Когато от плач утихва,сладко Априлчето се усмихва

  • 10 006
  • 269
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Добро утро Grinning
Пепи, аз вече купих трите дози Пентаксим, моята педиатърка ми го препоръча и реших да и се доверя Peace
Роси, мисля, че на тази възраст обиколките на гърди и главичка са горе-долу еднакви; поне така казаха педката и майка ми newsm78
Аз искам да попитам как обличате и завивате бебоците за разходка и по-специално тези, които се возят в количка със зимен кош newsm78 Вчера срещнах една позната с бебе на три месеца, което освен дрешките беше увито в памучна пелена и отгоре с дебело одеяло. В същото време моята девойка беше с рокличка и чорапогащник и леко якенце с качулка, а отгоре бях я наметнала с памучна пеленка. Много се страхувам с това обличане - веднъж да не я претопля, веднъж да не я простудя Confused Но при положение, че на мен ми беше добре по къс ръкав и даже тен съм хванала на ръцете Crazy, чак да я увивам в дебели одеяла ми се струва множко, но все пак бих искала да си сверя часовника с вас Blush

# 31
  • Мнения: X
Добро утро , аз сега гледам малко като препикано мушкато, че снощи беше една..... newsm45 ! Вчера Alokazia ми спомена какво им е препоръчла тяхната педиатърка (която е и моя между другото) за премахване на нощното хранене и аз викам що да не пробвам-ТА! Изкъпахме юнака доста по-рано от обичайното-още в 19:30, яде, заспа! Идеята беше да се събуди към 12, пак да яде и вече чаааак сутринта да се събуди! Да, ама не! Събуди се и в 12 и в 2 и в 5 и от тогава няма заспиване братче! Само хленчи, мрънка......бебешка му работа! Ама аз тъкмо изпих едно кафе (а след малко трябва да яде), тъй че ще стане 5 пъти по-нервен  newsm47! И той упорит, ама и майка му не се дава!
Бибо и ние сме така с акането-както акаше след (или по време на) всяко ядене, сега.... на 2-3 яденета веднъж! И моя така почервенява, напъва се ама ака доста след това напъване......но според мен хич не бързай с тоз термометър, че е нож с 2 остриета. Ако има запек-трябва акото да е твърдо, а ако си е както преди-значи всичко е О.К.
 Лорелай   - к'ъв график, к'ви 5 лева ми говориш! Ние сме най-дезорганизираните майка и бебе във форума  newsm65!
SUNI_22 , все се каня да те питам-ти обичаш ли паучита? Предполагам си чувала за тях  newsm62! Аз много ги харчех едно време (имам село до Русе и всяка ваканция бях там и много харесвам твоя град, ама МНОООООГО!)
 Sisee-на бързо да кажа за еднократната помощ-отиваш в кметството ти по местоживеене, там попълваш една бланка, въз основа на която ще ти издадат Удостоверение за родствени връзки (демек за бебето, че е твое  Mr. Green). Искаха само копие на Акта за раждане и моята лична карта. После като ти издадат това Удостоверение с него и оригинала на Акта в Дирекцията за Социално подпомагане (също по местоживеене) и там вече си попълваш Декларацията за еднократна помощ ( и за детски ако искаш да получаваш) и след около месец казаха че ще изплатят сумата!
 И най-накрая да питам-вие като разхождате бебетата ползвате ли още покривалото на количката? Щото аз вчера го махнах и само сенника го пази Самуил. А за обличането....аз май хич не му цепя басма-както си е облечен в къщи, само му мятам една пелена отгоре, ама тя е плетена и я сгъвам на 2 ката.
 Айде че много дълго стана!   bouquet

# 32
  • Мнения: 200
Голди и аз все се страхувам да не я претопля или изстудя като излизаме и все и пипам носа. Аз я обличам с едно боди с къс ръкав ританки с дълъг ръкав, когато е топло я завивам до гърдичките  с леко одеалце, а  вечер към 7-8 като позахладнее и слагам една жилетчица с дълго ръкавче и качулка и правя одеалцето на 2 ката и я завивам пак до гърдичките, защото нашите разходки са от 17-20 часа  Peace

