Отговори
# 120
  • Мнения: 2 556
Никол, подписа ти е умопомрачителен  Mr. Green

# 121
  • Мнения: 765
... Бих се ядосала и не бих позволила някой да прояви неуважение към мен - страничен човек при това! Никога! Няма да ме покани , ли? Наистина ще вдигна луд скандал , на нея също , между другото. Аз съм такава. Има някакви граници , които никоя кифла не може да прескача с мен. Няма как да стане. Не работи.

Т.е. би развалила със скандали удоволствието от сватбата на бъдещата булка, само защото е имала определена визия за собствената си сватба (вероятно да празнува само с наистина близки хора) и е имала достатъчно уважение към колегите си, за да ги покани? newsm78
Да. Аз също съм канила колеги на сватбата си , някои дойдоха с хора, които виждах за първи път. Имам визия за възпитание и според моите виждания, ако някой покани съпругът ми на парти, на рожден ден или на мъжко събиране, на имен ден , на гости или каквото и да е - няма проблем, но някой да кани на сватба само него, като изрично подчертава това, за мен е  проявява неуважение към мен и към моята вече минала сватба, която все пак също е значела и продължава да значи нещо. И това нещо се нарича "заедност".
  Като няма пари да не кани семейни приятели. Що за нелепица е това? Ела на сватбата ми без жена си. И въпросът е съвсем принципен. Сватба в друг град, без мен, с преспиване не е драма, просто е обида. Аз не бих се разплакала за това, както се сещате, но бих показала ясно и на мъжа ми и на булката колко са жалки. Тя да я покани, пък жената може и да не отиде. Клише, но факт - "елементарно възпитание".

# 122
  • Мнения: 11 747
Да поканиш на сватба мъж, без жена си или жена, без мъжа и е меко казано проява на лош вкус!  Confused

# 123
  • Мнения: 1 733
Барабалекс, напълно споделям мнението ти!

# 124
  • Мнения: 63
Ами не съм съгласна .....
Да поканиш на сватба мъж, без жена си или жена, без мъжа и е меко казано проява на лош вкус!  Confused

..... защото тя поканата НЕ Е : КАНЯ СЕМЕЙТВОТО ТИ, АМА ТИ ЕЛА БЕЗ ЖЕНА СИ !

А поканата обикновено е : КОЛЕГИ, КОЛЕГИ ЩЕ СЕ БРАКУВАМ, ЗАПОВЯДАЙТЕ !
А каква колежка ми е жената на колегата ?!

То по тази логика ще трябва да присъстват и шесте му дечиня ( ами и те са от семейството моля, моля ) и бавачката им ... аз сватба ли правя или тържество на семейството им и хотела да им платя щото съм решила да правя сватба извън града ?! Погледнете и от тази страна въпроса, преди да извадите очите на младоженците !!!

Или погледнато пак така, това, че имам семейство значи ли, че нямам право да ходя на сватба на колеги, защото те нямат желание да ни събират цялата рода ?!

# 125
  • Мнения: 11 747
Сватба прави всеки според възможностите си. Като не можеш да поемеш разходите на съпругата му и на децата им, няма да каниш и него.
Колега, но колегата си има живот и извън работата, не можеш да го пренебрегнеш, нямаш право на това.

# 126
  • Мнения: 63
Сватба прави всеки според възможностите си. Като не можеш да поемеш разходите на съпругата му и на децата им, няма да каниш и него.
Колега, но колегата си има живот и извън работата, не можеш да го пренебрегнеш, нямаш право на това.


и ся какво излиза ... нестига, че съм бедна и гости от колегите да нямам ..... за да съм нещастна ...

# 127
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Боже, Щипалка, каква хубава булка си била !  Shocked Какво ти е направил тоз човек, че така да ти срине самочуствието ???  Sick

Къде ги видя?  Rolling Eyes

# 128
  • Мнения: 263
На мен би ми било неприятно! Мисля, че е неучтиво да се кани някой сам на сватба, ако е женен. Може и да не съм права, но на нашата сватба канихме двойки, дори и някой от тази двойка да ни беше сравнително чужд... Би ми станало обидно и ако мъжа ми приеме при условие, че не съм поканена и аз...
Не зная дали бих го спряла, но би ми станало доста неприятно...

# 129
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Покана за сватба се връчва лично или се праща по пощата ,ако индивида живее в друго населено място и всичко това в писмен вид .
Предварително се знае колко покани са раздадени и колко броя куверти трябва да се платят....
,,Колеги,колежки,-заповядайте на сватбата ми ,,.... няма такъв момент,това може да се каже по между другото,но всички са официално поканени с покана.

# 130
  • Мнения: 111
Яначе, МЛАДОЖЕНЦИТЕ СА С ДОСТА СОЛИДНИ ФИНАНСОВИ ВЪЗМОЖНОСТИ, ПОТРЕТВАМ!

# 131
  • Мнения: 17 407
Ех, много сте били разкрепостени, брей! То да не ви се случва и на вас, да видим ква ще я запеете. КАто се сещам каква олелия настава в този подфорум за едно чатене само... Mr. Green
Аз никъде не видях снимки на щипалчица

# 132
  • Мнения: 6 029
Изтривалке, не мисля, че е нормално да отиде без теб. Ако моя мъж отиде на такова събитие без мен и аз като Никол ще сменям ключалки.

# 133
  • Мнения: 2 556
Добре, но нали всички са поканени без половинки, не само един колега, а всички. Или само на него лично му е казано жена му да не идва  Shocked

На моята сватба всички колеги ги бях предупредила да водят когото пожелаят със себе си. Но не всеки би искал да е така, нали.

# 134
  • Мнения: 634
Здравей Simple Smile
ако щеш ми вярвай аз съм в същана ситуация!!! Shocked Shocked Shocked
 Със две деца , в офиса на мъжа ми предстоят две сватби през юни!!! Sunglasses
Ха ха ха... да се бях сетила да пиша тема, ама не съм...Благодаря ти, че си го направила и заради мен!!!

Моят отговор:
няма да ми е приятно, ако той отиде без мен. Ама хич. Но няма да правя драми, защото никой не печели от такава ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт