КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 5 - профил родители

  • 34 872
  • 488
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 119
а не мислиш ли, че ако стане много дълга анкетата, повечето няма да имат търпение и желание да я попълват Simple Smile
имаше сайт за дядо коледа някъде... една моя позната ми говореше за него...
но тя се връща утре в Бг... ще изчакате ли? Simple Smile

# 481
  • Мнения: 4 877
Още идеи за анкетата? Thinking

# 482
  • Мнения: 4 877
а не мислиш ли, че ако стане много дълга анкетата, повечето няма да имат търпение и желание да я попълват Simple Smile
имаше сайт за дядо коледа някъде... една моя позната ми говореше за него...
но тя се връща утре в Бг... ще изчакате ли? Simple Smile

Питах сина ми, може да изчакаме до утре. Но трябва да е реален мейл, защото ще си проверява пощата. Това е проблемът. Не мога да сложа и друг адресат, защото разбира.  Grinning

Не знам за анкетата - който иска да попълва. То може и да не е наведнъж попълването. Ще има, например, право на 50-100 кликвания и ако не ги изпълни май може друг път Hug
Ами много е сложна тази анкета, но половината работа свършихме.

# 483
  • Мнения: 119
ще я питам, обещавам Simple Smile
за мен анкетата така си е супер... ще се получи много интересна иформация от попълващите...
ние ще си лягаме вече... лека нощ, засега Heart Eyes

# 484
  • Мнения: 4 877
ще я питам, обещавам Simple Smile
за мен анкетата така си е супер... ще се получи много интересна иформация от попълващите...
ние ще си лягаме вече... лека нощ, засега Heart Eyes

Лека! Simple Smile
Благодаря за Дядо Коледа!  bouquet
Ще чакаме инфо.  Hug

Момичета, още идеи за анкетата - причини, за да се ориентираме към ЧДГ/ЧУ?

# 485
  • Мнения: 111
Ей, добра вечер на всички. Много сте се потрудили, докато ме нямаше.
МАЙ, ако знаех колко ще те затрудня с тази анкета нямаше да настоявам за нея. Но страхотно сте се справили! Браво!  Hug То работа за нас остана ли, май не!? МАЙ отново пое нещата в свои ръце и ги свърши за нула време.   bouquet
SOPHSAN, благодаря за отговора.   bouquet С мнението на специалист на моя страна ще обезоръжа останалите в семейството и със сигурност ще те послушаме.   
ALBERTA, много се радвам, че се включи в нашия екип и се разбираме така добре. Исках да те попитам кое е училището, което сте избрали за голямото дете и защо търсите друго за по-малкото. Кое ви притеснява? Пиши на ЛС ако имаш още информация за "Св.Климент Охридски". А и аз утре ще им звънна, та може да си поговорим, ако има нещо ново. О, щях да забравя да те попитам и за твоята позната, която недолюбва ЧУ, а е фен на ДУ - в кои точно си е записала децата и защо? Какви са нейните аргументи за ДУ и против ЧУ. Предполагам, че по някакъв начин си повлияна от нейното мнение, щом се чувстваш несигурна в избора за ЧУ или ДУ. А иначе разсъждаваш като една от нас и ми се струва, че личното ти мнение клони в посока ЧУ. Ех, айде сега пък и аз и психолог се изкарах!   Laughing
Май ще послушам МАЙ и ще стана писател или пък психолог ... във следващия ми живот може би, че сега няма за кога.  Joy
МАЙ, отново към теб, а и към другите, които имат желание за разходка до Банкя - утре ще пиша примерен маршрут къде и какво може да се види тук наоколо. То всъщност не е много и кой знае какво, но пък чист въздух и минерална вода да искаш...!  Laughing  Ох, толкова се изморих днес, че май ще отивам да си лягам! ЛЕКА НОЩ И ПРИЯТНИ СЪНИЩА!  smile3524

# 486
  • Мнения: 4 877
лягай, за да вземеш утре пак наградата.
Аз правя новата тема  Grinning
Разказа ми се играта с анкетата - към 150 позиции са  Joy Joy Joy
Изкрейзах!!!  Shocked  Grinning Grinning Grinning
Няма да резюмирам май нищо - нЕмам нерви.   Heart Eyes

АКо имате още предложения, давайте!  Hug

Да!
Да напомня, че никой не се е прознесъл по идеите за "Парите следват детето" и за друг сайт за качване на наши неща! Ей!  Grinning



пак съм аз  Grinning

НЕ СМЕ СЕ ПРОИЗНЕСЛИ ПО СЛЕДНИТЕ ИДЕИ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ НА TanyaMG


1 ИДЕЯ
...
Мислех си, че съм подходяща да се ангажирам с каузата "Парите следват детето", горе долу имам време, нямам пречки и наистина мисля, че е редно парите да се дават за детето. Също детето ми не учи в ЧДГ, то не съм пристрастна.
....

2 ИДЕЯ
Ами помислете за още един съмишленик, сама не ми е удобно. ... И може би наистина още 1-2 човека, че все пак съм със малко дете и знаете как ще е в определени моменти. А също и колко време предвиждате да отнеме промотирането на искането?

