ИЗРАЕЛ 7

  • 35 525
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
# 271
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Има една много точна негова карикатура: http://tam.co.il/gifs14599/blomp1.jpg
Мисля, че няма смисъл от обяснение  Peace Имаше огън-език и в голяма част от изказванията си беше груб, дори вулгарен (що се отнася до религиозните). Но има едно голямо постижение - успя да сложи на политическата маса проблема за влиянието на религията в светските сфери на живот, други политици го "замитат" като тема, защото е трудно да се лишиш от религиозните като коалиционна сила. Тук пише повече за политическите му идеи:
Цитат
Със своите искания за "европеизация" на Израел, за работещ обществен транспорт през почивните дни, за признаване на гражданските бракове, за Конституция и т. н., "Шинуи" успя да влезе в парламента. Тя дори стана част от управляващата коалиция, а нейният популярен лидер, Йосиф (Томи) Лапид бе министър на правосъдието.
някак е свързано и с последната ни дискусия, макар и по нелепа случайност!

# 272
  • Мнения: 2 952
  Отделих  постинга за Томи Лапид и затова пускам нов. Починал е един съсед наш и днес гледам долу между двата блока са разпънали една голяма палатка.Много голяма , с прозорци, врата , осветление , вътре наредени столове..... Това е за идващите  през  7-те дена на  скръб сега ...идват да посетят  опечалените и да предадат съболезнования.Долу в палатката има храна , маси столове , сядат , птиказват , пият , ядат , изказват съболезнования и си тръгват.Много народ се изсипа, много чудо..... (Мента говори за траора предната тема мисля ....).Та утре ще взема да снимам тази палатка да я видите.Детайли от нашето ежедневие , празници, печали, радости, скърби..Няма къде да се   видят тези работи.От прозореца ще  я щракна.Аз лично за първи път всичките тия  години виждам таквоз чудо - палатка  за опечалените ....Бях чувала де ...

 Мента , нашите на семейните  вечери само мръвчоци слагат, то е  гонди, супи, мтъвки, шефте , меджадера, 10 вида оризи   #Crazy.Като почнат  салати с разни ядки и парчета мръвки....хумуси, , масабаха за прилапване уж, риба в сос, рибени кюфтета, рибени хапки незнам к'ви си - люти , нелюти(само за мен са нелютите специално в отделен съд) ..............Все мръвкарски истории.... Някой път като правят млечна вечеря ми е много кеф.По-леко така ....Ама не се случва често...не им се вижда сериозна вечерята без мръвки  Whistling  Лютото ми е дерт....така обичат.....напоследък за мен отделно правят месото без  люто и  всички супи ( че няма как да се делят) и те не са люти....Хем и децата да ядеат ....Луди хора , подлютили са се чак да подскачат ...Аз мразя лютото....никакъв  вкус не усещам от него, само гори ..... То е всеобща израелска болест това ... Черният пипер не го броят ...Люто ли е ? питам аз ...НЕ ...само черен пипер има бе ....викат ... Луда работа .... #Crazy


 Лайла тов , хамудот!  (Мента , ще пуснеш ли утре  "Израел 8" пак по тоя тертип с описанието, че служи  хем за нас като съдържание да се ореантираме къде к'во сме говорили....Аз не знам дали ще имам време да разлиствам последната тема за описание  с тия болничките ми сладури....и незнам кога ще седна изобщо )

хамуд = сладур за мъж

хамудА = сладурана (хамудОт = сладурани)

(Анди пак ли е с  бан , бе ? Къде отиде ?)

Тали, ремонтаджийко! ooooh!
 

# 273
  • Мнения: 2 952
   Добро утро!

  Ето я палатката набързо....много е дълбока навътре ама от моя прозорец  не се хваща повече.Разперили са я върху паркинг местата под   сградата.На Г  , на ъгъл е :

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5997220


# 274
  • Мнения: 1 526
Пете то да е само ремонта  ooooh!....
По случай денят на Ерусали Мадлен учи песента " Златният Ерусалим"
А й я пуснах в изпълнението на Офра Хаза и тя пя с нея... а аз се разплаках...
Може и да ви стане смешно, ама аз така се разчувствах от малкото ми голямо момиченце   Crazy  Heart Eyes
После пък и разказвах кой е Христо Ботев и за какво и против кой се е борил.
Отделно край на годината изпити, учене такива работи...

Пете да оздравяват болничетата сладки   Hug

Ханд много е сладичко и твоето мишле! Каква мъничка е била  Hug Да ви е здрава!

# 275
  • Мнения: 160
Мерси Тали, порасна тя сега си наваксва  Heart Eyes.

Днес в 12 часа пуснаха сирените и аз бях  навън и ми направи впечатление, че не всички спряха а пък за колите да не говорим! Много криво ми стана  Sad съвсем е оскотял народа ...