# 33
  • Мнения: 354
Сисе, и на мен не ми се иска това местене, ама няма как. Бяхме планували още преди бебо да се роди да се изнесем, но... замотахме се и така.. За еднократната помощ - въоръжи се с търпение.
За режима - и ние нямаме режим - има някакви ориентири, обаче си яде когато си ще и не мисля да го насилвам, има време да яде под час, да спи под час...
Хайде отивам да багажостягам   bouquet

# 34
  • Варна
  • Мнения: 433
Добро утро , аз сега гледам малко като препикано мушкато, че снощи беше една..... newsm45 ! Вчера Alokazia ми спомена какво им е препоръчла тяхната педиатърка (която е и моя между другото) за премахване на нощното хранене и аз викам що да не пробвам-ТА! Изкъпахме юнака доста по-рано от обичайното-още в 19:30, яде, заспа! Идеята беше да се събуди към 12, пак да яде и вече чаааак сутринта да се събуди! Да, ама не! Събуди се и в 12 и в 2 и в 5 и от тогава няма заспиване братче! Само хленчи, мрънка......бебешка му работа! Ама аз тъкмо изпих едно кафе (а след малко трябва да яде), тъй че ще стане 5 пъти по-нервен  newsm47! И той упорит, ама и майка му не се дава!


Здравейте! Laughing Laughing Laughing

ЕММА, и ний изпробвахме този вариант- изкъпахме се към 19.30, и до 20.15 някъде бяхме оправени и нахранени, след което тя заспа, макар и трудно. После се събуди в 00.10 да хапва, след което се размърда към 4.00 часа, но аз й дадох вода и я гушнах с бибата при мен, и така откарахме до 6.00 сутринта  Peace Peace Peace, след което се събуди в 9 да хапва и сега спи. Довечера пак ще го изпробваме, дано привикне към този режим...

Момичета, в кой месец се води бебчо на ортопед???

# 35
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Здравейте мами   bouquet !

Ние вчера ходихме на ортопед, всичко е ок. Каза да почваме с масажчета и лека гимнастика. Даже ни показа какво трябва да правим. Като навърши 4 месеца пак ще отидем за втори контролен преглед.

Мами, а пък Хриси ми се усмихна съвсем съзнателно преди малко докато му говорех, много съм щастлива  Heart Eyes, дано да го прави все по-често, че се бях притеснила - само ревяхме до сега. Вашите бебчовци усмихват ли се вече?

# 36
  • Мнения: 407
Добро утро Grinning
Пепи, аз вече купих трите дози Пентаксим, моята педиатърка ми го препоръча и реших да и се доверя Peace
Роси, мисля, че на тази възраст обиколките на гърди и главичка са горе-долу еднакви; поне така казаха педката и майка ми newsm78
Аз искам да попитам как обличате и завивате бебоците за разходка и по-специално тези, които се возят в количка със зимен кош newsm78 Вчера срещнах една позната с бебе на три месеца, което освен дрешките беше увито в памучна пелена и отгоре с дебело одеяло. В същото време моята девойка беше с рокличка и чорапогащник и леко якенце с качулка, а отгоре бях я наметнала с памучна пеленка. Много се страхувам с това обличане - веднъж да не я претопля, веднъж да не я простудя Confused Но при положение, че на мен ми беше добре по къс ръкав и даже тен съм хванала на ръцете Crazy, чак да я увивам в дебели одеяла ми се струва множко, но все пак бих искала да си сверя часовника с вас Blush
Не съм съгласна толкова много да се навличат бебетата. Казват, че бебето трябва да е с едно повече облечена, колкото си ти. Например ако ти си по къс ъкав, то да е с къс ръкав и отгоре дрешка с дълък ръкав.
И най-накрая да питам-вие като разхождате бебетата ползвате ли още покривалото на количката? Щото аз вчера го махнах и само сенника го пази Самуил. А за обличането....аз май хич не му цепя басма-както си е облечен в къщи, само му мятам една пелена отгоре, ама тя е плетена и я сгъвам на 2 ката.
 Айде че много дълго стана!   bouquet
Естествено, че без покривало. Прекалено топло е.
А покривалото е за зимата. Сега ако го сложиш, според мен само ще го "спариш".

