туширане

  • 11 384
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 575
Мен ме болеше зверски това туширане. После вече си исках упойка и нищо не усещах Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 408
Зависи от доктора. Правиха ми го 45 дни преди термина 2-ма лекари. При единия доста ме заболя, при другия не усетих болка.

# 17
  • Мнения: 1 671
Ей провокирахте ме днес да питам човек, който цял живот това прави за въпросното туширане!
Прави се само с 2 пръста, никакви юмруци и подобни чудеса. Дори ми показаха как точно се разтварят тези 2 пръста и от това боли. То, че болката е голяма - спор няма, но наистина не е толкова непоносима. Wink
 azsa, невъзможно е докторът да те е туширал с юмрук, най-вероятно така ти се е сторило от болката и не си видяла добре от корема. То и какво ли ще разбере като вкара цял юмрук  ooooh! Crazy. Вярно, че от там минава бебешка глава, но костите на черепа на бебето се местят. Няма начин във влагалището да се вкара юмрук и то от какъв зор ще го правят, като могат да ни докарат "прекрасни" усещания само с 2 пръстчета и да разберат каквото трябва.
Че боли различно когато те тушират различни доктори съм съгласна, зависи кой доколко "бута" шийката. Честно да ви кажа най-много ме е боляло, когато ме тушира близък човек, но никога няма да забравя думите й, че й е много мъчно, защото ми причинява болка, но по-добре така. И на мен ми се привиждаха звездички, ама ако пак раждам хич няма и да се поколебая и ще помоля да ми помогнат по този начин. Болката е защото се опитват да "помогнат" разкритието да се направи по-бързо, тоест правят го с пръсти, ако само проверяват за разкритие - прегледът е просто неприятен. Абе, преживява се. За да родя първото дете ме тушираха 11 пъти (от нямане какво да правя ги броих), малката я родих след 2 такива прегледа.
Ректално туширане не се прави. Когато главичката слезне ниско и разкритието е пълно - бебето се ражда с няколко напъна.  Peace Това ми беше отговорено, когато попитах по този въпрос и повече не настоявах, че чак ми стана неудобно Embarassed.
Ей, момичета, в такава чуденка ме вкарахте, дали до толкова не съм била на себе си като съм раждала, че да не разбера ако някой ще си вкара юмрука в мен или ще ме тушира ректално  Crazy.

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 23:16 от evelinar

# 18
  • Мнения: 585
При мен туширането по време на раждане не беше болезнено и определено го почувствах като добре дошла помощ , има значение и кой лекаря който го прави , не е толкова страшно

# 19
  • Мнения: 1 763
Неприятно е, ако нямаш разкритие. На мен около 10 дена преди раждането ми правиха такова нещо и малко ме заболя, но точно за няколко секунди. Когато отидох в болницата да раждам имах 5см разкирите и нищо не усещах при този вид преглед.

# 20
  • Мнения: 959
С първото ми раждане, нямах родова дейност и трябваше да ми предизвикат раждането и да ми "помогнат" за разкритието. В продължение на 10 часа ме тушираха през 10 - 20мин ., тези болки никога няма да забравя. Самото раждане беше песен.

Когато раждах второто си дете, изрично помолих доктора си, да сведе до минимум въпросното туширане. Раждането отново не ми беше лесно, но си го спомням с радост. А, за първото изобщо не искам да си спомням.

Така че,при всеки е различно. Едни имат по висок праг на болка, други по нисък. А и много други фактори влияят.

eli_eli, на теб ти пожелавам, едно леко и безпроблемно раждане. Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
При мен от 2-та см до пълното разкритие, процесът беше мануален. Тоест, "разкриваха" ме "ръчно". Даже не разбрах какво е туширане, но оцелях и нямах нито един шев (не, че има връзка, но беше малък бонус).

Успех и не се стягай!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 222
При мен туширането по време на раждане не беше болезнено, има значение и кой е лекаря, който го прави , не е толкова страшно
Вече си мислех, че само мен не ме е боляло, а отнесох няколко такива манипулации, че преносвах...

Общи условия

Активация на акаунт