Играчките с които играят децата ни, играчки ли са?

  • 3 702
  • 49
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Днес ходихме с децата на кино - в Мола на Хемус. Онези от вас, които са ходили на кино там, знаят, че на входа му има един щанд на който се продават играчки-кукли.
Загледах се. И се шокирах от фигурите и играчките, които се предлагат на децата ни. Повечето от тях са екранни герои от различни филми. Но не какви да е филми / като изключим Астерикс и Обеликс и още един двама герои - като Спайдермен  Twisted Evil/, а филми на ужасите по моя преценка.Направих си труда да потърся тези играчки в нета, и ето  / макар, да съм убедена, че повечето от вас знаят за какво говоря/

http://www.sotatoys.com/itemdetails.html?products_id=90&categories_id=#

http://www.sotatoys.com/itemdetails.html?products_id=87&categories_id=#

http://www.sotatoys.com/itemdetails.html?products_id=84&categories_id=#

/картинките могат да се зуумват, за по-голям детайл/
Точно тези трима изроди ги имаше там като кукли, изглеждащи по начина по който се виждат и тук.

Мисля си, децата ни биват заливани със сцени на насилие от екрана, комтютърните игри, които играят - също изобилстват от кръв, убийства и екшън, играчките, които се предлагат -  не олицетворяват красиви хора, а напротив, дори класическите приказките са адаптирани към съвремието където насилието е част от ежедневието ни .
И се чудя - аз ли не съм в ред. Или цялото ни общество се е побъркало?
Защо постоянно се коментира насилието от и сред деца, дискутират се причините, търсят се начини за решаване. Приказки, приказки...,а отговори няма. Защото всички решения, които се предлагат са частични и очевидно насилето ескалира. Е как не, като същото това общество, което ужким се бори с проблема, всъщност възпитава в насилие?
Дали пък няма някакъв световен междуправителствен заговор целящ да възцари хаоса и безредието или може би самият дявол има пръст в тази работа ?!? Чудя се вече аз, толкова абсурдно всичко е...
Зная, че темата за насилието е много коментирана и може би всичко по нея вече е казано, но тези играчки....отвратителни са!  Sick
А децата са така впечатлителни, така лесно манипулируеми, така лесно се поддават на  моделиране....

# 1
  • Мнения: 1 771
И после ще се чудим защо деца стрелят с автомати по свои връстници, убиват деца, деца и не знам си още какви извращения.
Просто нямам думи.
Мога само да се моля това да не стига до моя син.

# 2
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Shocked Shocked Shocked
УЖАС!
А щом се продават, значи има и купувачи за тях, леле ooooh! накъде вървим #Crazy

# 3
  • Мнения: 581
 За първи път ги виждам, отврат.Боже, колко трябва да е извратен човек, за да измисли подобни играчки?
 Интересно би било да видя що за човек би купил такава гадория за детето си с цел да го зарадва. Аз не бих показала това на дъщеря ми дори за сплашване.

# 4
  • Мнения: 46 553
Според мен въпросът е не защо се продават, а кой ги купува.

# 5
  • Мнения: 1 771
Според мен въпросът е не защо се продават, а кой ги купува.

Точно, защото, ако няма пазар, няма и предлагане  Naughty.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Според мен въпросът е не защо се продават, а кой ги купува.

Точно, защото, ако няма пазар, няма и предлагане  Naughty.

Въпросът е малко спорен. По-големите децата, които ходят на училище и разполагат с някакви средства могат сами да си ги купят. В този случай факторът "родител" не е водещ. Друг вариант е родители, които  не одобряват въпосните играчки, но са неспособни да не задоволят прищявката.
В крайна сметка при положение, че играчките са на пазара - значи се купуват. Аз няма да купя такава играчка, но това не ме успокоява. Защото децата с които учат синовете ми, с които общуват при извънкласни занимания, тренират или просто дружат в квартала, може би имат. Т.е. от една страна тези играчки най-малко ще бъдат видяни от моите деца, а защо не и да поиграят заедно с нея / нещо, което дори няма да науча/? Дори и този сценарии да не се разиграе, децата които играят с тези играчки, общуват с моите деца. И доколкото една такава играчка може да даде принос  при формаране на характер, поведение, действия или бездействия - аз не съм спокойна.
Т.е. позицията " не са виновни продавачите, респ. производителите, а купувачите" и "аз няма да купя такава играчка на моето дете" не ми се струва достатъчно успокояваща.

