част

  • 74 904
  • 827
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 7 880
Днес купих жива мая-Унгарска"В и в О".Опропастих и козунака и хляба smile3511.Не съм доволна и няма да купя повече от нея.Ако някой вече е пробвал от нея нека пише за резултати.
Виж сега от време на време има и несполуки. Аз например днес за трети път пробвам да правя един хляб с картофи и за трети пък той си остава тесто и не се изпича, което ме кара да си мисля, че повече няма да го правя.

# 781
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз съм ползвала Виво, нормална мая. Може би не е била прясна. Дядо хаджия, благодаря ти за споделения опит. Днес козунака ми стана перфектен Grinning  Мек, вкусен, на конци...мммм.... Спазвах технологията ти, но не съм късала тестото на топки. Просто спирах втасването и пусках наново програмата за тесто. Вместо ванилия сложих лимон (като си правя лимонада по рецептата на tedi_b отцедените лимони ги замразявам и после ги ползвам за кексове). Преди последното втасване извадих тестото, разделих го на две. Разстлах едната половинка, ръснах я с какао и захар, завих и усуках и бам обратно в машината. Другото тесто мислех да го пека втора партида, ама то взе много бързо да втасва (макар че днес е хладно), та го ръснах за разнообразие с кокос и го метнах във фурната. И двете козуначета се получиха много добре. Браво на машинката и на дядо хаджия, разбира се  bouquet
Козунака, опечен от машината
Този във фурната
Познайте дали го начупих топъл... Joy
Малко са кофти снимките, че снимах с телефона, извинявам се

# 782
  • Мнения: 106
Аз винаги проверявам срока на годност-до 18.06.08г.беше на маята.Мишината я имам от 7месеца-само два пъти имам провал с хляба.Единия път защото сложих брашно за сладкиши и втория не помня.Днес първо направих козунака и като не стана си помислих,че аз нещо съм объркала.Но и хляба не стана с тази мая.Мисля си,че е от нея защото от турската съм правила с отложен старт и хляба е ставал чудесен.Съпруга ми каза-не се притеснявай ще изядем коричките от страни,а средата-прасенцето.Ядосвам се защото се похабяват и продукти,и ток,и време, и труд.

# 783
  • София
  • Мнения: 7 880
Днес купих жива мая-Унгарска"В и в О".Опропастих и козунака и хляба smile3511.Не съм доволна и няма да купя повече от нея.Ако някой вече е пробвал от нея нека пише за резултати.
Виж сега от време на време има и несполуки. Аз например днес за трети път пробвам да правя един хляб с картофи и за трети пък той си остава тесто и не се изпича, което ме кара да си мисля, че повече няма да го правя.
Та да взема сега да се извиня аз на хляба с картофи. Той взе че стана. Оказа се, че просто си е искал повече печене. Иначе е изключително мек и пухкав та доста зор видях докато го разчупя.

Ето тук е цял. Тук пък е сниман отгоре. Къдрав е и такъв, защото ми залепи за капака. Изчаках го малко да се позапече, дигнах леко капака да се охлади отгоре и той леко спадна само отгоре и така се изпече и там. Даже много ясно си личи на снимката къде се е залепило тестото. Това пък е хляба отвътре, буквално го префасонирах докато го разчупих защото е много мек. После ако остане ще докладвам как е като е напълно студен.

Между другото обърках рецептата. Сварих картофите обелени с кимион и зеленчуковата подправка на Маги с намерението после да ползвам част от водата при замесването на тестото (така си пише в рецептата). Затова не сложих сол в тестото, защото подправката на маги си има. Обачеее какво съм правил не знам, ама след като извадих хляба констатирах, че приготвената чаша с бульона си стои непокътната и в бързината съм си сипал обикновенна чешмяна вода. Та сега хляба ми е напълно безсоле, но и така се яде, с тая разлика, че който иска сол си ръси с шарена сол.

