Какво направихте с българското си жилище?

  • 3 558
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Бих го давала под наем или пуснала сестра ми. Не знам....Искам си нещо мое си, като си отида и да знам, че е мое. Гледах разни сайтове и за къщи по селата ( има толкова евтини...). Ама ме разубеждават, защото с тези кражби.....

# 46
  • Мнения: 214
matakosmata, мерси 3а отговора. права си със сметките, Щом можеШ да си го по3волиШ. В3имане на кредит в пове4ето слу4аи е на 3агуба, 3аради лихвите.

# 47
  • Мнения: 846
Ясно е че всеки би предпочел да пусне наематели и да печели от апартамента, въпроса е как да се оправим с недобросъвестните наематели, които биха навъртели сметки за парно, телефон и прочие без да си ги платят, дори и договор да имате представяте ли си как ще ги гоните по съдилища  #Cussing out

# 48
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ясно е че всеки би предпочел да пусне наематели и да печели от апартамента, въпроса е как да се оправим с недобросъвестните наематели, които биха навъртели сметки за парно, телефон и прочие без да си ги платят, дори и договор да имате представяте ли си как ще ги гоните по съдилища  #Cussing out

Тук е практика студенти, които отиват в чужбина на стаж за 1, 2 месеца да си дават стаите под наем на други студенти ( без договори). Защо те могат да са честни, а ние не?  newsm78

# 49
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Имам приятели които дават под наем тук. Депозитът за щети не покрива пораженията след квартирантите. Сега използват фирма, но изискванията на фирмата са големи - като се започне от плазмените телевизори във всяка стая, мине се през вида на кухненските уреди и се стигне да марката и цвета на спалното бельо.

# 50
  • Мнения: 1 107
Ясно е че всеки би предпочел да пусне наематели и да печели от апартамента, въпроса е как да се оправим с недобросъвестните наематели, които биха навъртели сметки за парно, телефон и прочие без да си ги платят, дори и договор да имате представяте ли си как ще ги гоните по съдилища  #Cussing out

Тук е практика студенти, които отиват в чужбина на стаж за 1, 2 месеца да си дават стаите под наем на други студенти ( без договори). Защо те могат да са честни, а ние не?  newsm78
не само студенти го правят.... в Швеция сайтовете за малки обяви са пълни с фамилни къщи, които се отдават под наем с все цялата покъщнина за по половин-един месец, докато семейството си почива някъде. Хората си имат доверие и дребните "тарикатлъци"  явно не са ги "нападнали" още масово.  така и не разбрах защо го правят- толкова ли са закъсали за пари или мисълта, че ще са "прецакани" с един наем не им дава спокоен сън newsm78

# 51
  • Мнения: 9 052
а ако вzимате наем и тос договор, депоzит и пр. не сте ли в чуденка къде да му платите данъка? 

# 52
  • Мнения: 2 617
а ако вzимате наем и тос договор, депоzит и пр. не сте ли в чуденка къде да му платите данъка? 
Данъкът на имота ли?  newsm78

# 53
  • Мнения: 9 052
а ако вzимате наем и тос договор, депоzит и пр. не сте ли в чуденка къде да му платите данъка? 
Данъкът на имота ли?  newsm78

на имота е ясно, не на наема. доколкото zнам , ако получиш пари в държавата , трябва да им платриш данък. т.е да подаеш данъчна декл. от твое име. Т.е не става баба ти да иде и да плати , както данъка на имота ...

# 54
  • Мнения: 4 138
аз съм в чуденка. затова и проучвам в момента. депозита не подлежи на данък. но договорът ми е на реалния наем, който не е малък.
данъчна декларация за миналата година имам подадена в българия. майка ми го прави, с пълномощно. за тук също трябва да подам, но в краен случай ще представя и тази от българия.

# 55
  • Мнения: 9 052
виж тук ако можеш да намериш нещо ... мисля има спогодба против двойното облагане с Германия http://www.nap.bg/ търси двойно и иди на стр. 2

тук http://www.nap.bg/nap_search?p_reference_path=180528_NAP_EXT_POR … 99146&page1=2
и тук

http://www.nap.bg/files/file_download.pubdocument?p_doc_id=1340

# 56
  • Мнения: 4 138
тенкю вери мъч  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт