Казвате ли, че кърмите?

  • 4 016
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 674
да и се гордея с това

# 31
  • Мнения: 222
Да, казвам и то без да се срамувам! Дори се гордея от този факт. Имам огромното желание и намерение /разбира се, ако черна котка не ми мине път/ да кърмя до 2 годишна възраст на детенцето. Направих тежък мастит, след това за малко да стане и втори, и продължавам да се боря с това.
ТА ТОВА Е ЖИВОТ, ЕНЕРГИЯ И ЗДРАВЕ! Защо е необходимо да се притесняваш. Според мен тесногърдите и консервативни хора игнорират и се присмиват на подобни факти. Това е гордост за нас и повече енергия за децата ни!

# 32
  • София
  • Мнения: 6 674
Да, казвам без притеснение, но само ако ме попитат, понякога и аз се забавлявам от изумените погледи. Гледам вече да не кърмя навън, защото е много любопитна и се разсейва, но когато се налага, го правя, в повечето случаи хората дори не разбират какво правя, мислят, че съм я гушнала. А свекърва ми вече се отказа да пита кога ще я отбивам, разбра, че с нас /Анна и мен/ наглава не се излиза. Joy

# 33
  • Мнения: 1 896
Винаги съм казвала, защото много искам да се приема за нещо по-нормално, а това може да стане само ако хората са срещали такива деца и майки, които кърмят дълго и видимо никак не се притесняват.
Кърмих и през бременността и винаги си казвах, дори съм кърмила бременна на плажа.
Сега баткото е почти на три и половина и суче много рядко и съвсем по малко. Той самият никога не си иска навън или в присъствието на външни хора вкъщи. Явно го притеснява нещо него самият, чувства се голям. Също не си иска за успокояване - когато се удари или уплаши не му е до цици. Иска си само след сестра си понякога май, за да бъде и той бебенце за минутка и да се увери, че мама дава и на него. Но дали истински суче не съм сигурна. Като съм имала запушен канал, се е случвало да му предлагам да посуче, а той да ми отказва. Така че вече и аз не разправям за неговото сукане, освен ако не ме попитат директно дали суче. Тогава си казвам, но на твърде малко хора изобщо им хрумва да питат дали суче дете, което използва думи като "предполагам" или "икономичен двигател"  Laughing Бабите знаят че суче понякога, но знаят и че съм люта мацка и не смеят да ми кажат нищо.

# 34
  • Мнения: 3 929
Общо взето, всички знаят, че още го кърмя. Може би майка ми и моите лични роднини не знаят, защото са далеч. И мен взе да ме досрамява вече, ама какво? Никак не е приятно да слушаш иронични подмятания отстрани, но е факт, че кърменето спаси детето ми от много болести, а ако боледуваше, ги изкарваше бързо и на крак. И съм убедена, че това е така, защото е кърмено дете. Кърмата продължава да е полезна, стига ти да се храниш пълноценно.

# 35
  • Мнения: 8 242
Казвам и се фукам  Mr. Green
И ме гледат като натровени  Joy

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 38
Да, казвам и то с голяма гордост и удовлетворение, защото каката заради "компетентни" хора около мен успях само месец и половина да я кърмя. Сега благодарение на форума вече 6 месеца и с огромното желание за още много, много време. Благодаря ви майчета!!!  newsm51 Моля се все повече майки да се върнат към природата на жената-грижовна и всеотдайна, да хранят децата си поне докато могат по-най-естествения начин и да усетят тази магия и този незаменим миг КЪРМЕНЕТО! Всички около мен ме подкрепят!!!

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Да, казвах до преди 2 седмици и то с гордост. Реакции и физиономии всякакви. Но на мен не ми пукаше.
Сега от една страна се чудя дали е добре, че го отбих, а от друга си мисля, че дадох доста от себе си и ми трябва малко почивка (основно на организъма ми) за да съм готова в бликата година за номер 2.