# 7
  • Мнения: 46 553
dodo_dodo, аз например не мога да приема боксът за спорт, та било то и с "правила". Зрелищата не са нещо ново, винаги са привличали хората  Confused сега, в нашето време са тези  Tired от нас зависи само едно - да направим от децата си хора, които няма да им се поддават на изкушението, дали ще успеем е друг въпрос, но това е единственото.

# 8
  • Мнения: 1 771
Определено и аз няма да купя такова нещо на сина ми  Naughty
dodo_dodo, И си права с горното.
Има две страни . . .
Света се променя, но не към по добро.
Имаме много удобства, много глезотии, но спокойствие, не . . .

# 9
  • Мнения: 14 654
И аз не съм спокойна. Всички тези явления съвсем умишлено се предлагат на инертния потребител. За мен е все едно дали ще имаш такава кукла или ще играеш всеки ден на игра, в която надупчваш противника си с метабо или му режеш крайниците с резачка.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да така е, напълно подкрепям и без да имат страшните играчки децата играят на ужасни игри.

# 11
  • Мнения: 27 524
Додо, миличка моя изчезнала птицо  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Какво да кажем тогава за приказките? За тези от тях, в които убиват децата, умират родителите, кълцат животните, дерат лошите и какво ли още не. Сега ги чета на сина ми и се потрисам безкрайно от ужас. Но - същите тези съм ги чела сама малко преди  неговата възраст и ни най-малко не съм била възмутена, учудена или изненадана. Предполагам, че и в този сучай е същото. То е като играта на чичо Доктор. Така и стрелянето. Така се превъплъщават в голи скелети. В Баба Яга. Така потъват в инет пространстовото -  с игри, гори, патици, листа; и всичко това с техните си докрай изпълнени емоции  Heart Eyes Ти най-добре го знаеш. Една сергия, пълна само с Барби и розови пеперуди не е показател, предпоставка и гаранция за нищо. Всичко идва от сърцето. Не би ли ти било хубаво да имаш твои дечица, попили от товята богата и прекрасна душевност, които да поискат все някога нещо да им вземеш, което ще стопли душата ти? Да, знам, че ще е така. Но и желанието им за един гнусен урод, в сферата на фантазиите, фактът, че те чувстват близка да ти го кажат, че го искат, вече е голям и топлещ  Heart Eyes Не мисли за външния вид на нензачителните неща. Прегръщам те  Hug

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Трудно е да се нарекат играчки, това са по-скоро колекционерски фигурки. И едва ли са предназначени за деца. Сигурно на кутията им има ограничение за възрастта.

Както, между другото, има ограничения и на игрите с кървища и секс. Но няма кой да чете.

А дъщеря ми си е играла в офиса ни с фигурки от Диабло, които също биха потресли нежната майчина душа, но тя не ги възприемаше като гадни, лоши и гнусни. Само констатираше, че имат големи зъби/нокти и ги оприличаваше май на динозаври.

# 13
  • Мнения: 2 792
 Додо, аз лично бих се чувствала ужасно дискомфортно, ако децата ми научаваха основни неща, разбирания и тълкуване само от първичното възприятие на нещо, което виждат. Точно тези играчки не съм ги виждала, вероятно техния смисъл си има своя контекст с филма, в който участват изобразените герои. Извадени от контекста изглеждат брутални, но възприятията са манипулируеми при това не само при децата, възрастните се поддаваме на същите провокации. За това важното нещо, на което трябва да се набляга е не на страха от възможните манипулации, а на изчистването на понятията. Едно дете не трябва да разбира какво е насилие, какво е малтретиране от филмите (колкото и добре да са направени), едно дете не трябва да си формира изводите си само от играчките, които му купуваме. Тези неща то трябва да разбере от родителите си, ако те не са го направили не могат да обвиняват пазарната индустрия, че го е направила, защото пак те са тези, които са позволили това да се случи.
 Много е важно да се говори с децата, не да им се натрапва, а да можеш да говориш със собствените си деца.
 Родителството е много сложно нещо...

# 14
  • Мнения: 7 837
Това не са играчки в смисъла, който ние влагаме, а фигурки за колекционери. Не са малко маниаците на тема комикси.

# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Това не са играчки в смисъла, който ние влагаме, а фигурки за колекционери. Не са малко маниаците на тема комикси.
Точно така. Това са играчки за големи.  Laughing Обаче има и много гадни и не би трябвало да са на места, където да ги зяпат децата. Големият ми маймун щеше да се наака от радост, когато видя споменатата витрина. Ахка, охка, тръшка се. Красота! От там му купихме една екшън фигура, разбира се, избрана грижливо. Пак герой от комикс, голям, силен и непобедим, но до там.  Crossing Arms
П.П. Виждала съм екшън фигурки с развлачени черва, трупове и кървища - е, това не е нормално и голям човек да си го купи.  Crossing Arms

# 16
  • София
  • Мнения: 498
Shocked Shocked Shocked
УЖАС!
А щом се продават, значи има и купувачи за тях, леле ooooh! накъде вървим #Crazy

Отврат...и за големи и за малки.
Не смятам , че това са нормални играчки, а  ако някой желае да си ги колекционира ми е малко странно , но вкусове всякакви!
Аз не бих купила такава играчка на синът ми нито сега, нито след 7-8 год.

# 17
  • Мнения: 3 663
о, има такива играчки, защото има и кой да ги купува
мисля си, че ги е имало и преди да имаме деца, само дето не ни е направило впечатление Simple Smile
иначе изглеждат .. хм.. неприятно.. поне за мен

# 18
  • Мнения: 2 978
Е, щом казвате, че са за големи...сега разбирам, защо има вече толкова извратени възрастни! Rolling Eyes

Не го намирам за нормално. Надявам се, скоро да няма подобни и за момичета! ooooh!

# 19
  • Мнения: 5 401
Съгласна съм с мненията ви..  Peace

Лошото е, че децата гледат едно от друго, завиждат си, конкурират се не със знанията си, а с вещите си. На времето ние попълвахме лексикони, разменяхме си снимки на звезди, обличахме се тематично, а сега огромна част от децата стоят в и-нет клубове, стрелят се в мрежа, псуват се, по обяд вече са пияни...

Обаче на прима виста ми изникнаха следните въпроси: когато моето дете види у приятелчето си тази играчка и аз откажа да му я купя поради същите съображения, за които говорите, как ще повлияе това върху самочувствието на сина ми? До колко мога да контролирам средата, в която ще расте той или поне да влияя върху избора му на приятели?  Cry С идеята, че искам най-доброто за него и за развитието му като личност и като родител един ден, дали няма несъзнателно да внуша отрицателно отношение към моята си роля в неговото възпитание?  newsm78

Не ме разбирайте погрешно, просто разсъждавам на глас. И ето една случка: съвсем наскоро подарихме една играчка на братовчед на Каби, на 4 год. - трансформер, последния хит според продавачката!  ooooh! С огромно притеснение и резерви купихме това чудо, точно защото това е бойна машина, с която се стреля и се убива. Решихме да я купим и да помислим по-късно дали да я подарим, но когато видяхме детето, се оказа, че той вече има 3 такива трансформери, с които знае отлично какво се прави. На 4 год. детето вече е въоръжено...  Shocked Докато си играеше с новия си трансформер, дойде едно детенце от неговата ДГ. Нашия младеж веднага изтича при него и се похвали с играчката си. Това е...  Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 39 812
И аз за 1ви път виждам тези "играчки". Но както някои мами са писали  - не са виновни тез дет ги продават, а тез които ги купуват.
Аз не бих купила подобна кукла.

# 21
  • Мнения: 2 978
.......На 4 год. детето вече е въоръжено...  Shocked .


Е, поне с това ще стигнем американците.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 840
Момченцата винаги са обичали някакви военизирани игри. Пушки, пистолети, саби...
Това за мен не е особено притеснително и не е задължително условие детето да се оформи като агресор.
Моят залита по коли. Играе с голям кеф NFS, F1 и т.п. Игричките със стрелба не го влекат особено.

Относно тези фигурки, не зная какви "ценители" си ги купуват, но за мен са изключително противни.

