Редно ли е да се водят болни деца на обществени места?

  • 7 706
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 978
Не събирам детето си с други деца, когато е болно - извеждам го, но не там където има други деца. Правя го и заради други деца и заради моето. Не разбирам майките, които си водят болните деца по паркове и градинки. Не съм длъжна АЗ да пазя здравото си дете от болните /въпреки че нямам друг избор в такъв случай и го правя/, а майката на болното дете е тази, която да прояви достатъчно съвест и да не го събира с другите деца. 

Това е и моето мнение. Извеждам сина си когато има лека настинка, но стоим по-далече от децата

# 61
  • Мнения: 1 062
За мен няма еднозначен отговор, зависи от какво е болно детето. Ако е нещо силно заразно ( варицела примерно) не бих я извела и не смятам, че е редно, но ако е хремава я водя в парка - не мога да я затворя в къщи. Но за воденето на болни деца в градини и ясли съм с твърда позиция - безотговорно. Не може да излагаш на риск другите деца, който са в едно тясно помещение и общуват с твоето цял ден - хранят се заедно, спят заедно.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На варицелата инкубациония период е около 20 дни, а пък веднъж избият ли пъпките детето вече не е заразно. Така, че ако майката е карала варицела не е проблем да извежда детето след като са му избили пъпките. То преди това е било заразно, но може да не са знаели, че са били в контакт с болни.
Не е точно така. Инкубационният период е между 7 и 21 дни, но детето е заразно от 7 дни преди да избият първите пъпки /тогава стават най-много заразявания, тъй като действително може да не се знае/ и 7 дни като избие първата пъпка, или докато се поянят коричките по тях. Поради тази причина карантината е 8 дни след като избие първата пъпка. В този период е абсолютно забранено извеждането на болния.

Сега по темата- не е редно извеждането на болни деца по закрити детски кътове и по детски площадки, където има много здрави деца, но извеждането принципно на вън, на въздух е даже препоръчително.

# 63
  • Мнения: 1 477
Не е редно.

# 64
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми днес е със сополи,изведох я в градинката да си поиграе,защото не мога,а и не искам да си заточа детето в къщи,като наказано.Болна не е била,настинала е думата и никога в това състояние не позволявам да докосва други деца,гледам я през цялото време и съм винаги до нея.Лекарката също каза,че не бива да държа детето в къщи,освен ако не е с температура.
Също смятам,че ако е силно заразно,с температура(защото тя най-добре показва,че нещатат са вече доста зле) ,детето не бива да се извежда навън.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 011
Няма еднозначен отговор на този въпрос. Естествено, ако детето е болно от нещо силно заразно е редно да си стои вкъщи или поне да не се събира със здрави деца.
Иначе дечица с хрема и леки такива вирусчета не ми пречат, ако майките им ме предупредят за състоянието на детето. Тогава аз си правя сметка дали да оставя моето да играе с него или не. Аз също извеждам детето с хрема, но отдалече предупреждавам и не го водя в детски клубове.
Неприятно ми е когато някое хлапе се залепи за моето, услужливо кашля и киха и майката се прави на ощипна и след доста време сподели, че детото и е болно и е на АБ например /съвсем пресен реален случай/.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 679
Много ти е крайно изказването Naughty. Не бих извела на вън детето си с температура, ако е отпаднало, повръща и т.т. Но заради това, че имало сополи или кашля не бих го държала в къщи. Те дори педиатрите препоръчват да се извеждат децата на вън. Че то по тази логика и ние възрастните като кашляме и имаме сополи трябва да си седим в къщи, че да не заразим някой, който има деца и може да им го предаде.  Hug
Подкрепям  Peace

# 67
  • Мнения: 4 405
само на лекар

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Не не е редно,но не всички мислят като мен Naughty

# 69
  • Мнения: 1 237
Не е редно! Naughty

Не събирам детето си с други деца, когато е болно - извеждам го, но не там където има други деца. Правя го и заради други деца и заради моето. Не разбирам майките, които си водят болните деца по паркове и градинки. Не съм длъжна АЗ да пазя здравото си дете от болните /въпреки че нямам друг избор в такъв случай и го правя/, а майката на болното дете е тази, която да прояви достатъчно съвест и да не го събира с другите деца. 

Много точно казано!

# 70
  • София
  • Мнения: 7 041
Не, не е редно. Извеждам детето си навън, когато е болно, но се старая да не го събирам с други деца. Не оправдавам по никакъв начин родители, които водят болните си деца (най-често "леко настинали"  Confused) в детски клубове, на детски батути, въртележки, театри и т.н.

# 71
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 90% казват, че не е редно, но го правят!И аз съм против това, побеснявам като видя болно дете в контакт със сина ми.

# 72
  • Мнения: X
Анет,нямам предвид да си затвориш детето в къщи,когато е болно,а просто да избягваш да го събираш с други деца.Аз моите ги извеждам,но там,където няма деца.
Големия до преди 1-2 години беше много болнав. Имало е периоди, в които е пиел всеки месец АБ и аз много го пазех и все обвинявах накой, че му е кихнал в лицето. И колкото повече го изолирах, той на пук все се разболяваше от нещо. Сега обаче малкия  fingerscrossed дори и нещо да прихване го изкарва на крак и с хомеопатия и изобщо не се притеснявам. Стигнах до извода, че как ще изкара дадена болест зависи изцяло от имунната система на детето, а не от това да ли е имало контакти с болни или е било изолирано. Мисълта ми беше, че ако детето ти е болнаво - не можеш да се сърдиш на никого и колкото и да го изолираш, то пак може от някъде нещо да прихване. Hug

Ох, евала за това мнение!
Колкото пъти съм обяснявала, че си е до имунитет, толкоа са ме плюли, че заразявам чуждите деца  Crazy

# 73
  • Мнения: 4 292
Водя го, когато е леко настинал, например. Ако е сериозно болен малко трудно ще го изкарам от вкъщи, най-много да го взема с мен до близкия магазин. И да, до имунитет е! Ама не ми се занимава да се обосновавам, едва ли който е свикнал все другите да обвинява ще ме разбере.

# 74
  • Мнения: 2 448
Зависи от какво е болно, ако е шарка или нещо от този тип, не.Иначе поред детето, ако то не се чувства добре, много ясно, че няма да го изведа, но ако започна за всяка настинка да ги слагам под карантина., къде ще му излезе края.
Пък и никой със сигурност не може да твърди детето му от къде и защо се е разболяло. Ако толкова много ми пречат чуждите деца да си държа моето вкъщи, аз съм на това мнение и на никой не се сърдя. Единствено, бих направила забележка в градината, ако се допускат деца с температура или видимо много болни.Сега, че имали малко сополи или понакяшляли, малки са често явление.

Общи условия

Активация на акаунт