България е пред изолация в ЕС!

  • 3 275
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 710
Изместихме темата малко...

Но, за да има цигани, има кой да ги пуска и има някаква полза.  Мисля, че ползата, както казах е, че покрай големия поток черноработници влизат и криминални типове, което ( обаче) все още изнася на правителството, защото БВП тука е около нулата, а очакваме да стане 0,8 догодина, т.е ( не съм специалист), но ние сме на някакво икономическо дъно тука. В Италия имаше  някаква чистка, която 'уж' направиха заедно с Румъния ( която отказваше да си ги вземе, разбира се). Оказа се, че има стотици лагери за номади, разпръснати из цялата страна. Хора, които се препитават с просия, джебчийство и тн. Ами, лесно беше да ги изловят и изгонят, но точно за ден отмина тази акция, никой не съобщи за резултата.
Но мен това което ме дразни е, че до такава степен хората тук не са наясно какво е 'ром', че си мислят, че ром е от Романия, т.е населението на Румъния са ром. В новините непрекъснато говорят за 'румънци, албанци и тн:, които извършват престъпления, а не за мъже, жени и тн, които извършват престъпления. Това аз не мога да го приема!  А румънци ( както и българи) има страшно много и много свестни, аз посещавам православна църква понякога румънска ( такава има само тук) и да ви кажа - хората изглеждат и се държат великолепно. Чисти, приятни, страшно приветливи, с такава радост посрещат мен, мъжа ми ( италианец), черпят ни, канят ни отново да отидем и изобщо  с всички сили се стремят да разчупят имиджа. Тежко им е и много им съчувствам.


# 46
  • Мнения: 2 786
10¢'s cafè&lounge, не знаех, че в Италия е толкова зле положението  newsm78
На това, че обявяват етноса на престъпниците и националността им по телевизията, се казва "липса на политкоректност".
Според мен е редно да се обявяват тези неща, а не да се крият.
Е, създавал се лош имидж на всички ...
Ами създава се, но ако ти знаеш, че това се отнася само за престъпниците, а не за теб, нали?
И че има и нормални и пълноценни граждани на тези държави, както казваш чисти и приветливи, в чиято компания ти е приятно.
И на мен не ми е никак приятно, когато България се споменава само с лошо - просия, проституция, джебчийство, престъпност по Черноморието и какви ли не щуротии всеки път и се споменава името на България, българи, български и прочие.
Никак не ми е приятно, но аз знам, че аз не съм от тази група хора, и че аз съм заслужила и извоювала уважението на тези покрай мен независимо, че съм от държава, която не е с добра репутация тук в момента.
Дори роднините на годеника ми ме приеха по-топло, отколкото очаквах в началото и проявиха огромен интерес към българската история, политика, проблеми и споделиха, че откакто той им е казал за мен, те живо се интересуват от България и следят по новините всяка новина, свързана по някакъв начин с държавата.
Разбира се не са очаровани, че новините за България са почти всеки път негативни, но аз не страдам от това по никакъв начин, защото отношението към мен не се променя.

# 47
  • Мнения: 9 052
ами аз казвам: НЕКА
и приемането ни в ЕС беше грешка

моите лични надежди за подобряване ситуацията в БГ беше ЕС
е, оказа се, че не са достатъчно силни, за да повлияят на балканския ни манталитет

и да, визи трябва да има за всички от БГ за целия свят
и да се дават възможно най-трудно, след строг контрол
само тогава може да се надяваме паплачта да не ни излага по белия свят

помня как миналата година в самолета имаше улични музиканти с акордеони
е, отдалече си личеше за какво отиват, за дрехите и миризмата им да не говорим
ми, пуснаха ги навсякъде  #2gunfire

аре бе, ще си строят хората в България и няма да могат да мръднат, а отвън ще полуАват само условия от сорта ... грижете се zа цигните и zа техните рпава, не са длъжни да бачкат, нека малцинствата се чувстват великолепнио... то едно малцинство остана в България и нее с тъмен цвят на кожата ...
Ако щ? zатварят границите и ще въвеждат режим zа "непослушните българи" първо да иzведат циганията от страната и да се грижат zа нея според собствените си иzисквания, да я хранят и да я галят с перце и да не накаzват прегрешилите "горки" цигани ... ДА ги видим до колко ще иzдържат.

# 48
  • Мнения: 3 521
Абсолютно съм съгласна с jabata_dil - то беше натиск за равноправието на малцинствата, то беше галене с перо, то не бяха българите етнически нетолерантни, то не си мъчихме кучетата, мечките, турците, македонци, цигани и незнам-си-кви още. Сега voila - адаптирайте ги, моля, превъзпитайте ги, поевропеизирайте ги.

п.п. За протокола аз също смятам, че с приемането на България и Румъния за членки ЕС се поизхвърли доста.
За срам - няма място за такъв> личи ми по акцента, че съм чужденка, а и боята ми не е от местните. Преди време някой беше написал - "И да се срамуваш пак няма да промениш нищо, така че по-добре се гордей" > ми какво да добавиш? Би ми станало неприятно, ако ни "замразят", но не бих се учудила.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 16:09 от surfline

# 49
  • Мнения: 2 786
Сърфлайн, с какво да се гордея в контекста на цитата ти не разбрах? newsm78

# 50
  • Мнения: 9 052
Сърфлайн, с какво да се гордея в контекста на цитата ти не разбрах? newsm78


ми гордей се с това, което си ти и не се срами да се наречЕш българка, щом нямаш нищо друго от което да се срамуваш.

# 51
  • Мнения: 1 263
Не всички български цигани просят или крадат в чужбина. Съпруга ми понякога наема такива работници и има  един, на който гласува пълно доверие за добре свършена работа.
 

# 52
  • Мнения: 9 052
Не всички български цигани просят или крадат в чужбина. Съпруга ми понякога наема такива работници и има  един, на който гласува пълно доверие за добре свършена работа.

то и не всички българи сме цигани, но всички сме под един zнаменател ...

# 53
  • Мнения: 1 263
jabata_dil, бих ти отговорила така: То и не всички цигани са крадци, но обикновено ги слагат под един знаменател.

# 54
  • Мнения: 9 052
jabata_dil, бих ти отговорила така: То и не всички цигани са крадци, но обикновено ги слагат под един знаменател.

да а аz бих ти отговорила така ... хора сме , грешни сме ... обобщения много  Laughing

иzключенията правят впечатление.
В случая мисля гледат с какъв паспорт си и вече не питат крадеш ли и циганин ли си.

# 55
  • Мнения: 1 263
Жалкото, е че самите циганчета са убедени, че с просене ще станат по-богати отколкото с учене, а това да накараш някой да си отвори портмонето и даде пари го приемат за висша форма на хитрост и остър ум.  Tired

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 17:32 от mummy

# 56
  • Мнения: 2 786
jabata_dil
Какъвто и да си като човек, по паспорт си приравнен с другите "българи", които постоянно нарушават закона.
Ето това не ми харесва.
Не мога да се гордея с такива неща, гордея се обаче, че съм това, което съм като човек.

# 57
  • Мнения: 3 521

Какъвто и да си като човек, по паспорт си приравнен с другите "българи", които постоянно нарушават закона.
Ето това не ми харесва.


Сменяш паспорта и си готова.

# 58
  • Мнения: 2 786
Имаш предвид гражданството?
Скоро Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт