Кога започнахте да миете зъбите на децата си?

  • 5 830
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 803
И аз на годинка започнах да я запознавам с четката и пастата и да я уча на навици да си мие зъбките.

# 76
  • Мнения: 2 231
И аз на годинка започнах да я запознавам с четката и пастата и да я уча на навици да си мие зъбките.
Ами аз още не съм започанала Embarassed Но мисля да почвам вече, че преди 2 дни се появиха и 5 и 6-тото зъбчета. Как ги миете с накрайник за пръст или четка. И да слагам ли паста за зъби и каква. Моля препоръчайте ми конкретна марка и от къде се взима (от аптеката ли или от детските магазини newsm78) Ако някой ми отговори   bouquet

# 77
  • Мнения: 2 803
И аз на годинка започнах да я запознавам с четката и пастата и да я уча на навици да си мие зъбките.
Ами аз още не съм започанала Embarassed Но мисля да почвам вече, че преди 2 дни се появиха и 5 и 6-тото зъбчета. Как ги миете с накрайник за пръст или четка. И да слагам ли паста за зъби и каква. Моля препоръчайте ми конкретна марка и от къде се взима (от аптеката ли или от детските магазини newsm78) Ако някой ми отговори   bouquet
Ами аз ползвам различни и ги сменям често, доволна съм от Колгейт и Аквафреш-детски, но сега минах на Сигнал - фемили, защото е на 8 г. и стоматолога каза да не е гелообразна.

# 78
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Отдавна беше newsm78 вече е на 15  , но мисля ,че към годинка....годинка и нещо  някъде почнахме !

# 79
  • Мнения: 1 049
От пьрвото зьбче с вода и тампон, а след като се появиха 8 купих четка и паста без флуор.  Hug

# 80
  • Мнения: 2 807

И аз така  Peace
И на тримата  Grinning

# 81
  • Мнения: 789
Като станаха 4 броя (някъде на около 10 месеца беше), купихме четка и паста за зъби и си ги мием от тогава.
И ние сменяме марките, сега сме с Oral-b, детска, с разни животинки е и много й се радва Simple Smile

# 82
  • Мнения: 942
С появата на шестото зъбче Simple Smile Сега вече иска сама да си ги мие и да слагаме паста,ама незнам колко успява,но на мен не ми дава вече да и ги мия Sad Имам чуството че си изяжда пастата (нали е с плодов аромат и вкус) и мая тръкне оттук отам зъбките и толкова Sad После почва борба за още паста и така  hahaha

# 83
  • София
  • Мнения: 1 124
От появата на 2рото зъбче и на двете.
Когато каката се за инати и казвам,че който не си мие зъбите,ще има червейчета в устата,който ще му изядат зъбките и зъбките ще паднат и веднага се съгласява да ги измием

# 84
  • Варна
  • Мнения: 4 969
След годинката, имаше доста зъбки вече  Peace

# 85
  • Мнения: 952
И аз след годината, макар че нямаше много зъби още, но го правех по скоро за да придобие навика Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 5 178
На 1г 6м започнахме, прави го много съзнателно сутрин и вечер.
Харесва му и настоява за тази част от тоалета си Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 723
по съвет на педиатъра започнахме когато имаше пълна редица отгоре и отдолу зъби ( без кътници). Съветът беше свързан с факта, че ако има празно място, се наранява венецът при миене с четката. При нас това започна на година и 8 месеца. Вече разбира какво прави и си мие зъбите сутрин и вечер заедно с нас

# 88
  • Мнения: 224
Зъбките започнах да й ги мия на около 9м - бяха 4 бр. Сега на годин и половина нали ме преследва навсякъде, сутрин неотлъчно си знае, че имаме процедура в банята. Иска сама, но е едно чудно мазане и изяждане на доста количество паста  Mr. Green А вечер няма сили и се предава аз да ги мия.

# 89
  • Мнения: 259
Започнахме да си "мием" зъбките на около 10 месеца, когато имахме 5 зъбчета (2+3). Първо с една четка, която е по-скоро за венци-слага се на пръста и е с много къси и меки косъмчета. След това с четка с истински косъмчета, но без паста. Понякога това й доставя удоволствие, но в последно време като види четката започва да пищи и бяга. Сега й растат последните млечни кътници, не знам дали е от това.

Общи условия

Активация на акаунт