Питане относно кани за вода Brita

  • 316 086
  • 1 393
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 9 132
Тоест Макстра не са същите като Максфор, и първите са много по-добри, така ли?

по-скоро обратното, но да, както и Боряна казва. Аквафор и други първо бяха копирали цилиндричните филтри на Брита, като на кутиите им пише "Става и за кана...
Брита смениха дизайна, след няма и две години Аквафор  и още едни....  newsm78 забравих кои кани, пуснаха същите, със същия надпис - става и за кана Брита.

# 1 096
  • София
  • Мнения: 3 611
И кое е различното освен цената?

# 1 097
  • Варна
  • Мнения: 987
Качеството  Peace

# 1 098
  • София
  • Мнения: 3 611
Може би зависи от водата, която сипвате. При нас разлика не се усеща. Нашата е от Витоша.

# 1 099
  • Варна
  • Мнения: 987
При мен разликата е съвсем осезаема  Peace

# 1 100
  • Варна
  • Мнения: 18 035
При мен разликата е съвсем осезаема  Peace

+1

# 1 101
  • София
  • Мнения: 1 735
Направих запитване до Брита България относно продължителността на употреба на каните и ми отговориха,че е желателно да се сменят след 5-6 години употреба.

# 1 102
  • Мнения: 2
Здравейте.
Понеже си купих и аз от прословутата кана BRITA, имам някои въпроси.
И тъй като разгледах коментарите, забелязах един потребител, който е доста наясно с тези системи.
Говоря за (пеп-4о).
Та, ако е удобно да попитам. Каната я купих средата на Януари-още няма месец.
Вкусът на филтрираната вода наистина е различен и ми харесва НО, от самото начало на ползване забелязвам около филтъра отгоре му и отдолу в сифона, както и след филтъра, на дъното на каната някакви (черни частици-като ситни песъчинки) явно по тежки пониже се задържат по дъното. Thinking
Каната ми е от големите XXL и беше комплект с 4бр. филтри.
Прегледах книжката, прочитох и инструкциите на самата опаковка на филтъра. А те са:
Измиване на каната
Поставяне на филтъра в напълнена кана без фунията и разклащане на филтъра за изплакването му
Изплакване на каната
Поставяне на фунията и филтъра в нея и поставяне в каната
Пълене с вода и изхвърляне на 2 или 3 води
И след това вече е готова за ползване и консумация
Та въпроса ми е за тези частици които се отлагат.
Те ме притесняват, ако трябва ще отида в METRO и ще върна каната.
При всички ли е така.
пеп-4о, съжалявам за дългото писмо, ще те изтормози, но ако знаеш нещо по този мой въпрос, щи ТИ бъда признателен.
Очаквам отговор когато ти е възможно, какъвто и да е.
Благодаря предварително.
Приятен ден.

# 1 103
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Е, щом си чел темата, значи трябва да знаеш, че това е нормално. Това са частички въглен от филтъра, безопасни са. Peace

# 1 104
  • Мнения: 2
E чел съм но явно не съм стигнал до там, понеже като видях отговорите на пеп, и реших веднага да пиша.
Все пак благодаря и на Вас

# 1 105
  • Мнения: 9 132
ами това е, активен въглен, който е лесно трошлив и някъде, където не се транспортират правилно пакетите - разбирайте при транспорт, премествания на кашоните, въглена се натрошава повече. Обикновено механичната мембрана отдолу пази и не позволява да  се изръсва във водата, но фините частици минават през този филтър. Изсипете водата, нищо, че е мокър филтъра пак, разтръскайте го, накиснете, да може да излезе каквото ще излиза и пак поставяйте. Не е вреден, знаете активен въглен е, но е неприятен за гледане. Напоследък купувам от промоциите на Била (май вече 2 години поне - 4 бр. за 32 и нещо си лева ) и не ми се е случвало да ръси въглен, както преди, когато купувах от Метровските. Ама иди докажи, че ония си блъскат кашоните, та от това да е......

# 1 106
  • София
  • Мнения: 1 462
Някъде да има филтри на промоция?  newsm78

# 1 107
  • Северозапада
  • Мнения: 5 482
В Била. По 11,90 лв. и двата вида филтри.

# 1 108
  • Мнения: 9 132
скъпи са Simple Smile  пак В Била пускат промоции 4 бр за 33 лв

# 1 109
  • София
  • Мнения: 1 462
Точно за такава промоция от 4 броя се оглеждам, защото последния път, когато бяха на промоция в Кауфланд забравих да купя и сега нямаме нито 1 филтър. Sad

Общи условия

Активация на акаунт