Пак земетресение?

  • 37 788
  • 1 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 769
Земетресение е имало и в Македония , Сърбия и Солун-Гърция ooooh!
Явно са били леки, щом не са получили подобаващо място в новините....
Земята си отмъщава за безобразното ни отношение към нея.... Sad

# 46
  • Мнения: 4 120
Моята майка ми се обади силно разстроена днес заради това земетресение, живее в Свищов. Майката на съквартирантката ми , в Горна Оряховица също го е усетила.
 За жителите на Свищов думата "земетресение" предизвиква шок и ужас, особено за поколението на родителите ми - почти всеки от тях е загубил близък при срутването на общежитието през 1977 г. Помня, че дори и при по леки трусове през деня излизахме и прекарвахме нощите си пред блока, незнам по силата на каква логика ни се казваше, че щом е имало трус през деня -вечерта ще повтори. Земетресението от 1977г е била мисля към 21:30 часа. Знаех , че при земетресение трябва да заставам под касата на вратата, в училище имахме пробни тревоги.
 Когато дойдох в Пловдив ми направи впечатление, че я няма тази паника. При едно земетресение от 2004,вечерта, когато майка ми ми се обади в истерия дали всичко при мен е наред ,приятелите, които бяха в нас в Пловдив дори не станаха от масата да идат под касата на вратата и ме бъзикаха, че ми се привиждат люлеещи се полюлеи.

Във връзка със срутеното общежитие в Свищов съм  чела, че при строежа му са били използвани олекотени конструкции и това е причината - в близост до него оцелява почти стогодишна къща. Няма отговорни за случилото се, защото тогава не фунцкционира такава норма за строителството, незнам как е точната дума - за земетръсна устойчивост. За същото деяние строителен предприемач от Турция е обвинен в небрежност ( при земетресенията от 1999 г. в Турция) е осъден на 18 години затвор, при първоначална присъда от 25 години.

# 47
  • Мнения: 127
И аз го усетих тук в Пловдив,точно си седях пред компютъра.Но беше съвсем леко,лампата не се залюля,само листата на цветето до мен се клатеха.Но никой от моите познати не го бяха усетили,и решиха,че съм си въобразила.

# 48
  • Мнения: 335
Дано да няма пострадали българи след земетресението в Китай.

Спомням си, че дори мами от форума пишеха оттам.
А петицията ни за защита на българския книжовен език я подписваха наши сънародници и от Китай. Включително един доцент или професор, който случайно беше разбрал за нея.

Може би са били далеч от мястото. Дано да са живи и здрави.

# 49
  • Мнения: 335
Мощно земетресение разтърси Япония/14 юни 2008
http://www.focus-news.net/?id=n977845

http://dnes.dir.bg/2008/06/14/news3102197.html

# 50
  • Мнения: 8 769
В подобно земетресение на друго място (както бе в Китай) щеше да има хиляди загинали. Защо не всички мислят и строят като японците? Thinking

# 51
  • Мнения: 5 622
Ужасно ме е страх от земетресения  Confused Преживявала съм не един и два силни труса, помня ги и до днес със спането на смени и среднощното взиране в лампите... А вече имам дете и ме е страх 10 пъти повече!

# 52
  • Мнения: 18
Усетих го бях в Търново през това време веднага се обадих на децата и казаха че и в София се усетило.  Присъствах и на двете силни заметресения това в Свищов  умраха баща ми и сестра ми iи това в Турция.
 

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 13:13 от Мина

# 53
  • MJF
  • Мнения: 8 591
като инфо миналата неделя ,8 юни 2008,около 13,35 ч .
имаше пореден трус в крупнишкия разлом.в благоевград го усетихме поне по високите етажи.но това за там се случва доста често .хората са свикнали.чести но слаби трусове и трусчета.паника няма а и така е много по- безопасно, да се освобождава енергия по малко.по медиите не ни уведомяват за тези трусове.гледаме си лампите,полюлеете,витрините и си споделяме.а и да съобщят по тв объркват посоките и км и се оказва че благоевград е някъде между дупница и самоков. Joy newsm17,по радиото определено са по-точни newsm10.добре ,че си има лаборатория за крупнишкия разлом ,че да следят активността. имаме си чести хоризонтални и вертикални трусове и впечатляваме и гости от по-устойчивата част на европа с такива екстри.

# 54
  • Мнения: 936
Това е нещото , от което ужасно ме е страх. През 1999 бях като залепена за ТВ-то и постооянно гледах чуждите репортажи от Турция. След години, като забременях, ако останех сама вкъщи, първо ми минаваше мисълта за земетресение. сега съм малко по-добре, не мисля постоянно за земетресения.

# 55
  • Мнения: 2 161
Защо не всички мислят и строят като японците? Thinking
Не разбрах това.

# 56
  • Мнения: 4 585

Японците си строят противоземетръсно. Не се паникьосват, знаят какво да правят.
Само сравнете броя на жертвите в Китай и жертвите в Япония.
Те в първи клас тренират при земетресение да клякат под масичките.

# 57
  • Мнения: 1 310
От 2000г живея в панелка на седмия етаж и толкова земетресения не бях усещала през целия си живот Sad Много ме е страх и доста често люлее. Забравих да спомена, че съм в Русе. Надявам се да не ни сполетява съдбата на Китай Praynig Успокоявам се с това, че блока е запазен и все пак е издържал голямото земетресение от Стражица и Вранча през 1986г Praynig А като гледам новите сгради как са напукани още на втората година - направо не ми се мисли. В Турция не новото, а НАЙ-НОВОТО строителство пострада!!!

# 58
  • Мнения: 335
...В Турция не новото, а НАЙ-НОВОТО строителство пострада!!!

В България пък пострада маса ново строителство с турски пясък, който е причина за масовите срутвания при неособено силните земетресения и в самата Турция.

На който това ще му се види смешно, предварително да се порови за сагата с турския пясък, каран на строежите по черноморието ни, дето (като все пак го пипнаха) изчезна, подобно 40-те тона отровни "индийски" (?) фъстъци.

# 59
  • Мнения: 335

Японците... Не се паникьосват, знаят какво да правят...
...Те в първи клас тренират при земетресение да клякат под масичките.

Това върви и по "военно обучение" да се тренира.
Понеже е всеизвестно, че огромна част от земетресенията в "горещите точки на Планетата" са изкуствено предизвикани.
Има "земетръсни машини" на "велики сили", които са си обикновено оръжие и си се практикува с тях съвсем официално.
При наказателните операции в Афганистан миротворците го заявиха и приложиха.
Първо обявиха, че ще променят "ландшафта на тази земя", понеже са "принудени". После го направиха.
Налагаше се да покажат на лошите, че са обречени и така да ги отклонят от по-нататъшните им лоши помисли в собствената им държава.

Ясно е, че изкуствено предизвикваните земетресения и изобщо техниките за водене на  “метеорологична война” не са само по филмите.
Има ги и из проекти като Научната програма за високочестотно активно изследване на атмосферата (HAARP), което пък с основание се води част от т.н. инициатива за стратегическа отбрана “Звездни войни”.

Аз гледам да не се притеснявам от тези работи.
Тия, дето ги разправят тези неща, може само да се бъзикат.

Общи условия

Активация на акаунт