Депресия или характер?!

  • 2 279
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 251
Миличка, звучиш ми като пристрастена към антидепресантите.  ThinkingСвикнала си била с тях, и си живяла  през цялото време в илюзия. Трябва ти час при психолог, ще помогне.Това му е работата.

# 16
  • Мнения: 753
На времето бабата на баща ми имала четири деца, последните две от които близнаци. Но един ден те се разболели и както ставало често по онова време, не могли да ги спасят /били малки/. Бабата на баща ми била на ръба на побъркване в истинския смисъл. Тогава притеснен за нея, мъжът и а завел на лекар. След разговора, той оставил съпруга и и му казал - "направи и дете и ще видиш, че ще се оправи".
Така и станало!Родила се последната и дъщера. Грижите по нея не и оставили време да се "побърка"!
Като малка много се впечатлих от тази история, която ми разказа майка ми.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 105
Според мен е нормално, антидепресантите подтискат емоции и чувства, а после бременността е като хормонален експлозив. Вариантите са два: преодоляваш сама това, преодоляваш това с чужда помощ. Каквото и да решиш - пожелавам ти успех и знам, че ще има такъв Hug

# 18
  • Мнения: 2 448
Определено живеенето на антидепресанти с  години, на води към нищо добро.Единственото е пристрастяването към тях.
Щом се е налагало да вземаш лекарства и то толкова дълго, трябва да си намериш подходящ терапевт, който да открие причината за безпокойството ти и да се опиташ да я премахнеш, а не наново да започнеш с лекарствата  като родиш.
И аз съм имала моменти да пия такива лекарства, но чак пък с години. На откриеш ли причината за изпадането си в депресия и да се опиташ да я премахнеш, никакви лекарства няма да си помогнат.

# 19
  • София
  • Мнения: 397
Като родиш няма да имаш време нито да се/не се харесваш нито да си депресирана.
Не се шашкай, гледай напред, грижи се за себе си и за детето ти. И за двамата най-добрия вариант е никога повече да не допираш до антидепресанти!
Хм, тя може да няма време, но ако се изнерви още повече и си го изкарва на детето става лошо. В крайна сметка ако антидепресантите са единственият начин да се чувства добре, би трябвало пак да си ги пие. Естествено по- добре е без тях, но не вярвам толкова години да са й изписвани ненужно.
 

# 20
  • Мнения: 3 423
Може да пробваш хомеопатия.
Аз взимах хомеопатични ,защото сънувах кошмари.Аз обаче се доверявам само на лекари-хомеопати (някои ги наричат боаронски)
Ходех във Фитолек(в Гугъл ще ти излязат координатите)
Успех  bouquet

Разгледах сайта, щото търся хомеопат и аз, обаче в списъка на лекуваните заболявания видях и нелечими такива.  Читави ли са тези специалисти наистина?
Сори за офф-а.

От лекарите хомеопати тези са най известните-Мариян Иванов и Зорка Угринова(тя е и педиатър)
Аз ходех и на масажи при Джеси Велева-леле какви масажи прави  Peace
Страшно е добра,правех при нея масажи против мигрена съчетани с хомеопатични лекарства и имаше ефект.
Правех и антицелулитни при нея(то не е по темата ама като я препоръчвам да си довърша)и релакс-ами невероятна е. А и мед.образование има и е лекар-травматолог и с китайска медицина се занимава.
Всъщност аз само на хомеопати с мед.образование се доверявам и съм доволна от центъра.

# 21
  • София
  • Мнения: 604
На мен ми намирисвана злоупотреба с алкохол а може и системно пушене на марихуана-преди да забременееш разбира се. От там ти е и проблема, и депресията и психичните разтройства, и затова са ти изписали тези неща. Сега в това състояние нито едното, нито другото, а и хормоните те тресат яко. Преглътни всичко, общувай повече с приятели, колеги, роднини, не оставяй сама, не мисли за глупости а само за детенцето FlutterМоже и да не съм права, но имам доста познати, които са били с подобен проблем-преудолява се само с подкрепата на хората и силната ти воля Flutter

# 22
  • Мнения: 251
 Dilirium, ти скалъпи американски трилър. Сега жената я изкарахте алкохоличка или наркоманка.
Това са доста крайни изводи.

# 23
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ще подкрепя mila mama  с две ръце за д-р Мариан Иванов и д-р Велева.

При Велева можеш да ходиш и отделно де, не чрез центъра на Мариан, излиза по-евтино.

Иначе за каквото съм ходила при него, ме е излекувал  Peace

# 24
  • Мнения: 3 423
Ще подкрепя mila mama  с две ръце за д-р Мариан Иванов и д-р Велева.

При Велева можеш да ходиш и отделно де, не чрез центъра на Мариан, излиза по-евтино.

Иначе за каквото съм ходила при него, ме е излекувал  Peace


Джесата не ми е казала ,че може отделно при нея  Wink
Къде е това,да не е в Перник,че на мен Фитолек ми е удобен,като местоположение.

# 25
Понякога при рязко спиране на антидепресантите може да настъпи такъв ефект.За известно време вземай нещо хомеопатично,но се посъветвай за всеки случай със специалист.

И аз предполагам, че е от спирането на антидепресантите, защото веднага след това се чувствах най-зле и изобщо не заспивах, след 4 месец съня малко се подобри , и тревогата понамаля , но си останах доста лоша и егоцентрична според мен?!

Общи условия

Активация на акаунт