Срещи

  • 1 744
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
Kalinka
близки ли ти са, че ти е неприятно от отказаната покана? Thinking

# 16
  • NL
  • Мнения: 520
По повод каненето на гости от Бг-правила съм си устата при по-близки на два-три пъти и като виждам,че или нямат желание или средства да дойдат и оттам нататък не си предлагам гостоприемството.За тукашните предпочитам с предварителна уговорка поне от няколко дни да се разберем.Час също фиксираме.Спонтанно аз също не ходя на гости.На няколко пъти минаваме през един град,където живее една позната.Никога не съм и звъняла с повод,че сме близо до тях и да се видиме.Поставям се на мястото на човека,може да е заета в този момент и от едното възпитание да каже елате а в същото време кой знае как да сме и объркали плановете.

# 17
  • Мнения: X
като видях темата и реших, че е за форумска среща, ато какво било ...

ми нямам проблеми тук - нито с тукашни, нито с други (едната ми приятелка е германка все пак)

случвало се е и да се видим инцидентно ей така, без уговорки

а за каненето - аз каня макс 2 пъти и до там
кой приел, приел

# 18
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
бе я им тегли една майна на тези с тефтерите, голямо важно.

не ми харесват тефтерини традиции, но и не ми харесват обаждания тип ' тук наблизо сме, ще дойдем да се видим'.
като искам да се видя с някой взимам телефона, уговарям се за вечерта, ако е сутрин или за другия ден и така.
ама да чакам аз до февруари месец примерно, а то е едва ноември ми се види много Rolling Eyes снобарско и тъпо-големия професор вече...

# 19
  • Мнения: 3 367
Аз съм от тези с бележниците,имам план до минута и да,бих отказала ако не мога да го сместя. Не бих съдила, и не бих се обиждала-хора всякакви,не знаем какво баш им е на главите,правя каквото мога да каня хора и да пазя приятелства - ако не става значи не си залужават.

# 20
  • Мнения: 1 199
На човек може къщата му да е разхвърляна и да му е неудобно да приеме спонтанните гости. На мен лично ми се е случвало косата ми да е намазана с къна, аз отгоре с наелонова шапка и две дебели шапки над нея, т. е. във вид в който не бих искала никой да ме вижда и така са ми са се обаждали да ми предлагат спонтанно да се отбият след 10 минути. Приех ги тогава, но съжалявам че го направих. Мразя спонтанните гости. Смятам го за пълно неуважение към мен,  към времето ми и към плановете ми. Между другото с три деца рядко ми се случва да нямам план за това как ще си прекарам времето, независимо дали нещата са вписани или не в бележници. Вече ми е байгън от широката славянска душа Sick 

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Хората с колата са всъщност много близка приятелка на майка ми. Познават се повече от 40 години, детството ми е свързано с тях, близки са ни били. За съжаление, през последните години настъпи отдалечение от тях, защото се занимават с бизнес и все нямат време в България. Не съм ги виждала 9-10 години. Защо толкова исках да ги видя и ми стана мъчно, че не дойдоха? Някак си го чувствах, като връзка с миналото. Познавали са ме от бебе, да ме видят каква съм станала на 30+, с какво се занимавам, да си поговорим за миналото. За бензин: не знам, тъй като бях пред дилема Лондон или Амстердам да бъде следващата им спирка.....

За жената с бебето: помолих за 15 минути ( обадих се сутринта и ставаше въпрос за следобяд). Знаете колко бързо растат децата. Исках само да се порадвам тези минутки на дългоочакваното бебе.  Sad

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 12:32 от Kalinka

# 22
  • Мнения: 3 804
не знам по или извън темата е-но съвсем слу4айно попаднах на моми4е което има регистрация във форума ,но не е влизала освен когато се е регистрирала,писах и на ли4ни,оказа се в БГ ,но се прибира на сам,в4ера се видяхме
така 4е според мен когато 4овек иска нещо нещо ще намери и 5 мин зада го направи,ако ли не-има стотици извинения

# 23
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
не знам по или извън темата е-но съвсем слу4айно попаднах на моми4е което има регистрация във форума ,но не е влизала освен когато се е регистрирала,писах и на ли4ни,оказа се в БГ ,но се прибира на сам,в4ера се видяхме
така 4е според мен когато 4овек иска нещо нещо ще намери и 5 мин зада го направи,ако ли не-има стотици извинения

Така е. Със сигурност би ми се случило подобно нещо и в България, но там някак си го приемаш по-лесно: е, следващият път. А тук не знаеш кога ще е следващият път.

# 24
  • Мнения: 7 914
Kalinka
в крайна мсетка хубост на сила не става.... може би пък това е по малкото разочарование Thinking
не можем да караме или искаме хората да се чувстват подобно на нас Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 3 804
Калинка само да уто4ня -извън БГ съм

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Калинка само да уто4ня -извън БГ съм

Знам....Другояче ли прозвуча  Rolling Eyes ( оф: имам много близка позната сирийка, която е бежанка тук. Много хубави неща ми разказва за страната, въпреки нейната лична история, заради която е трябвало да напусне).

# 27
  • Мнения: 3 804
 Embarassed Embarassed Embarassed
абе сега като про4етох-разбрах какво то4но си писала,но тогава работих и 2в 1 явно съм се разцентровала Grinningщ
ина4е тук са другата крайност-гостите идват и без да са канени Mr. Green

# 28
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
като видях темата и реших, че е за форумска среща, ато какво било ...

И аз така  Laughing


За гостите - щом отказват вече няколко пъти, явно не искат да дойдат. Приключвам с поканите.

За приятелката - ако наистина е приятелка, не би те отхвърлила така директно с "бележника". Винаги има по-мек начин да кажеш на някого, че в момента не можеш/не желаеш да се видиш с него. А и за 5 мин. да минеш през тях няма да ѝ наруши плановете за деня, чак пък толкова. Честно казано, не бих ѝ се обадила повече.

# 29
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За гостите - щом отказват вече няколко пъти, явно не искат да дойдат. Приключвам с поканите.

За приятелката - ако наистина е приятелка, не би те отхвърлила така директно с "бележника". Винаги има по-мек начин да кажеш на някого, че в момента не можеш/не желаеш да се видиш с него. А и за 5 мин. да минеш през тях няма да ѝ наруши плановете за деня, чак пък толкова. Честно казано, не бих ѝ се обадила повече.

И за двата случаи почвам да пасувам. Ще видя кога ще ми мине.

Общи условия

Активация на акаунт