# 276
  • Мнения: 2 952
Да бе .....наистина ....Тука спират , изправят се .....


Тали, здрави са днеска вече... Певица , а?  Simple Smile Сладурка ..една чаровна е ...  Flutter Има да върти момците с поглед  в задно салто.... опа!Живи, здрави да са!

Чакай пак да я пусна и аз тази песен тука:

http://uk.youtube.com/watch?v=zXTusYuXRcE&feature=related   newsm20 newsm10

Вчера не съм влизала във форума и викам ако подминете 15 страница....да се направи нова ама гледам още сме на 14 страница та има време за нова тема....

Заспаха ми малчуганите е двамата...отивам да свърша някоя работа, че довечера съм на маникюр и там дъра бъра .....таткото да  се грижи за щураците една  вечер ...да  слезат  долу да ритат топка нещо ....аз съм в  "междучасие"  Mr. Green Whistling и нищо не ме интересува за час - два  hahaha(ехе , то бая!  Joy )Който е гледал малки деца знае той....  Whistling

 


 До скоро!
 

 

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 12:39 от petia911

# 277
  • Мнения: 1 410
Песента на Офра Хаза е супер newsm10,ако можех и да разбера какво се пее в нея.

# 278
  • Мнения: 323
Момичета сетих се,че преди време имаше една доста известна еврейска двойка спортисти по фигурно пързаляне,това е един от любимите ми спортове.Имаха голям напредък,е бяха руски евреи,но под флага на Израел.
Та какво ново има в този спорт ,това епизодично предтставяне ли беше или този спорт набира скорост у вас.
А и малко секретна инфо от вас,напоследък тук споменават вашето разузнаване Мосад.Чела съм какво ли не за тях.От това,че са най-добрите в света,до това че са най-лошите.

# 279
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Момичета, аз имах някакви лични проблеми и не ми остава време, а и то все по-малко ще става, защото имам месец до подписването в България  Crazy

Пете, и аз оставам много впечатлена от количеството хора, които посещават за нихум авелим - успокояване на скърбящите. Явно домът на хората е бил малък в сравнение с това колко хора са очаквали да ги посетят и това е наложило палатката...  Thinking
Ще гледам да пусна новата тема през деня, но миналия път ползвах твоят модел като шаблон  Hug

Криси, какво става с изпита, учиш ли?

Тали, много съм впечатлена от дъщеричката ти - книга за Моцарт, "Златният  Ерусалим"... Тя ли проявява специално интерес към музиката? Разкажи и за това какво правят децата при завършване на учебната година - за училищата по-малко е писано май  newsm78

mi6imadi, ако не бъркам, в четвъртата тема момичетата бяха пускали превод на песента Wink

# 280
  • Мнения: 1 410
Здравейте!
Открих си много интересно четиво тази нощ - започнах да преглеждам старите ви теми и е толкова интересно,а вие сте ми едни сладкодумни,да му прави кеф на човек да ви чете.Довечера сядам с тефтера ,за да си записвам и думичките на еврейски,да понауча нещичко.Всичко ми е много интересно,а и няма да задвам въпроси ,отговорите на които вече сте дали.Чудни сте!

# 281
  • Мнения: 160
Мента, надявам се всичко да е наред и да са свършили проблемите  Hug.

Ето нещо да те развесели : съвети за млади булки  hahaha

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299393.0

# 282
  • T"A
  • Мнения: 2 515
mi6imadiHug не се притеснявай, че задаваш въпроси, които вече са обсъждани. И аз се присъединих по-късно и в началото (а и до сега) писах по теми, които вече бяха засягани по един или друг начин. Случва се дори и след като прочетеш предишните теми - хич да не ти пука  Mr. Green Аз ти пиша къде да търсиш отговора, за да се ориентираш по-лесно, не е укор към теб  Peace

hand, гледах я тази тема преди няколко дни и съм се смяла от сърце Grinning На Песах раздаваха агади, но някои старички - от 60те, 70те години, с реклами на разни фирми и подобни съвети за "домакинята" - представи си какви времена са били  Crazy А тези времена даже не са далечни от нас  ooooh!
Вчера получих подарък за оправяне на настроението - една книга, пак юбилейно издание: "Израел 60 години и екскурзии" ("ישראל 60 שנה וטיולים"). Много и се наслаждавах - хем история, хем география и туристически маршрути, има и красиви снимки  Flutter Препоръчвам на израелските момичета от фестивала на книгата (който се нарича седмица на книгата, но продължава месец  Mr. Green) Корицата на книгата


Заповядайте в новата (осма) тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=300803.new#new

Дано ни е все така интересна и с все повече привърженици  Hug

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 13:01 от Mentha

Общи условия

Активация на акаунт