Децата ви ядат ли сладко

  • 13 387
  • 200
  •   1
Отговори
# 150
За съжаление,колкото и да се старая да й давам плодове,вместо шоколад,бонбони и други сладки неща,все не успявам.Ако зависи от нея ще изяде колкото бонбони има в пликчето /от тези на килограм/ и цял шоколад.Хич не ми се иска да е така,но всички сме различни.

# 151
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
Да. До скоро беше злояд и даже да му бутам ядене и шоколад в устата го плюваше. Сега си похапва манджи и плодове ,и му давам от време на време сладки неща ,но по качествени, също и приготвени от мен. Все пак гледа другите и разбира какво ядат и си иска.Не можеш да го затвориш в къщи ,да му даваш само здравословни храни и по тази причина трябва да ограничиш и кръга от приятели и деца с които се събирате, за да не хапне случайно нещо сладко.А като пораснат ефекта може и да е обратен,като го ограничаваш сега, после само с това да се тъпче.
да му ограничиш кръга на приятели,за да не яде сладко #Crazy
Този форум постоянно ме изумява с духовитостта на някои потребители Mr. Green
Би ли споделила кое сладко е качествено и кое не и защо приготвеното от теб смяташ,че е качествено newsm78

# 152
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Да, яде. Ако докопа де, щот може и да не докопа.  Wink

# 153
  • Мнения: 2 123
Не, не яде сладко, макар, че уви, не му личи  Sad . Категорично съм забранила - вафли бонбони, бисквити и пр. Не ме питайте как се боря с бабите за домашни кексове и кремчета... Единствените сладки неща, които давам са плодове и домашен овесен сладкиш, който правя с  с плодова захар и то рядко.

Теорията ми е - няма как детето да иска нещо, което не е опитвало. Няма как нещо да му липсва, след като не познава вкуса му. Сина ми, макар че доста си пада по хапването, никога не посяга към зрънчо, бисквита и други джънкове на другите деца в градинката.

Да ви кажа, основния ми проблем е свързан с това да се оправдавам пред майките даващи сладко на децата си, защо аз на моето не позволявам такива неща. На мнение съм, че всеки си гледа детето както намери за добре, аз не критикувам майките, които хранят децата си с вафли - така са преценили, така го правят, ама нека не ме агитират и мен

# 154
  • Мнения: 5 577
предпочита плодове, така е свикнал

# 155
  • Мнения: 1 541
Не, не яде. Дете на тази възраст, а и след нея, не виждам кой ще успее да се обоснове, че трябва да яде сладко  Thinking
Сладките неща са сушени и пресни плодове. До там. Имат достатъчно захари, за да задоволят нуждата на тялото от такива, но за разлика от изкуствените сладории, тези имат и доста други полезни съставки. Никакви кремове и нишестета, подсладени кисели млека от магазина и тн. Плодовото мляко и го правя аз, грис с мляко и банан е толкова сладка закуска, че трябва да си луд да сложиш захар. Опциите за здравословно хранене са толкова много, че посягането към захарницата е странно. Купешките "произведения" въобще няма да ги коментирам  Naughty
Случвало й се е до сега на три рождени дни (единият нейния) да опита малко торта, но това беше и гледах да я разсея бързо с нещо друго, за да не изяжда парчето. Сокове от кутии също не пие.
От време на време и позволявам по някоя плазмонка.
На тази възраст се формират хранителните навици и деца, които не са свикнали със сладко сега е много малка вероятността да искам особено много по- късно в живота си. Има си време за всичко- сега аз съм отговорна за хранителния й режим- като порасне- тя ще реши какво ще яде и какво не.
Да, много близки и далечни я съжаляват  hahaha , че е "лишено от удоволствия дете"  Mr. Green Такава съм си- злобарка гадна  Twisted Evil Отбелязвам само, че тя самата не проявява почти никакъв интерес към въпросните храни, дори когато някой около нея яде.

# 156
  • Мнения: 6 164
Обича бонбони, желирани, дражета ментос... За бонбони примира. Иначе вафли, шоколади яде, ама ако му дадеш и то 1-2 хапки едвам преглъща, не е любител, сам никога няма да се сети. Но сериозно се притеснявам с тия бонбони, заради зъбите му, а изпада в истерия, ако не дам. Крия ги, давам по малко и му залъгвам вниманието, но е болен на тая тема. Дано отмине скоро.