# 38
  • Мнения: 742
Не казвам, че кърмя, но не се и срамувам, когато ме попитат - мога-кърмя Hug Детето се чувства добре-на мен ми е по лесно - когато и дветет сме готови-ще прикл'чим Hug

# 39
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Не знам при другите как е, но при мен самата има различна  нагласа към кърменето на бебе от една страна, и  на 3 годишно дете от друга. Някак си естествено идват разговорите за кърменето в по-ранна възраст. Аз самата съм подхващала разговори, познатите ми, дори не толкова близки - също. И навън кърмих, включително и като бях бременна. 
Сега обаче усещането ми е доста по-разлино. Не мога да подхвана тема за къременто на поти 3 годишния ми син ей така просто - не че се притеснявам или срамувам, неуместно ми се струва, излишна поза - така го чувствам.  В същото време нито пък на хората, изключвайки най-близките, би им хрумнало да го правят. Навън също не кърмя. Баткото рядко си иска като сме излезли, а ако поиска казвам  вкъщи и той си чака без проблем.
Виж, съпругът ми си прави съвсем целенасочено експерименти с приятелите си казвайки им, че още кърмя големия ни син и се забавлява с реакциите им.

# 40
  • Мнения: 2 274
Ако ме попитат - казвам, стига да не съм със съпруга ми! Той много се притеснява,, че кърмя вече толкова голямо дете / за мен не е голямо, но... /. Физиономиите почти винаги са едни и същи както и възклицанията! Честно казано ми е писнало да ги слушам, до някъде ме натоварва отрицателното отношение на хората Sad! Какво им влиза в работата защо го правя - мога, кеф ни е и се кърмим!!! Ето пак ме хвана яд като се замислих, но най-ме е яд на мъж ми! Свеки ме подкрепя за кърменето, но синът и направо ме влудява понякога  ooooh! Mr. Green!

# 41
  • София
  • Мнения: 2 348
 Казвам и още как  Flutter . Нямам търпение да минем годинката, че да гледам опулени физиономии  Shocked . Свекър ми много иска да кърмя дълго внучето му. Другите нищо не казват, а ако майка ми си позволи да обсъжда негативно решението ми, много ще и се разсърдя, нищо, че ми е родител.
 Майка Ви трябва да се тюхка, че тя не е успяла да Ви храни толкова време, а не да напада  Naughty
 Аз предлагам да признаете истината и да кажете, че много сте обидена(ако е така), че заради ироничните подмятания сте се принудила да криете.
 Успех!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 252
Не виждам причина да крия. Голяма част от роднините, приятелите и колегите дори са ме виждали да кърмя зверчето. След първата годинка чувах приказки да спирам с кърменето, но ги секнах в зародиш. Заявих, че ако реша ще кърмя докато се ожени и да ни правят труда да ми говорят неща, които неразбират. Не толерирам намеса в личния си живот  Naughty

# 43
  • Варна
  • Мнения: 932
Ако ме попитат - да , иначе много много не се обяснявам . Сега по празниците имахме една случка с новата приятелка на наш стар приятел . Пътуваме с колите насам натам , тя дойде в нашата кола , защото много се радва на малкия . На него обаче както винаги му омръзна бързичко и си занарежда , както си знае в такива случаи - АМММ , АМММ . Тя седи отпред , слуша го и вика "Какво иска с това АМ"?И аз викам - ми какво  , да си суче . Ей , очите и станаха на палачинки . Тя все още няма деца и леко запелтечи - ама той не е ли доста голям , нали има зъби , е добре , щом се кърмите , ама на мен ми се струва прекалено голям . Ей за това гледам много много да не се обяснявам какво си правим ние двамата.

# 44
  • Мнения: 518
Казвам, когато ме питат без да ми мигне окото!!Не аз върша престъпление като кърмя детето си, а примерно тези, които блъскат АМ, щото видите ли не им се занимавало с кърмене #2gunfire
И аз срещам понякога неодобрителни или по скоро опулени погледи, че кърмя, но ги подминавам без коментар - в крайна сметка "Убий простака с мълчание " и толкова Whistling Naughty
Около мен честно казано въпреки че има много майки, няма кърмещи на тази възраст вече. И се чувствам като динозавър от архаичната епоха Sad Направо да се чудиш толкова ли е лошо да кърмиш Rolling Eyes Аз обаче ще продължавам!
А ти не се притеснявай и не плащай данък обществено мнение!!Правиш най-доброто за детето си- това е най-важното Peace

Общи условия

Активация на акаунт