Чакаме бебета

  • 2 405
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 636
Диди, поговори със снаха ти и й кажи да си сложи багажа в тяхната стая. Относно нещата за бебе, тя явно няма желание да ти ги даде. Голяма работа - минавай нататък и не се впрягай. Наите кумуве имат момченци 2г. по-голямо от мойта дъщеря. Братът на кумата има момченце 4 месеца по-голямо от щерка ми. Не съм се сърдила, че някои неща кумувете дадоха на тях и на нас не са предложили. Други неща пък дадоха на нас - все пак даването на неща е личен избор, а и освен това другото детенце се роди преди моето така че е нормално да ползва разни работи преди моето. Аз принципно обичам откритите неща, кумата ме пита искам ли кошница за кола, столче за хранене, колело и 2 кашона с дрехи. Аз й казах-да, благодаря, прегледах дрешките-каквото стана взех, другото раздадохме и така. Останалото си купихме сами. Драми не сме правили. Съветвам те от сега да не си разваляте отношенията - ще имате още много поводи за това.

# 31
  • на майната си
  • Мнения: 425
Както повечето мисля, че проблема не е в това което описваш. Та явно снаха ти си има причини да не иска да ги даде - права или не е ничия работа.
Но можеш да помолиш да си изнесат багажа от стаята ти, ако я ползваш, разбира се - иначе е дребнавост. А относно кой ги е купувал - моите родители например каквото са взели на едното внуче - такова са взели и за другото, за да няма дрязги. Та не си слагай на сърце такива неща, всеки сам избира как да постъпи, но и да мислиш, че нещо оставено на склад е за ползване не е правилно. На мен така ми съсипаха 2 нови матрака, при положение, че бях казала ИЗРИЧНО че са на склад, могат да ги ползват, но и през ум не ми мина, че ще се пробват да ги режат - та така, сега ясно казвам какво може и не може да се ползва.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Щом е казала да седят там явно няма желание да ти ги дава... Де да знам, може би си мисли за второ, може да се чуди как да даде на едното бебе, а на другото - не и да е решила компромисно просто да ги остави там...
Може пък наистина да е имала предвид, че ако ходите там с бебока - и вие, и другото бебе - няма да се налага да пренасяте цялата къща...

От друга страна, ако се затруднявате да купите всичко - това си е сериозно финансово натоварване... Питай племенничката си! Нали са нейни вещи, в крайна сметка!  Sunglasses

# 33
  • Мнения: 1 447
Явно не и се дават,ако имаш възможност си купи.Няма смисъл да и се молиш.Аз чакам с нетърпение да стана леля/имам двама братя/и всичко по голямо като столче за хранене,количка,кошарка,столче за кола,и други такива да им ги дам да ги ползват.Не виждам смисъл да стоят някъде като могат да се ползват.
Но явно това си е до хората.Аз съм от тези където много се раздават и то не само на роднини,а за всички съм така.

# 34
  • Мнения: 1 540
Аз така и не разбрах защо ще говориш със снаха си, а не с брат си?  newsm78  newsm78 Ако харесваш много някое от техните неща, можеш него да попиташ дали е удобно да ти услужат.. Аз така бих направила, с брат ми сме много близки  Heart Eyes
Не мисля, че става въпрос "да се молиш", все пак са едно семейство. Макар че хора разни, идеали разни... 

# 35
  • Мнения: 1 172
Ние сме накупили много от нещата х 2, едното от които стои при свекърите ни, другото у нас. Направили сме така, за да ни е удобно и да не носим половината къща при всяко гостуване. Съответно не бих била съгласна вещите, които са у свекърите ми, да се раздават или ползват извън дома им, защото така ще се наруши моя комфорт. Но не бих имала нищо против други бебета и деца да ги ползват, докато са там, за да не разнасят техните си. Вярно е, че тези неща в момента не са ми нужни, но за следващите ми деца биха свършили чудесна работа. Това е моето обяснение за оставането на вещите някъде си, по същото време, когато някой има нужда от тях. От друга страна даването за временно ползване въобще не ми се нрави. Досега са повече случаите, в които дадена на заем вещ се е повредила или загубила, отколкото да е върната в приличен вид и използваемо състояние.  Предполагам, че може и снахата на авторката да има подобни на моите намерения и опасения. Щом е оставила вещите там на склад, значи и трябват. Иначе би ги хвърлила вместо да ги опакова и пренася. И е меко казано нетактично да й се държи сметка за какво са й нужни или да се определя чии нужди са по-приоритетни.

Общи условия

Активация на акаунт