# 157
  • Добрич
  • Мнения: 5 465
Не, не яде. Дете на тази възраст, а и след нея, не виждам кой ще успее да се обоснове, че трябва да яде сладко  Thinking
Сладките неща са сушени и пресни плодове. До там.

До  1 годишна възраст и аз ограничавах приема на дъщеря си за сладки работи. Как обаче успяваш да се пребориш с всички близки, които глезят децата с неподходящи храни? А когато тръгне на детска ясла или градина контрола на храната е невъзможен - десерти, рожденни дни и други празници.Често я вземам от детската след като някое дете е имало рожден ден с различни лакомства за дома.Ние и сега избягваме кафявия шоколад и изделията с него, но за бонбоните съм се предала.

# 158
  • Мнения: 2 123
Как обаче успяваш да се пребориш с всички близки, които глезят децата с неподходящи храни?

При това получавам удари под кръста оттам, дето най-малко ги очаквам. Напр. моята собствена майка, която с мен и брат ми е била винаги толкова строга и дисциплинирана. В петък го гледа тя. Пращам аз Никола със сготвена за целия ден храна, разпределена по бурканчета. За следобедна закуска - винаги има пресен плод.
Е, мама му направила кремче на детенцето, защото, както каза тя "Важно било да опита от всичко"  #Crazy А кажете ми сега.... ами и един коняк да му беше сипала

# 159
  • Мнения: 1 541
Как обаче успяваш да се пребориш с всички близки, които глезят децата с неподходящи храни?

Ами по отношение на роднините съм достатъчно ясна, че режимът определям аз и няма да допусна импровизации в тази насока. Естествено не съм се разминала без опити за подмолни дейности, но тогава не ги оставям без последици. Като цяло обаче имам наложен авторитет в ролята си на майка в очите на родителите ни се съобразяват. Обясни им с думи прости вредите от тези "храни" и парирай глупавите изрази от рода на " ти едно време като си яла да не би да ти има нещо"  Sick
А детската- ами там вече е сложно наистина. Ние имаме гледачка и с нея съм поставила строги правила. А там- освен да помолиш лелките да си отварят очите за това, знам ли....Виж това е проблем  Thinking

# 160
  • Мнения: 339
Да. До скоро беше злояд и даже да му бутам ядене и шоколад в устата го плюваше. Сега си похапва манджи и плодове ,и му давам от време на време сладки неща ,но по качествени, също и приготвени от мен. Все пак гледа другите и разбира какво ядат и си иска.Не можеш да го затвориш в къщи ,да му даваш само здравословни храни и по тази причина трябва да ограничиш и кръга от приятели и деца с които се събирате, за да не хапне случайно нещо сладко.А като пораснат ефекта може и да е обратен,като го ограничаваш сега, после само с това да се тъпче.
да му ограничиш кръга на приятели,за да не яде сладко #Crazy
Този форум постоянно ме изумява с духовитостта на някои потребители Mr. Green
Би ли споделила кое сладко е качествено и кое не и защо приготвеното от теб смяташ,че е качествено newsm78
Явно не долавяш иронията в изречението с кръга от приятели.Мен пък ме изумява факта, че има хора, които не различават качествените продукти в магазините- погледни съдаржанието. Колкото до приготвеното от мен е глупаво да ти обяснявам , но ти явно не знаеш какво е домашно приготвена храна.За мен един десерт в който слагам истинско мляко , яйца,масло, приготвен и поднесен както трябва със сигурност е много по качествен от един кекс или сладки от магазина.

# 161
  • София
  • Мнения: 3 271
Не, понякога си иска по 1 Милка или Киндерче и с това се приключва яденето на сладки неща. Явно не му е вкусно.

# 162
  • Мнения: 13 512
Не. Най много веднъж в седмицата шоколад или бонбони.

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
със сигурност незнам какво приготвяш в къщи и пак не ми отговори в магазина как разбираш кое е качествено и кое не.Пише,че е с домашно мляко или яйца или... newsm78
Тази тема ми стана фаворит напоследък,много се забавлявам докато я чета.Очаквам в скоро време да има и ритуално самоубили се,защото детето им е вкусило шоколад вместо овесен сладкиш Mr. Green

# 164
  • Мнения: 339
Добре де ,ако не гледаш съдаржанието, погледни производителя, за теб няма ли разлика между една вафла от 30 ст. и някоя малко по-скъпа(съответно направена с по-качествени продукти и от издържан производител).

Общи условия

Активация на акаунт