3 ИДЕЯ
Между другото сещам се, че асоциация "Родители" се бори за същото - http://www.roditeli.org/. Те имат добри позиции в общината, а на нас май ни трябват връзки на по-високо ниво. О, Пламен Орешарски ми е един от любимите автори, жена му ми е преподавала в допълнителното ми учение. Може би ми трябва среща с него Simple Smile

4 ИДЕЯ

МОЕТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ

аз имах 1 предложение още в началото - лесно и бързо, без сложна организация:

Имаме анкета   bouquet - благодаря, Миленка!
всеки, който иска, пише мейл до - изброих кои институции и медии - нещо от сорта
"Аз гласувах в тази анкета +защо"
отправяме питане по въпроса

Индивидуално, без насилие и строга организация
А Танчето само като модератор  Hug

Схемата я тествам нонстоп по други въпроси и без анкети, и друга поддръжка. Действа! Вярвайте ми! Задължително медиите и ПР!

5 ИДЕЯ

ОЩЕ 1 ИДЕЯ НА  TanyaMG



А да ви кажа за тайните места си мислех , ако искате в www.multiply.com можем да си направим лични галерии със снимки, там можеш да дадеш ключ само  определи хора да ги гледат. Тъкмо освен мен на снимка, ще видите и автографите. Още една идея ми се навърта, ще я напиша, когато имам повече време да съм пред компю за обсъждане.


Хайде, очаквам поне само с ДА/ЗА или НЕ/ПРОТИВ по цитатите!
  Hug
А ако имате други предложения, пишете, че TanyaMG чака вече инструкции.  Grinning


Лично аз съм за по-лесни варианти. На този етап без анжиране на никого. Ние и март месец тръгнах уж да мислим за нещо по-сериозно, но досега нищо не се получи. Една такава организация е доста сложно нещо - на мен дори 1 ден среща някъде за час ме затруднява дори да дойдете някъде до вкъщи. Слава богу, имаме анкета и това си ни е напълно достатъчно да повдигнем въпроса публично. Хем сме ЗА тази клауза, хем имаме резултати от анкетата, че има и други като нас, хем се интересуваме. Всеки може да пита като част от това общество. Дали сме 1 или 5 мами, май е все тая. По-добре организирано на ниво мейли до различните институции със запитване и лично становище по въпроса.

Това, което можем да се организираме, е:

- да прецизираме адресатите - докого пращаме мейли + кои медии (аз съм за Капитал + блог в Капитал);
- база данни мейли;
- индивидуални мейли до всички адресати или до всеки поотделно или до един, а другите само с копие до тях,  за да се запознаят;
- някакво насочващо текстче "Гласувах ЗА принципа "Парите следват детето", защото ... (някакъв/ви мотив/и от темата на инициативата) + запитване дали ще се реализира идеята/ защо не се изплащат тези средства..."
- всеки си решава сам дали да участва;
- после при отговор да си публикуваме тук становищата
- при удовлетвореност/неудовлетвореност пак пишем и прашаме на всички и медиите. Прессъобщението е лесна работа.

Не обичам насила неща, така че така всеки ще си има свой избор и ще бъде активен. Ако не стане, няма да обвиняваме другите. Ако стане - всички ще сме щастливи.  Grinning А аз винаги съм затова всеки да разчита най-вече на собствените си сили. Която и организация да потърсим за съдействие, това е доста генерален въпрос. За мен дали сме единици или зад малко по голяма организация е едно и също в очите на тези, които вземат решение. А защо някоя организация да има по-големи права за отговор от мен.  newsm78 Няма такова нещо!
Айде, казвайте!
Аз май само в този вариант мога да участвам някакси.


ЕТО АЗ КАК ГЛАСУВАМ:


1. ДА
2. ДА- ЗАВИСИ ОТ ОРГАНИЗАЦИЯТА
3. НЕ
4. ДА
5. ДА

А имам и предложение за тестване на "организацията" на емейл-кампанията - един наш член Wink, който зачезна тук, но си е оставил мейл в профила. Можем да проверим дали сме достатъчно чаровни и убедителни  Laughing Laughing Laughing

# 487
  • Мнения: 4 877
НОВА ТЕМА С АНКЕТА:
"ЗАЩО СЕ ОРИЕНТИРАМ КЪМ ЧАСТНОТО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ДЕЦАТА СИ - 150 ПРИЧИНИ"

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=293924.0


ТАЗИ ТЕМА Е ОТВОРЕНА САМО ЗА ГЛАСУВАНЕ В АНКЕТАТА "ПРОФИЛ НА РОДИТЕЛИТЕ".

ВСИЧКИ ДРУГИ ИНФОРМАЦИИ И МНЕНИЯ ПУБЛИКУВАЙТЕ В НОВАТА ТЕМА!  Hug


ЗАПОВЯДАЙТЕ ПРИ НАС!

# 488
  • Мнения: 4
Здравейте!
аз съм една нова мама във форума Simple Smile, но чета редовно и намирам много полезна информация.Имам една "принцеса " на 8 год. - 2 клас.
Изобщо не съм доволна от у-щето, в което учи - частно училище с немски език. Искам да я преместя от тази година, но естествено колебанията са големи Sad. Всички искаме най-доброто за децата.
Съветват ме да я преместя в Дорис Тенеди и мисля тези дни да отида на проучване.
Търсих във форума, но не намерих нищо конкретно за това у-ще (или просто не съм гледала внимателно). Дали някой може да ми даде малко повече инфо? Ще бъда много благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт