Кръщенето в Рилския манастир - ПЪЛНА СКРЪБ!

  • 25 447
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Просто не мога да разбера едно, какво разбира едно бебе от вяра?
Нищо.
И родителите му явно толкова разбират, щом се оставят да ги води това как правят другите, а не вникват в същността на нещата.
Те и поповете толкова разбират, щом на преден план са парите, а след това комфорта на кръщелника и родителите.

# 106
  • София
  • Мнения: 958
Струва ми се, че е по - важно да избереш първо свещеника, който ще извърши кръщението, да го познаваш как служи и как проповядва. Мястото също в е важно, но дотолкова, че е добре  да бъде мястото, което родителите посещават, когато ходят на Богослужение.



Напълно си права, но това става само с редовно ходене на църква ( и не само за запалване на свещ)



Да, така е. Ако я няма вярата, която се практикува ежедневно и дава плодове, всичко останало е суета - т.е. празно.

# 107
  • Мнения: 498
Нека не коментираме сега кой, кога и защо си кръщава децата.Това е личен избор...все едно да ми казвате как да си гледам детето.
И едва ли има тук недоволен от неправилно извършен ритуал-тук всичко беше точно,но както казвате това не е най-важното.
Липсваше каквото и да било отношение...аз лично излязох от това място обидена и със свита душа.А човекът,за когото конкретно говоря е този:

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4288442

# 108
  • Мнения: 4 753
Говоря по време на кръщенето. Ако обичаш да четеш по-внимателно преди да правиш изводи.  Naughty

Чета, чета аз... ама не знам защо си мисля, че на детенцето кръщенето не му пречи да си има колики...  Mr. Green

не съм убедена, че четеш. Я, пак прочети. ......

И 100 пъти да го чета пак не можеш да ме убедиш, че по време на кръщенето бебето плаче, защото дяволът се бори в него...  Mr. Green И в синьо и зелено го маркирай, ако щеш - все тая....

# 109
  • София
  • Мнения: 62 595
Бебетата плачат, защото им е студено голи, защото са на чуждо място и в ръцете на някой непознат. Моите като бяха облечени и ги държахме ние не плакаха изобщо.
Елементарно, Уотсън!

# 110
  • Мнения: 9 776
Тая тема не се ли изчерпа отдавна?

# 111
vesyt,
не мога да си представя, че е забравено помазването с елей, дори обикалянето в кръг. Поради стечение на обстоятелствата съм била на десетки кръщенета и двете неща са ги правили. Ти знаеш ли как се прави с елейят ( може да ти е непознато и затова да не ти е направило впечатление)?

За този архимандрит ли става въпрос?
 http://bp3.blogger.com/_SF-Ho-DP8XA/SCyYC20GjDI/AAAAAAAAADo/9_Jc … A/S220/Slujba.jpg

Ако е той, аз имах друг впредвид.
Съжалявам за негативното ти отношение, но би забравила лесно, ако водиш детето на църква и го причестяваш редовно ( дори и на тази възраст), тъй като кръщенето е само първата стъпка, а тази е много по-важна.   :bouquet



Не знам как се помазва с елей, а и май не сам разбрала от самото кръщене, реших така по казаното от теб преди това, когато описваше стъпка по стъпка ритуалите на кръщенето. За мен това помазване го нямаше с тази клонка, а и обикалянето в кръг го нямаше. Попа не е същия.

# 112
vesyt,
не мога да си представя, че е забравено помазването с елей, дори обикалянето в кръг. Поради стечение на обстоятелствата съм била на десетки кръщенета и двете неща са ги правили. Ти знаеш ли как се прави с елейят ( може да ти е непознато и затова да не ти е направило впечатление)?

За този архимандрит ли става въпрос?
 http://bp3.blogger.com/_SF-Ho-DP8XA/SCyYC20GjDI/AAAAAAAAADo/9_Jc … A/S220/Slujba.jpg

Ако е той, аз имах друг впредвид.
Съжалявам за негативното ти отношение, но би забравила лесно, ако водиш детето на църква и го причестяваш редовно ( дори и на тази възраст), тъй като кръщенето е само първата стъпка, а тази е много по-важна.   bouquet


Сега като се замисля попа го помазваше 4 пъти във формата на кръст, може би това е елеят, а аз си мислех за маслинената клонка. Но твърдо не са обикаляли в крък, както и да е минало-заминало.За второто дете вече ще знам.

# 113
Всъщност какво стана с детето, здраво ли е?
Относно ритуала, обикаляне, питки ... всичко това е за родителите и роднините. Както и самото кръщене, не знам как точно едно бебе ще вземе, че ще повярва и ще се кръсти съзнателно. На всички кръщенета, на които съм присъствала, горките деца просто пищят ужасени. Безумно е!
Иначе, наистина би било чудесно родителите да въведат детето във вярата, но на бебешка възраст .... направо е смешно


Да да чукна на дърво добре е детето, в себе си имах Calpol, който носех за всеки случай, нали му растат зъби сега, и му дадах тогава.

# 114
Нека не коментираме сега кой, кога и защо си кръщава децата.Това е личен избор...все едно да ми казвате как да си гледам детето.
И едва ли има тук недоволен от неправилно извършен ритуал-тук всичко беше точно,но както казвате това не е най-важното.
Липсваше каквото и да било отношение...аз лично излязох от това място обидена и със свита душа.А човекът,за когото конкретно говоря е този:

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4288442


ТОЧНО ТОЗИ Е АРХИМАНДРИТА, КОЙТО КРЪЩАВА ЗА РЕКОРДНИТЕ 6 МИНУТИ!!! ЗАЩО ДА НЕ ГО ПРЕДЛОЖИМ ЗА РЕКОРДИТЕ НА ГИНЕС, А?! УБЕДЕНА СЪМ, ЧЕ СЪЩО ТОЛКОВА БЪРЗО СИ ПРИБИРА ПАРИТЕ В ДЖОБА, А И СЪЩО ТОЛКОВА БЪРЗО МОЖЕ ДА ВЪРВИ, КОГАТО ТИЧАШ СЛЕД НЕГО ДА СЕ РАЗПРАВЯШ! ПИТАЙТЕ МЕН,СЧУПИХ СИ КРАКАТА!

# 115
  • Мнения: 30
Защо ли не се учудвам вече от нищо ами щом и църковните служители си позволяват такова безхаберие то какво остава за всички останали.Съжалявам че са се отнесли така с вас, гостите ви и детенцито.Хубаво е че споделяш ,защото и на нас ни предстои кръщене и като нищо можеше да го кръстим там.Благодаря

# 116
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
vesyt,
спокойно: детето е помазано ( не можех да си прдставя, че е забравено, ). Забрави за 6-те минути, води детето на църква, причестявайте се и заедно извървете пътят към духовността, въпреки неприятното начало.

Последна редакция: нд, 18 май 2008, 12:25 от Kalinka

Общи условия

Активация на акаунт