# 784
  • Мнения: 106
Браво  smile3501за картофения хляб.Да Ви е сладко. eat

# 785
  • Мнения: 107
дядо хаджия, дай линк за тази рецепта с картофи, моля. Не можах да я намеря. Хлебчето изглежда много добре Grinning

Ооо, извинявай, загрях! - няколко страници по-напред, нали? Картофен хляб на Pety. Много ми е смешно, защото преди доста време го открих в сайта на гответе с мен и си го сложих във фаворитите, за да го пробвам някой път, а сега чета поста ти и не можах въобще да се сетя, че става въпрос за същия хляб! Laughing

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 21:46 от anavi50

# 786
  • София
  • Мнения: 1 312
На въпроса за Молинекс 2000 и 5000, имам ги и двете и мога да споделя,че 2000 е по- красива  на външен вид,по- квадратна някак . А Молинекс 5000 е пък с две бъркалки и според мен си има значение ,че бърка по- добре, и козунака по- спокойно го оставям да втасва.Но и двете са добри,аз още се чудя коя да си оставя и коя да подаря.Не мога да се разделя нито с една....
  А дядо хаджия, би ли споделил как стана така хубаво опечен козунака ти отгоре? В машината докрай ли или се допича в готварска печка? Поздравления  bouquet

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 20:53 от мм

# 787
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз винаги проверявам срока на годност-до 18.06.08г.беше на маята.............
Не се ядосвай, случва се. Пък като не ти върви с тая мая, не вземай повече от нея. И мен много ме е яд нещо като не се получи както очаквам. Нали затова пустия козунак ми беше като трън в д....о, ама ей на - днес мирясах.   Crazy
мм, за моя козунак никой не ме пита. ама аз да си кажа, че го допичах отгоре

# 788
  • София
  • Мнения: 1 312
Аз да си кажа защо имам две машинки...ами за пустата кора от горе ...Все си мислех,че като е машината за по голямо количество 1,5 кг -тогава ще има място в казанчето и топлината ще се вихри подобре от горе,ама не .Същото положение като молинекс 2000.Няма разлика в печенето.

# 789
  • Мнения: 198
Aз имам Мулинекс 2000.Пека винаги на силно изпечена коричка.След като програмата свърши,оставям машината поне още 10-15 минути и тогава я изключвам.Забелязала съм,че когато е залепнал за капака(което се случва почти редовно)като постои в машината,се отделя и се запича  много добре отгоре.

# 790
  • Мнения: 42
Благодаря на всички соито се отзоваха по въпроса за Мулинеска значи разбрах,че 5000 е по-добра но ми се струва доста скъпа но все пак ще си newsm78 помисля коя да бъде.Още веднъж много благодаря. smile3501

# 791
  • София
  • Мнения: 7 880
На въпроса за Молинекс 2000 и 5000, имам ги и двете и мога да споделя,че 2000 е по- красива  на външен вид,по- квадратна някак . А Молинекс 5000 е пък с две бъркалки и според мен си има значение ,че бърка по- добре, и козунака по- спокойно го оставям да втасва.Но и двете са добри,аз още се чудя коя да си оставя и коя да подаря.Не мога да се разделя нито с една....
  А дядо хаджия, би ли споделил как стана така хубаво опечен козунака ти отгоре? В машината докрай ли или се допича в готварска печка? Поздравления  bouquet
Ами според мен значи тестото трябва да е такова количество, че да не излиза извън контейнера. Тогава един път вихренето на въздуха отгоре и второ металното покритие на капака отгоре отразява реотаните и си оказва някакво влияние. А инак то като се надигне много и после отгоре се запича само отстрани където го е видяла светлината на реотана.

Козунака е печен само във машината. Обърни внимание на един друг козунак (плетен при това) няколко теми по напред, как и той се е изпекъл отгоре.

И да докладвам, че хляба с картофите си е мек дори и като поостане.

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 22:06 от дядо хаджия

# 792
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Молба към притежателите на Мулинекс от по-малките - може ли някой да ми напише рецептата за основен хляб за 500г., интересуват ме пропорциите. При мен грамажът е от 750 до 1.500, искам обаче да направя по-малко хлебче  Praynig Praynig Praynig

# 793
  • София
  • Мнения: 7 880
Молба към притежателите на Мулинекс от по-малките - може ли някой да ми напише рецептата за основен хляб за 500г., интересуват ме пропорциите. При мен грамажът е от 750 до 1.500, искам обаче да направя по-малко хлебче  Praynig Praynig Praynig
Ми какъв е проблема рецептата за 1500 грама просто да я разделиш на три ?

# 794
  • Мнения: 198
за 500гр.ли?Ето заповядай:

олио-3.5 ч.л.
вода-190мл.
сол-1 ч. л.
захар-2.5 ч л.
мляко на прах-1.5 с.л.
брашно-350 гр.
мая-1 ч л.

Общи условия

Активация на акаунт