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 11:10 от pepa_ilkova

# 37
  • Мнения: 410
ето ни и нас в новата тема.стефинка-страхотна е!  bouquetза нощното хранене и аз искам да го махна.като я нахраня последно в 22.00ч. и после тя сама се буди ама не плаче,гледа си или се свива и си мрънка от коликите,и аз и давам да яде.освен да пробвам да и дам само вода и чак в 6.00ч. да я храня? newsm78-вие как мислите?

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Stefinka Колажите са супер! Благодаря за отделеното време и старанието   bouquet  Hug


Емма, лорелай  Гледам тук се е заформил спор кое бебе няма график. Няма да се дадем лесно, и Невена е кандидат за приза "няма график, няма часове, пийвам всякога млекце".  Joy Вече даже не следя кога е яла, особено предиобед яде доста начесто, не знам и час и половина между храненията дали се събират. Към обяд вече почва да прави по-големи паузи, а нощем даже и по 4-5 часа (еднократно де, да не си помислите нещо).

за къпането ние я къпем към 19-20ч преди хранене .След това заспива и се събужда чак към 1:30-2 през нощта  newsm44

за нощното хранене не си представям как ще отпадне, то при нас не са едно, а няколко.  Grinning Трябва да я наливам с вода докато се пръсне и тя пак ще остане гладна. А в същото време ще трябва да се цедя с помпата. И какво да го правя детето, то определено се събужда гладно, а не жадно. Ще караме така, пък да видим докога.

за захранването Категорично няма да давам нищо друго освен кърма докато Невена не стане на пълни 6 месеца.  Peace  
Още не съм почнала да чета за захранването в Кърмаческия, смятам че ни е рано.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Здравейте и от нас!
Днес имам рожден ден, ама нали съм спец в слагането на картинки, вие си представете разни много вкусни неща  party023
и се почерпете Embarassed
Ние точно хапнахме и ще излизаме на разходка, били сме си среща с един младеж  Laughing Аз още слагам покривалото на количката, но то покрива само краченцата, иначе я завивам с едно тънко одеялце и е с дрехите с които си е вкъщи, ама все ме е страх да не я простудя, пък и аз си падам малко зиморничава.
Чао засега от нас, хубав ден

# 40
  • Мнения: 560
здравейте  Wink

ние вчера бяхме на консултация.станахме на 1 месец.на консултацията се оказа че бети е наддала 650гр и док каза че било много малко.направихме пробно кърмене но за първи път тя спеше почти през цялото време и трябваше постоянно да я пощипам и бутам.след 20 мин като я притеглиха се оказа че е изяла 10 мл Shocked Shocked Shocked.направо щях да полудея.какви са тия 10 мл-това значи че детете ми е било постоянно гладно.ама тогава как пърни памперсите по няколко пъти на ден и си спи спокойно-естествено когато не я мъчат колики.док ми каза да дохранвам с АМ. и след 10 дни да отидем пак да я премерят.аз наистина имах опасения че ми е намаляла кърмата защото гърдите ми не са твърди обаче я чувам че гълта.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Здравейте от нас smile3507 smile3507 smile3507 Мъж ми след всяко кротясване казва, че това е последната колика, ама не би. Почвам да се чудя вече дали всъщност детето е ревливо и непоспаливо smile3506
Браво за колажа, много е хубав Peace
С махането на нощното хранене за баткото се справихме лесно, за 2-3 нощи, май newsm78 Много по-трудно ми беше да махна това в 12ч. вечерта. Сега си отчитам като грешка, че будех детето да яде, ако не е станало до 12.30ч. Ако можех да се върна назад - да спи от банята колкото спи (и до 3ч. ако ще) и после с чайче/водичка измествам постепенно. Това на теория и практика от предния път. Ама сега как да я приложа незнам, че бебата не ще да пие нито чай, нито вода, такава погнуса, чак ще повръща Sick Sick Sick Бибата се плюе на метри, дере се яко, а всъщност не е особено гладна, като гледам колко яде. Та мисля да приложа друг подход- намалявам количеството посетпенно на нощната манджа, току-виж решила, че не й трябва.
За сушоара bowuu bowuu bowuu Навремето и аз така благославях една съфорумка  Laughing А мен някой ако ме светне какво да правя с това повръщане... не е много количеството, точно колкото да се задави. Хем настрани стои, хем по 3-4 пъти на ден като я чуя, че не може въздух да си поеме.........., изтръпвам направо. Не смея да я оставя до вц-то да ида. Вчера как тичах от банята мокра, че чух звука (а уж беше яла преди 2 часа, оригната и дълбоко спяща настрани), пък то се оказа чиста параноя, говореше си нещо детето, откри, че има глас, пък аз тичам като полудяла.
За обличането- по принцип даже бебето се облича като нас, а не +1 дреха. В това променливо време обаче, теорията не е съвсем вярна според мен. Още повече, че детето спи в количката и е неподвижно, а ние се движим. Затова обличам и завивам многопластово. Детенце с дрешки и памучен суитчър с качулка, която махам или слагам, според зависи, завито с 1 памучна пелена, върху нея нещо дебело, което също отвивам/завивам.
tanzen, успех newsm10. Тая процедурка я правихме 2 месеца преди да родя, та ми е прясно, още не сме се оправили напълно. Идея нямам как ще се справите при наличието на всичкия бебеши стаф.
За захранването -  най-рано от 5тия месец мисля Peace И то защото се дохранваме. Ако беше изцяло на кърма, след 6-тия даже. Мами, да не звучи като агитация, ама я си представете нежното бебешко стомахче с колики и да му долеем още плодова киселина newsm78 Аз категорично сок пък особено ще дам дълго след като съм захранила със зеленчукови и плодови пюрета Peace

