Мислите ли в зелено!

  • 2 484
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Изобщо не се замислям. Просто си хванах детето пролетта и го заведох на залесяване. А в зелено не мисля, цветно мисля.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Явно аз не съм от зелено мислещите Thinking
И аз не съм... Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 770
Би било добре всеки от нас да мисли по този начин и не само когато се ражда дете.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 877
Винаги съм си хвърляля боклука в кофата, не детето ме е накарало да се замисля за чистота в града, за унищожаването на природата или замърсяването на водите. Лошото е, че големите замърсители, ако ще и по сто деца да си  родят, пак няма да спрат да тровят въздуха, водата и почвата.

да за жалост......

# 49
  • София
  • Мнения: 285
Явно аз не съм от зелено мислещите Thinking
И аз не съм... Rolling Eyes

Това ми звучи като думи на човек, който реже клона, на който седи и му е все тая!

От всеки един от нас зависи да не се доведем до екологична катастрофа!

# 50
  • Мнения: 762
Мисля,защото обичам и ми пука!

# 51
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Да и аз се опитвам да мисля в зелено. Дори и само няколко промени да направи човек, все ще е от полза.
Тук е направено много лесно да се рециклира - всяко домакинство разполага със специални контейнери, които се прибират веднъж седмично, само трябва да си ги изнесеш на тротоара. Има много кошчета за боклук, както и контейнери за рециклиране, и торбички за хартия висят по повечето улични лампи, в метрото има специални кошове за вестниците. Харесва ми организацията. В България примерно забелязах, че колкото и да искаш да си хвърлиш боклука, то просто няма къде - има много малко кошчета за отпадъци и се налага да мъкнеш боклуци по джбове докато случайно попаднеш на кошче, а и обикновено то вече е препълнено и прелива.

# 52
  • Мнения: 4 753
....докато случайно попаднеш на кошче, а и обикновено то вече е препълнено и прелива.

Или пък е обърнато или хвърлено във фонтаните (както правят тук)...  Wink

# 53
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Да, за съжаление гамени и простаци има навсякъде  ooooh!

Та извода от горното ми излияние е, че ако държавата положи малко усилия и устрои една семпла инфраструктура за рециклиране, то тогава на гражданите няма да им коства нищо и няма да се изисква особена мотивация да си "зелен" и ефекта ще бъде много по-голям.

# 54
  • София
  • Мнения: 10 331
Виж сега, принципно си много права, но усилията на държавниците отиват в разпределение и преразпределение на финансовите блага, произтичащи от "семплата инфраструктура за рециклиране". Изпускаш момента, че това се случва в България. Прави се не заради крайния ефект, а заради парички.  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт