Ужасен запек

  • 4 591
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 521
Когато Ники не акаше по 2-3 дни, аз хапвах коприва, спанак или лапад и имаше резултат, но щом е само на кърма и не ака твърди акита мисля, че всичко е наред Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 820
Когато Ники не акаше по 2-3 дни, аз хапвах коприва, спанак или лапад и имаше резултат, но щом е само на кърма и не ака твърди акита мисля, че всичко е наред Simple Smile
Всичко изброено по горе спича.Поне при нас е така.Пробвай ти да ядеш сини сливи.Под какъвто и да е вариант,сушени,от компот...За сок самата тя е още много малка,но ти си преценяш.Както ти е казала и една съфорумка щом вече си дала глутен и няма реакция няма нужда да го спираш.ТИ яж прясно мляко с мед,топла вода с мед,домати,киви,сладко от рози ...има много начини.Но според мен поне детето е още малко за каквото и да е.Ти чрез кърмата можеш да му помогнеш но на него да даваш не мисля че е редно.Все пак ти си знаеш най-добре,но какво означева и запек според теб?Ако не се е изходило само за 4-5дни мисля че няма проблем.
За кърмено бебе е нормално да не ака и 7 дни.Стига да не изпитва видим дискомфорт и болка( освен коликите) няма нужда да се предприемат такива мерки като бъркане с разни предмети, сокове и т.н. Запек е когато акото е топчесто и твърдо, а не когато не ака всеки ден или се напъва от колики. Соковете не са вариант- само ще раздразнят стомахчето.

В овеса има глутен, да- и е опасен за бебета. Педиатърката ти е просто супер Sick  Бих я сменила, или поне не бих я слушала относно храненето на бебето.
И аз така мисля  Hug

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Миличкото ... На нас много помагаше едно пюре на "Hipp" - от круши, някакъв специален сорт бяха. В малко бурканче е, само от круши. На моите им действаше веднага. Пробвай, ако искаш.

# 18
  • Мнения: 3 146

И още нещо за попитам - всеки ден давам овесена водичка по препоръка на педито. Момичетата от форума, обаче ми казаха, че съдържа глутен и не трябва да й давам, защото сме още малки  #Crazy.

Спокойно можеш да даваш овесената вода вместо нормална водичка. Щом детето досега не е проявило алергия към глутен, значи няма да прояви, така че спокойно!

Освен това, вече можеш да слагаш една лъжичка от плдово пюре във водата, разбъркваш, и пак даваш, вместо водичка. Помага!


А и не мога да повярвам, че предпочиташ да слушаш момичетата от форума пред педиатъра.

# 19
  • Мнения: 5 393
.....................................................

Без коментар  ooooh! ooooh! ooooh!

Прочети малко литература по въпроса преди да даваш такива съвети, моля те Crazy

# 20
имаме същия проблем-синът ми е на почти 5 месеца. пробвам всичко-дуфалак, термометър, сапун,гимнастика,стоене по коремче,масаж.Редувам нещата.Сестра ми ми каза как постъпила тя с нейното дете-купила специална помпичка за клизма на бебе, с вода. Ползвала я докато нейното дете навършило годинка и действа безотказно, като няма опасност от алергии и натравяне-като с мушкатото, или травми-както е с термометъра или сапуна, а и детето се травмира най-малко и го боли най-малко.
Тук е момента да поясня-поради задръжката на ако, изпражненията на бебето се промениха-станаха зелени и зловонни,с миризма като на престояло кисело зеле, пфу! Няколко педиатъра ни посъветваха да яде лечебна хумана и прочие глупости, но минаха седмици без ефект.Накрая нашето педи изписа Ентерокол на прах, бебо изпи само едно прахче и акото му се оправи веднага на цвят и мирис.

# 21
  • Мнения: 3 146
.....................................................

Без коментар  ooooh! ooooh! ooooh!

Прочети малко литература по въпроса преди да даваш такива съвети, моля те Crazy

Детето на най-добрата ми приятелка е на същата възраст и преди няколко дни двама педиатри, при коити ходи, казаха да прави тези неща, понеже малкото има запек. Така че не давам съвети "ей-така"... Не прибързвайте с коментарите, моля!

# 22
  • Мнения: 5 393
Детето на най-добрата ми приятелка е на същата възраст и преди няколко дни двама педиатри, при коити ходи, казаха да прави тези неща, понеже малкото има запек. Така че не давам съвети "ей-така"... Не прибързвайте с коментарите, моля!

Педиатрите в България за съжаление не са много в крак със препоръките и напътствията на колегите си от Световната Здравна Организация. Затова казах ,,прочети", а не "слушай".

# 23
  • Мнения: 171
да се отчета за изхода от нещата, та ако има мамчета с подобен проблем да знаят
- чисто и просто детето за съжаление е седяло гладно..... чудно ми е как не съм разбрала, ама.....
сега се дохранваме и вече акаме нормално

# 24
  • Мнения: 3 146

Педиатрите в България за съжаление не са много в крак със препоръките и напътствията на колегите си от Световната Здравна Организация. Затова казах ,,прочети", а не "слушай".

Първо, не всички педиатри са такива и второ - това, което може един лаик да прочете, най-често е пълна глупост и няма нищо общо с истината. Аз, например, съм прочела за астмата такива глупости от притеснение, че само още повече се притесних. Ако човек се съмнява в педиатъра си, което също става на интуитивна основа, не на разумна, тогава го сменя, ако има възможност. Но в това, което съм написала, няма нищо глупаво, защото алергиите в днешно време се появяват първо само в стерилната среда на евро-американската култура, и - второ - спряма неща, спрямо които хората допреди 50 години не са и сънували, че може да има масова непоносимост, както глутена, киселото мляко и т.н.

6tastlivka, радвам се, че всичко вече е наред!

Общи условия

Активация на акаунт