Не вярвам някой родител доброволно да ги закупи на детето си, то се вижда, че са някакви колекционерски, обаче не би трябвалода се излагат толкова публично, защото все пак децата ги зяпат.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
На 4 год. детето вече е въоръжено...  Shocked
Какво значи "въоръжено"??? Това е играчка, не оръжие.
А мъжът ти като малък не си е играл с пистолети, дървени саби, фунийки и прашки???

Отделно за Трансформерс - Rated PG-13 for intense sequences of sci-fi action violence, brief sexual humor, and language (т.е. за деца над 13 г. с родителски надзор)
Кой е отговорен дали 4-годишно ще гледа Трансформерите? Децата в детската или майка му, която не може да се справи с прищевките му?

Съжалявам, че съм толкова груба, обаче направо казано, говорите глупости. Crossing Arms

Ето една таблица с престъпността в различните държави: http://www.geocities.com/dtmcbride/reference/crime_world.html
И забележете коефициента в Япония. А японците имат наистина извратени и кървави игри, филми и анимации.

Американците ще ги стигнем, но проблемът не е във филмите, игрите и "сатанинската" музика.

# 24
  • Мнения: 14 654
Какво значи "въоръжено"??? Това е играчка, не оръжие.
А мъжът ти като малък не си е играл с пистолети, дървени саби, фунийки и прашки???
Трансформърите ги харесвам, хем робот, хем кола. А и детето трябва да положи малко усилие за да си го преобрази от едното в другото Simple Smile
Тези оръжия, които държат роботите са супер абстрактни, а не като онзи с омазаната с кръв престилка и пред него обезобразен труп. Ако не види такава гледка, едва ли мозъчето на 4-годишно ще си я измисли само.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Додо, миличка моя изчезнала птицо  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Какво да кажем тогава за приказките? За тези от тях, в които убиват децата, умират родителите, кълцат животните, дерат лошите и какво ли още не. Сега ги чета на сина ми и се потрисам безкрайно от ужас. Но - същите тези съм ги чела сама малко преди  неговата възраст и ни най-малко не съм била възмутена, учудена или изненадана. Предполагам, че и в този сучай е същото. То е като играта на чичо Доктор. Така и стрелянето. Така се превъплъщават в голи скелети. В Баба Яга. Така потъват в инет пространстовото -  с игри, гори, патици, листа; и всичко това с техните си докрай изпълнени емоции  Heart Eyes Ти най-добре го знаеш. Една сергия, пълна само с Барби и розови пеперуди не е показател, предпоставка и гаранция за нищо. Всичко идва от сърцето. Не би ли ти било хубаво да имаш твои дечица, попили от товята богата и прекрасна душевност, които да поискат все някога нещо да им вземеш, което ще стопли душата ти? Да, знам, че ще е така. Но и желанието им за един гнусен урод, в сферата на фантазиите, фактът, че те чувстват близка да ти го кажат, че го искат, вече е голям и топлещ  Heart Eyes Не мисли за външния вид на нензачителните неща. Прегръщам те  Hug

 Heart Eyes

Вярно е, че приказките са страшни, особено в очите на най-малките - вълкът, който изяжда бабата и червената шапка, лошата мащеха, която отравя Снежанка, лошата ористница и вретеното от Спящата красавица и т.н.
Но приказките са поучителни, те имат цел, мисия, поука, носят позитивен заряд в крайна сметка, независимо от това съдържание - не се доверявай на непознати, не бъди наивен, бъди предпазлив, навън дебнат опасности от които трябва да се пазиш и непознати, които не винаги са добри.
А каква е поуката от филма в който щъкат зомбита със сатъри, а кървави крайници и разпльокани черва се нормално зрелище, дотам, че да се изработват играчки с тези герои? Може би да - носят анатомични познания. Laughing
Да, животът не е сергия пълна с цветя и пеперуди, но отказвам да повярвам, че е такава пълна с отрязани ръце и крака.
"За" реализмът съм, но не искам такъв да бъде реализмът в който живеят децата ми. А предпоставки това да се случи се формират именно от подобни игри, които се възприемат очевидно за нормални.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Трудно е да се нарекат играчки, това са по-скоро колекционерски фигурки. И едва ли са предназначени за деца. Сигурно на кутията им има ограничение за възрастта.



Играчки са, не колекционерски фигурки. Има ограничение за възрастта, да - не се препоръчват за деца до 14 години.
Както сама си забелязала, всички добре знаем, как се четат тези ограничения и доколко изобщо се спазват. Отделен е въпросът, че някой е преценил, че тези играчки не са препоръчителни до 14, но над 14 са. Възраст, свързана с трусовете на пубертета. Когато децата са особено лабилни, но и трудно контрулируеми от страна на родителите.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Додо, аз лично бих се чувствала ужасно дискомфортно, ако децата ми научаваха основни неща, разбирания и тълкуване само от първичното възприятие на нещо, което виждат. Точно тези играчки не съм ги виждала, вероятно техния смисъл си има своя контекст с филма, в който участват изобразените герои. Извадени от контекста изглеждат брутални, но възприятията са манипулируеми при това не само при децата, възрастните се поддаваме на същите провокации. За това важното нещо, на което трябва да се набляга е не на страха от възможните манипулации, а на изчистването на понятията. Едно дете не трябва да разбира какво е насилие, какво е малтретиране от филмите (колкото и добре да са направени), едно дете не трябва да си формира изводите си само от играчките, които му купуваме. Тези неща то трябва да разбере от родителите си, ако те не са го направили не могат да обвиняват пазарната индустрия, че го е направила, защото пак те са тези, които са позволили това да се случи.
 Много е важно да се говори с децата, не да им се натрапва, а да можеш да говориш със собствените си деца.
 Родителството е много сложно нещо...

Съгласна съм с теб.
Не разглежах обаче тези играчки като заплаха, защото са начин и средство за информираност и запознаване с понятия.
Намирам за нередно изобщо съществуването на такива играчки, и в частност играта с тях. При все цялата информираност на децата що е то насилие.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 840
Да, ужасно са грозни.
Все пак играчките по някакъв начин проектират света около нас. Не виждам мястото на тези фигурки в света на детските игри и фантазии, още по-малко като някакъв модел на съществуващи или дори измислени герои.

Тези фигурки не са играчки. Мисля, че би трябвало да се продават на места, където децата да не ги гледат много-много. Ужасни са.

# 29
  • Мнения: 2 448
Момченцата винаги са обичали някакви военизирани игри. Пушки, пистолети, саби...
Това за мен не е особено притеснително и не е задължително условие детето да се оформи като агресор.
Моя брат навремето непрекъснато играеше само на войници и беше въоръжен до уши.Дори като тръгна в първи клас ходеше с едно войнишко кепе и като го приемаха чавдарче беше с него на главата, отказа да го махне. Но нито е бил агресивен, тогава, сега пък още по малко.
Много ясно, че от приказки или филми, за да се покажат добрите , трябва да има и лоши.Няма как иначе, въпроса е , че напоследък гледайки детско се питам, тези които ги измислят кой герой имат предвид да е добрия и кой лошия. Не винаги мога да ги разбера като възрастен, а какво остава за дете.
То и в старите приказки вълкът изяжда Червената шапчица и ловеца го убива, но поне по ясно се открояваха добрите от злите. Сега на моменти имам чувството, че злите герои са показани в една доста интересна за децата светлина и моя син го наблюдавам, че изобщо не може да разбере още разликата, често се отъждествява ту с едните , ту с другите.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 840
Някои от лошите са направо симпатични, забавни, дори по-интересни и вълнуващи за децата.
Не е лесно Thinking

Много се размиха понятията. Аз понякога се затруднявам да обясня кой е добрият герой и защо лошият, който е толкова симпатичен, всъщност е лош.

Виж, ако попаднем на показаните от Додо "играчки" директно ще мога да му покажа какво е луд, маниак, изрод и от този вид. Обаче такова онагледяване може да е твърде опасно.

# 31
  • Мнения: 5 401
... Съжалявам, че съм толкова груба, обаче направо казано, говорите глупости. Crossing Arms

Ееее най-после и аз получих първата си квалификация откакто живея в този форум! Изключително благодаря!

Не само мъжа ми, и аз самата съм играла с момчета и момичета на военни игри, но сравнението ти хич не е подходящо, защото нашето поколение беше по-различно. Средата, в която ни растяхме няма почти нищо общо със сегашната! Възпитание, самосъзнание, интелектуално развитие - всичко вече е изместено!

