Жените - майки за каузата “да износиш чуждо бебе”

  • 22 570
  • 427
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 523
Човек, който не е раждал не знае какво е да се износи бебе. Въпреки това почти няма такъв, който да не иска да има дете. Понякога има неочаквани, болезнени събития в живота ни, които ни оставят безпомощни, променят предишните ни планове, мисленето, всичко.
 Мисля, че повечето от пишещите по темата разглеждат проблема единствено от собствената си гледна точка, от гледната точка на хора, които имат деца или поне могат да имат, да износят, да родят и да отгледат.  Ако погледнете по-далече от козирката на шапката си, може и да разберете питането на жената и да не я съдите непременно.
Много , ама наистина много точно казано ! Никоя от тези ,които обвиняват авторката не са били в нейното положение ! С какво право съдите жената ? Та тя в отчаянието си и в безнадеждието си е стигнала до това наистина крайно решение ! Аз лично познавам семейство в нашия град , чието дете е износеноот друга жена . Не става въпрос за заплащането , а за смелостта на тази жена . Такива жени трябва да се издигат на пиедестал , защото постъпката им , жеста им е велик ! Ето , повечето от форумките тук са си казали , че не биха направилиподобно нещо . Много усилия се изискват за подобен жест . Но за авторката и за останалите в нейното положение това е последната надежда да станат майки , макар и по този начин . Замислете се ако не можехте да имате деца и само тази алтернатива е прд вас - как щяхте да реагирате ? Аз бих износила дете за някого , ако естествено всичко от законова и здравна гледна точка е уредено предварително . Сигурна съм , обаче , че има и други , които са на моето мнение . Не може съпричастността и саможертвата да са си отишли завинаги като човешки добродетели !

# 31
  • Мнения: 6 274
Valerie, Zarrasuzuki, егоизмът е страшен порок, който не се лекува. Да не говорим, че все пак сме в България, където за съжаление Бай Ганьо продължава да се живее. Иначе,  Hug поздравления за вас. Точните думи, на точното място.

# 32
  • Мнения: 575
Не виждам нищо арогантно, но това в БГ не е разрешено.

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво сега? Като е в отчаяние е позволено всичко и от законова и от морална гледна точка, така ли? Крайно решение за кого? Цялата тежест е върху майката, която ще роди това дете.
Точно, защото съм родила 2 деца не бих станала сурогатна майка. Никоя нормална жена не може да го направи и после да даде детето. Това да не е инкубатор или утроба под наем, че да си платиш таксата, да й напълниш матктата с една или повече ембриони, врътваш таймера за след 9 месеца, периодично подаваш витамини и прочее добавки и чакаш раждането. После дай ми детето, много благодаря и хайде чао? За мен това е пълно лицемерие. Не можела да има деца и хайде някоя друга да свърши тази работа. Колкото и да искам дете не бих причинила такова нещо на никоя жена, защото ако аз искам дете само в ума си, другата жена ще живее с това дете съвсем реално, физически и психически цели 9 месеца.

# 34
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Djulichka, защо пък егоизъм ???Това , че не можеш да се разделиш с дете което си носил 9м. за мен си е напълно нормално , а и повечето майки казват , че биха го направили за близък човек , така ,  че да не губят връзката с детето и за мен това също е  нормално!!!
Разбирам авторката , и отчаянието , безсилието , мъката , които я тормозят , но и другите разбирам и не бива да сме толкова крайни!!Да износиш дете за чужд човек .... аз  не мога  да го направя ! Sad

# 35
  • Мнения: 2 131
Хм, кара ме да се замисля наистина... Определено аз не бих го направила, но пък и не съдя авторката. Темата е много особена. Да носиш дете с мисълта, че забременяваш целенасочено, за да го дадеш? Пък било то и на близък човек. Въпрос на психика, на разбирания...
Не знам... Тази тема определено провокира интересни размисли.

# 36
  • Мнения: 14 654
Не бих го направила дори и за родните си сестри, просто няма да дам бебе, което е излязло от мен. За даряване на яйцеклетка бих се замислила и то за много, много близък човек, но не и да износя детето му.

# 37
  • Мнения: 770
Мисля, че в България това е незаконно.

# 38
  • Мнения: 2 865
Подкрепям идеята нещата да бъдат уредени законово в Б-я, за да могат жени като авторката да осъществят мечтата си за дете. Предполагам че и сега има начини за уреждане на нещата законово, ако износващата майка е неомъжена и биологичния баща припознае детето и т.н., но определено е по-сложно.
Ако идеята за изоставяне на износеното бебе беше немислима за всички, домовете нямаше да са пълни нали? Още повече, че в случая детето няма да е биологично дете на жената, която го ражда. Но рискът да не желае да го даде след като го роди е реален.
Успех на авторката!

# 39
  • Мнения: 236
Не бих се съгласила, каквото и да е заплащането. Цял живот после бих страдала. Да износиш дете не е проста работа, оставям неразположенията настрана, ами всичките тревоги за бебето. Плакала съм от радост при първите ритничета, бебето винаги е било в мислите ми на първо място, притеснявала съм се за него. И след двете раждания първото, което съм питала е за бебето, то е част от мен и съм го обичала безкрайно и преди да се роди. За мен раздялата с бебето би била страшно травмираща.

това е и моето мнение, няма да имам сърце да оставя след това детето. За никой не бих го направила

Това, което мислиш да направиш в БГ не е уредено със закон (моля поправете ме ако греша). Дори и да намериш някоя жена, склонна да износи детето, как ще го осиновиш?

# 40
  • Мнения: X
И аз бих износила дете само за сестра ми и то ако е 100% сигурно, че няма друг начин.
Не знам, много е трудно дда дадеш живот и да се разделиш с него, аз лично не бих могла и за всичките пари на Земята.

# 41
  • Мнения: 1 523
Преди време гледах филм с такъв сюжет.Действието се развиваше в Америка,където това е позволено и законно.Уж всичко беше планирано,бъдещите родители се грижеха за сурогатната майка през цялата бременност, тя беше на ясно ,че това дете не е нейно.В края на филма обаче тя не можа да се раздели с детето.
Аз не бих могла да го направя.

# 42
  • Мнения: 1 674
Не в никакъв случай не бих износила дете на чужд човек,.Не мога да си представя,че 9 месеца ще го нося под сърцето си и после ей така ще го дам на някой.Бих се упреквала до края на живота си.Слава богу че е незаконо у нас.

# 43
  • Мнения: 22 430
Аз пак да се намеся, и да речем че оставяме законовата страна на нещата на страни.
Като сте толкова курназ някой от изказалите мнение тук, че биха се съгласили, я си представете пък, че нещо се случи на това дете, които износвате, или на вас. Толкова ли ще ви е приятно и как ще се чувствате.
Аз примерно родих в 7ми месец, дъщеря ми 1месец лежа в кувиоз, после болници и т.н. Вероятността това пак да се случи е около 80%. Ако знаете този факт пак ли ще се съгласите да износите чуждо дете?
Ако въпреки че сте имали една съвсем нормално преминала бременност, тази пък е кошмар за вас, накрая са окаже, че сте се сдобили и със здравословен проблем - тогава какво?

Нещата не са толкова прости и не могат да се разглеждат по подобен едностранен начин. Да, ще го направя, или не - няма да го направя. Това не е като да отидеш да купиш на комшийката хляб от магазина.

# 44
  • Мнения: 502
От където и да го погледнеш,този казус си е една житейска драма-и за биологичните родители,и за сурогатната майка(най-вече!),и за самото дете....Иначе жени,които са способни да направят това безвъзмездно,само заради човещината,са истински майки!Така мисля...

Общи условия

Активация на акаунт