Отговори
# 45
  • Мнения: 411
Често мие било много зле,плаче ми се,а съм сред хора и момента съвсем не е подходящ да ревна.Леле,ужасно ми е трудно.По принцип гледам да се отдалеча от компанията на някое самотно място и да поплача малко,че да олекне.Иначе не се издържа,а и не е здравословно да подтискаш емоциите си - ама никак!!! Naughty

# 46
  • Мнения: 120
Не ги прикривам, по простата причина , че немога. Когато съм недоволна или ядосана от нещо правя някакви физиономии /без да се усетя/показващи недоволството ми .

# 47
  • Мнения: 2 478
Добре се справям с прикриването на всичко,което не искам да показвам на външния свят.
Въпрос на самоконтролиране е,но само пред хората.
Иначе пред себе си не мога да се овладея бързо.Емоционалнна съм и изживявам всичко по няколко пъти.
Но никога не бих показала слабост пред човек,който не искам.

# 48
  • Мнения: 604
Още се уча са си владея емоциите и да осъществявам самоконтрол, но поне осъзнах необходимостта от това  Crazy

Понякога много ми помага физическо натоварване от различен тип: фитнес, колело, прекопаване на градина или пък някаква рутинна работа, която не изисква мислене-да речем подреждане на гардероба, или гладене...., друг път-музика, пеене, четене, танцуване.... Или опит да си представя ситуацията по друг начин, или  да се опитам да изляза от омагьосания кръг, че нямам избор! Преди нямаше земна сила, която да ме откъсне от емоционалното ми състояние, сега вече позволявам на някого да успее да ме разсее, не бягам от предоставените възможности за разреждане на напрежението под каквато и да било форма!
Успех  Peace

# 49
  • Мнения: 118
Дишам дълбоко,броя до 10,обаждам се на 150,160,166 и след това ,започвам да мисля за децата си.Ако това не помогне ,много неприятно...

# 50
  • Мнения: 3 929
Най-вероятна ще хвана рак. Аз съм човек, който по принцип потиска емоциите си и трудно изкарва навън това, което чувства. Терсене работа, да знаете.

# 51
  • Sf
  • Мнения: 808
Всичко се изписва на лицето ми. Не умея да прикривам емоциите си. Това в личния живот. В служебния е друго. Може би защото там не е толкова лично Simple Smile

# 52
  • Мнения: 919
Трудно се справям. За това и винаги когато съм ядосана, или ми е супер готино не мога да го прикривам. Такава съм си- няма скрито покрито.
и аз така Laughing

# 53
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
О,да.Справям се много добре през последните 2-3години със емоциите си.Като ми гледат лицето не могат да разберат какво мисля за човека отсреща,което много ги изнервя и обърква.Мога много добре да мълча,когато някой ме обижда и го гледам едно втренчено и спокойно...че направо можеш да ме помислиш за невменяема... Joy

# 54
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
не мога да  се прикрия всичките ми емоции са изписани на лицето  личи ми от километри

# 55
Въпрос на самодисциплина и контрол. Но човек с годините се научава да овладява емоциите си и да не показва слабост.

# 56
# 57
  • MUC
  • Мнения: 297
Трудно, но не невъзможно. Зависи каква емоция се опитвам да прикрия.
Ако е яд, май е най-лесно, намирам (пък макар и с усилия на волята) нещо, за което да се разсмея. Изкуственият смях се превръща в естествен, важното е да преодолея оная една минута, в която мога да размажа нечия физиономия.
Ако е обида, усмивка (па макар и през зъби  Mr. Green), разговор с някой друг, обаче на момента, така че да се отклоня от темата на предишната размяна на реплики, просто все едно не съм чула. Това, ако не мога да отговоря подобаващо на дразнителя.
Ако е просто тъга - може би концентрирането върху това, което върша в момента, е най-добро. Просто изключвам останалия свят и се съсредоточавам върху работата. Ако направо ми се реве, то е най-добре да се скрия някъде за малко, докато си поема дъх... Ако няма такава възможност, си повтарям "Овладей се" като някаква мантра, колкото да превъзмогна буцата в гърлото. Оттам нататък е по-лесно.
Но наистина е въпрос на дисциплина и опити да работиш върху себе си. Всичко се учи, но и аз не успявам все още да се справя в 100 % от случаите. Особено когато съм с близки хора, ми е много трудно.

# 58
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
При мен няма скрито покрито, всичко се изписва на лицето ми и не мога да го увладея Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 871
Ако трябва да се овладея и е въпрос на много малко време, поемам дълбоко въздух и спирам да дишам...за около 30 сек. При  мен се получава, въпреки че съм хипер емоционална!
Иначе, ако трябва да прикрия болка, се правя на шут...на оня шут, дето всички му се радват...

Общи условия

Активация на акаунт