Кой е отговорен децата да гледат това или онова по ТВ?? Ами ще ти кажа! Сина ми е на 1,10 г. и все още не гледа телевизия, защото така решихме с мъжа ми. Но догодина в ДГ лелката дали ще ме попита дали разрешавам да се гледат някои детски предавания или по-скоро ще си пусне ТВ и ще отиде да си бръмчи с колежката?! Кой е отговорен ли - всички сме отговорни! Докато аз не толерирам гледането на реклами и странните филмчета на бейби айнщайн, много от вас го правят. Докато аз не давам на сина ми пуканки и други такива боклуци, много от вас дават и няколко пъти майки са правили опити да го захранят с тях. Е, кой е отговорен? Отново всички!

Така че въобще не мога да се съглася с теб!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 840
.Ами, аз да си кажа, че съм много за това децата да се хранят здравословно, обаче ми изглежда неприложимо, освен ако човек си няма собствено стопанство и не си отглежда сам културите.
Относно телевизията, вероятно е по-добре да не гледат, за да не се пристрастяват и за да не свикват само с готови образи, но лично аз давах на сина си да гледа от малък. В началото попиваше всичко, сега има избирателна способност и изобщо не се вълнува от всички мърдащи картинки.
Играе и компютърни игри. Преди - всякакви. Сега - само няколко, със състезателен елемент и все по-рядко. Никакви признаци за пристрастяване, нито уклони към насилие и агресивност.
Борави с всичко, което е част от живота ни. Не го спирам. Не го ограничавам.
Не мога да върна времето назад, нито искам.
Не смятам, че днешните деца са различни от нас, нито от родителите ни. Те живеят в своя свят. Тук-и-сега. Няма как да ги изолираме нито от лошия въздух, нито от телевизията, нито от антените на мобилните оператори по покривите ни, нито от консервантите в храната.
Вярвам, че човешкият организъм по някакъв начин се приспособява.

Това не пречи да се върна на темата и да кажа още веднъж, че показаните от Додо "играчки" са пълна отврат.

# 33
  • Мнения: 8 999
Моето мнение е, че нито играчките, нито филмчетата, нито приказките, нито компютърните игри, са виновници за проявите на насилие сред децата. Единствено отговорни за постъпките на децата са техните родители и домашното възпитание.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
В нашата градина няма телевизор. Въпрос на избор. Wink

Детето ти е малко и все още имаш влияние върху него. Дори на моменти твоите правила да бъдат престъпвани, все пак можеш да му влееш акъл в главата и като порасне, сам ще преценява кое е "добро" и кое "лошо". И майките в градинките можеш да ги възпираш да го хранят, нали?

dodo_dodo, до пубертета децата имат около 14 години, в които родителите им могат да им въздействат поне малко. Каквито и катаклизми да се случат в пубертета, ако има поставена някаква основа преди това, по-скоро няма да станат психопати и убийци.

# 35
  • Мнения: 5 401
Друго имах предвид - това, което зависи от мен, го правя със всички сили и ще го правя без да пестя усилия!  Peace Но моите разбирания не се споделят от други майки и възпитателки, които също оказват влияние върху децата. Ако аз уча сина ми на едно, а той в ДГ е под въздействието на друго, противоположно, какво се получава накрая???

Повече от уверена съм, че отговорност има цялата система родители-учители-социална среда.  Peace Пропуските във всеки един елемент води до сегашната драма..

И темата се измести...

# 36
  • Мнения: 7 263
Тези ужасии едно, че са грозни, едно че са отвратителни. А предполагам че не са и евтини.
Думи нямам - между другото моето мнение за картите Ю-ги-о е същото. Всякакви чудовища, които изкормят, замразяват, превръщат те в незнам що си.
Караницата кое е по-силно скелета или незнам какво си....
Упорито отказвам да купувам такива играчки, упорито сменям канала видя ли подобни грозотии, но все пак няма вечно да съм стожер и цензор. Големия ми син слава богу вече започна полека лека и сам да се цензурира откъм покупки на подобни "играчки", "комикси" и дори понякога превключва канала почне ли подобна анимация, което за телеман като него е просто невероятно.

# 37
  • Мнения: 2 818
Въпросните фигурки (дори не мога да ги нарека играчки) са меко казано отвратителни!


Ако аз уча сина ми на едно, а той в ДГ е под въздействието на друго, противоположно, какво се получава накрая???