# 42
Здравейте най-накрая и от мен!

Не мога да повярвам, че вече успях да дочета всичко, което сте изписали Simple Smile

Ние вече 20-тина дена сме си у дома, но все не смогвам да драсна ред-два. Лелее, да ви кажа тук родата какви празненства спретна за моя момък - все едно се е родил принца на Персия Simple Smile и познайте аз какво намазах от цялата работа - едно голямо НИЩО!!!
Simple Smile
Забравих - Честит рожден ден, musito! Желая ти мноого радост!

Стеф, ако имаш нужда от помощ а колажа аз вече съм на линия Simple Smile

Да ви разкажа и за моя младеж: аз май си имам най-спокойното и мило дете на света! (пу да не му е уроки!) Почти не плаче, освен ако не е гладен. Изготвил си е някакъв много удобен за мен режим - спи по 2 пъти на ден - през нощта от 12 до 7.30 и на обяд от 12 до 4. През останалото време будува или придремва като предимно се кокорчи или сам си се занимава. Колики го мъчат малко след сутрешното ядене и привечер към 7, но почти не реве, а основно се свива и мрънка. Като чета вие как се мъчите с недоспиване и носене на ръце и лошо ми става!

Ние сме предимно на кърма, но го дохранвам, защото не му стига количеството. Отначало много се тормозех, бях се амбицирала да кърмя на  всяка цена ексклузивно, обаче не става Sad Въпреки даването и от двете гърди и цеденето до последна капка малкото след кърмене продължава да реве от глад докато не хапне поне 30-40 мл АМ. Но вече се примирих и спрях да се тормозя, щото както казва майка ми "то си получава бонусите на кърмата, а АМ е за пълнеж, да налива дупето!" Simple Smile
Ходим редовно и на разходка, та в тая връзка Павловските мами, които си търсят компания аз съм вече насреща, Helenblondy, Galivo, Reiana??? Дано Ваня скоро се прибере да се включи и тя в отбора Simple Smile

Лелее, олях се! Простете! Simple Smile

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Devi, пу-пу да не му е уроки, ама от ккъде ги взимате тези спокойни, спящи е неревящи бебета newsm78 С първото бебе бяхме писали на дивия щъркел, сега уж решихме на питомния да пишем, ама дали сме сбъркали адреса, незнам newsm78
Забравих - musito, ЧРД  bouquet

# 44
  • Мнения: 254
 Peaceи аз мисля по сащия начин като jul да захранвам

Общи условия

Активация на акаунт