На каква диета може да се подложи кърмещата жена?

  • 2 641
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 121
 Simple Smile Прочетох всичко, което докапах в Библиотеката duhi_puhi, благодаря  Simple Smile
И мисля да продължа- естествено не съм се вманиячила-ще се придържам към тази диета, доколкото разумът ми позволява... Peace
Далеко съм от мисълта например за изкуствените подсладители, при положение че си имаме хаш хубав истински мед  Party
Не допускам да стоя гладна повече от 2 минути Laughing- само че внимавам какво хапвам!
И като капак на всички диети сега си позволявам да вечерям два пъти Mr. Green-един път около 17ч, когато ми е основната вечеря и след това около 21ч с мъжо, като тогава похапвам обикновенно салатка със сиренце  Wink
Та така -за сега, нямам оплаквания, а и бебко почна да преяжда покрай мен Joy Joy Joy
Довечера ще скачам на кантара, като отидем в свекито, че моят се счупи Twisted Evil Ще кажа какво повазва, ама за момента не ми толкова важно, т.к. вече се чувствам по- лека  Laughing

# 31
  • Мнения: 1 081
Рали, сладоледите, чипса и т.н. боклуци освен, че да ужасно калорични, освен, че са ужасно вредни, се отразяват много и на състава на кърмата. Така че освен, че ти си позволяваш вкусни вредности, същевременно вредиш много и на бебето чрез състава на кърмата(транс мазнините). За теб-ти си знаеш-веднъж кила в  повече, веднъж се задръстваш от химии. Не се лишавай от никоя хранителна група, не стой гладна, ама яж здравословно! Пък за отслабването-и аз като Духчето се влачих като тюлен 75 кила 1г и 10м-нормализира ми се цикъла, замислих отбиване, детето показва готовност за това, избиха му зъбите-и чааааак тогава диетата. Радвай се на бебчето, ще порасне съвсем скоро, пък ти имаш цял живот да слабееш  Hug

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 20:13 от desiteam

# 32
  • Мнения: 336
Току що влязох за да пусна същата тема  Simple Smile ще следя.

# 33
Рали,  Радвай се на бебчето, ще порасне съвсем скоро, пък ти имаш цял живот да слабееш  Hug
Peace Hug

# 34
  • Мнения: 21
Разделно хранене

# 35
  • Мнения: 386
Да-ако не ядеш м/у храненията,вечеряш към 18:00-18:30 сигурно ще имаш резултат.Но най-доброто,което  можеш да направиш е РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ  Peace
Ей това е истината!

# 36
  • Мнения: 121
Пфууу... да ми беше видяла предишният пост бившата ми класна голям пердах щях да отнеса с толкова много грешки.. Embarassed Ама така е като бързам... Embarassed
Разделно хранене....- аз съм за  Peace, но при мен не се получава.... Rolling Eyes
Пробвах да се храня разделно, но просто ми е много трудно. Неможах да се привикна с мисълта, че готвя както съм си свикнала, а трябва да се лиша при несъвместимост на  продуктите от единия или направо да ям нещо друго докато семейството унищожава приготвената вечеря Close. Най- лесният вариант според мен след този ми опит е да мине цялото семейство на разделно хранене newsm78
Но и това не се получи- не можах да убедя 7 годишният си син, че не е правилно да се яде например-пиле с ориз... Mr. Green
Така че сега пробвам олекотена диета на Дюкан- като съм доволна от факта, че не трябва да налагам моите хранителни навици на никой от семейството Laughing
И сега да споделя за 10 дни съм с 1 кг надолу Joy Joy Joy Joy, но важното че се чуствам по- лека и ми е по добре  261uu- кантарът показа 68кг smile3535.
Аз също съм твърдо за спорта и при първа възможност ще си подновя тренировките във фитнес залата, но засега се задоволявам с някои по- леки упражнения у дома... (при кърмене на около 2 часа няма как да отида просто....)
Хей, ако има други кърмещи майчета на диети smile3503- споделете, че да се подкрепяме

# 37
  • Мнения: 378
Здравейте,

Ами аз съм на разделно хранене - от около месец, месец и седмица и свалих около 6-7 кг. от това което чета тук - това е много за 1 месец - но реално аз не съм спряла да се храня- просто сега има повече зеленчуци, спазвам принципа да не смесвам хранителните групи и часовете, с които да се изчаква, за да се яде друга хранителна група - и ето така отслабнах - определено не съм се лишила от нито една група храни. и спрях да ям толкова сладки работи които много ядах - определено сега като хапна плодове - и те мис тигат откъм сладко. така че лично аз ги препоръчвам за кърмачки този вид хранене - мног съм доволна и най вече не се лишавам от никоя хранителна група.

имам и въпрос - така и не разбрах защо е толкова вредно такова бързо сваляне на кг - какво се получава?
за трансмазнините - бях чела и много отдавна и да ви кажа се бях отчаяла - почти всичко което е на пазара съдържа хидрогенирано масло - но не знам защо не бях обърнала внимание ,че и солетите са така - а няма д ави казвам колко солети е изял сина ми ;-( Истината е, че с еотказах да следя за да не се стресирам. хубаво е че някой е дал къде и какво не съдържа трансмазнини - но ми кажете - на 2-3 годишно дете как се обяснява че всичко коеот другите деца ядат не  е полезно????? и още повече - как да преборя мами които добронамерено дават и на моето дете д аяде???? изобщо проблемът е доста сериозен.(само да кажа че моят дълго е пазил диети и дори сега е ограничен от някои храни заради АТ - и много добре знам какво е да пазиш детето от другите деца да не си хапне - точно затова казвам че е изключително трудно да го възпреш - "забраненият плод е най -сладък")

стана дълго - ама дано някой отговори!

# 38
  • Мнения: 1 081
Zoroto, при бързото сваляне на КГ всички токсини, които изхвърля организма, се отлагат в кърмата. И съответни ти се оттърваваш от тях, а детето ти ги приема чрез кърмата. Това е проблемът.

А за храненето-просто личен пример. Виж в www.estestveno.com -там има интерсни насоки за "оцеляване" в света на Е-тата:)

# 39
  • Мнения: 378
desiteam - много благодаря за отговора - статията изчетох с интерес, но това с личният пример засега при нас не важи - аз съм супер фен на плодове и зеленчуци, а малкият яде само и единствено краставици - и не мога да го накарам да хапне какъвто и да е плод - не знам защо - той ме вижда как ям , но не иска и това си е...... но личният пример на децата от площадката бива попит на секундата и се започва с "мамо искам"

както и да е- това не е по темата сега.

дано не се е отразило много на малката това с токсините и бързото сваляне на толкова кг които се получи при мен.

а пък като гледам вече задържам кг - така че се надявам да не влияя зле

успех на другите мами

Общи условия

Активация на акаунт