Ти си авторитета, каквото и да става "навън", както и да му въздействат е временно, в него ще остане това, което ти си вложила. Средата влияе, но външно, ти влияеш отвътре.

# 38
  • Мнения: 8 999
Ако аз уча сина ми на едно, а той в ДГ е под въздействието на друго, противоположно, какво се получава накрая???

Повече от уверена съм, че отговорност има цялата система родители-учители-социална среда.  Peace Пропуските във всеки един елемент води до сегашната драма..

И темата се измести...

Едва ли в детската градина и в училище някой от преподавателите учи децата на агресия. Освен ако не го запишеш в учебно заведение, което е към някоя секта със специфични расистки и агресорски уклони.
Бъди сигурна, че каквото и да научи детето извън вкъщи, то ще бъде пречупено през основите, които са му дадени от родителите у дома.

# 39
  • Мнения: 5 401
Надявам се да е така! Вашите деца са по-големи и имате опит, аз мога само да разсъждавам и гадая..  Simple Smile Както и да се надявам, че моите разбирания относно възпитание и отглеждане не са частен случай!

# 40
  • София
  • Мнения: 2 840
Ами, не зная как точно стигнахме до детските градини и пагубното им влияние върху детската психика, обаче аз да си кажа, че моето дете от градината се зарежда само с някакви песнички, английски думи и приказки, за които ми говори.
Емоциите му оттам са все положителни.

# 41
# 42
  • Мнения: 9 814
Има купувачи, има и производство на подобни играчки.
Родителят е човекът, който ще прецени каква играчка да купи на детето си.

# 43
Това не са играчки в смисъла, който ние влагаме, а фигурки за колекционери. Не са малко маниаците на тема комикси.

Peace

# 44
  • Мнения: 9 052
... Дали пък няма някакъв световен междуправителствен заговор целящ да възцари хаоса и безредието или може би самият дявол има пръст в тази работа ?!? Чудя се вече аз, толкова абсурдно всичко е...
...

По скоро има договор да павим биzнес и да не си пречим на биzнеса ... всичко стана биzнес . Ако на някой му пукаше zа децата щяха до сега да са подванали детските лекари, паркиращите по площадките, майките , които удрят децата си, пренаселените градини и ясли, лошо оборудваните училища , лошото zаплащане на родителите ... да направят хубави игрища zа баскетбол и волейбол и футбол и да видим на кого щеше да му хрумне zа подобни фигурки.

# 45
  • Мнения: 9 052
Това не са играчки в смисъла, който ние влагаме, а фигурки за колекционери. Не са малко маниаците на тема комикси.

Peace

да де , но има комикси zа деца и zа юноши и zа въzрастни ... моето е на 2 години и не му чета Булгаков все пак.

# 46
  • varna
  • Мнения: 676
За съжаление моето никога не се е заигравало с играчки.Вечно пред този компютър(още от много малък).Сега играе на карти Ю Ги Йо,занимава се със спорт...Май ще трябва аз да си поиграя с количките и роботите му. newsm62

# 47
  • Мнения: 934
Не, тези специално не са играчки!
Няма ли някакъв закон, според който такива работи да не могат да се излагат на места, където да ги гледат деца? Закони трябват, глоби най-вече Naughty
Ако изобщо трябва да се продават някъде, да е в специализирани магазини, не-детски - като тези, дето продават разни хеви-метълски фланелки да кажем. Евентуално.

# 48
  • Мнения: 1 599
еми не знам то като се започне от детските които дават по телевизията и двд-тата.... продължи се с речника и думите, които се употребяват в детските филмчета и се завърши с някои играчки - ужас! Според мен трябва и някаква цензура да има на филмите и на играчките, които се продават  Crossing Arms

# 49
Здравейте! Аз съм на 23 и съм колекционер на екшън фигурки. Бих искал да кажа, че този вид фигурки съвсем не са играчки и съвсем не са предназначени за деца. Те имат колекционерска стойност и на опаковките им съвсем ясно е обозначено че са за лица над 16 или 18 години. Това че в България на някои места ги продават редом с плюшени играчки е съвсем друг въпрос.  Те трябва да се продават в специализирани магазини, които у нас са съвсем малко на брой (да не кажа един) Разбира се, че има и екшън фигурки, които са подходящи и за деца (Star Wars, Spider-man и др.)

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт