Деца навършили 3 години, които все още посещават детска ясла

  • 3 358
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 82
Що за идиотщина? Искат майките да работят и плащат данъци, а в същото време къде да оставят децата си? Освен да съберете децата, и в 8 сутринта ги стоварвате в общината.Ми така де, като няма градина............да ги гледат там, като са толкова умни Mr. Green

# 31
  • Мнения: 20
Здравейте!Добре де,а неможели докато детето ти е в ясла(само ясла) да го запишеш междувременно чрез интернет в някое ОДЗ и да го прехвърлиш предварително предният септември ,преди да се чудиш какво да  го правиш 2-3 месеца(имам в предвид родените през първото полугодие).Така разрешено ли е???

# 32
  • София
  • Мнения: 750
Здравейте!Добре де,а неможели докато детето ти е в ясла(само ясла) да го запишеш междувременно чрез интернет в някое ОДЗ и да го прехвърлиш предварително предният септември ,преди да се чудиш какво да  го правиш 2-3 месеца(имам в предвид родените през първото полугодие).Така разрешено ли е???
ами не защото няма да има навършени 3 години и няма да го приемат.

# 33
  • Мнения: 2 242
Зори тази седмица я прехвърлиха от яслата в градината. Общо 12 деца са в отделна група до септември. Аз съм супер доволна (в яслата бяха по списък 43 деца, а напоследък имаше посещаемост 30-34 деца на линия  #Crazy) Това че сега са толкова малко веднага й се отрази - друго си е да му обърнат внимание на детето
Според мен е крайно време яслите и градините да минат на самоиздръжка - така сами ще искат да работят и лятото  hahaha

# 34
  • Мнения: 47 993
Градините с делегиран бюджет не искат да работят лятото, защото парите, отпуснати за издръжка на дете през годината, са изхарчени(за сведение- около 1100 лв годишно са)
така че не знам доколко самоиздръжката ще ги стимулира да работят през лятото...

# 35
  • Мнения: 600
явно зависи от директорката. нашата ще държи децата до 1ви август, тогава затваря цялата градина. ама сме към здравното, не знам дали това внася някаква разлика newsm78

# 36
  • Мнения: 2 242
така че не знам доколко самоиздръжката ще ги стимулира да работят през лятото...
аз например съм съгласна и 100лв такса да плащам. Хем детето да не стресирам с тези два месеца и да търся гледачки и разни резервни варианти, хем за мен е по-лесно и удобно. Ако повечето родители са така, и се събират достатъчно пари за да работи градината, защо да затварят? Просто ще се нагласят отпуските или ще се викат заместничките. Да не говорим че на същият принцип би трябвало да се подобри като цяло нивото и на храната и на базата .... но това е от друга тема

# 37
  • София
  • Мнения: 17 592
Извинявам се, че използвам чужда тема, а и за неграмотния въпрос, но ми е било доста далечно... Та какво се прави с мъниците, като станат на 2 и свърши отпускът по майчинство? Щото не всички деца са родени Септември, нали... Та, значи, ползваш си законния отпуск, примерно, до февруари - да речем, че тогава навършва 2 - и какво правиш?.. Не се заяждам (нито с пишещите, нито, в случая, дори и с общината - наистина не ми е ясно...)

# 38
  • Мнения: 20
Ами и на мен,мили мами това ми е питането....Като живот и здраве другата пролет синът ми навърши 2г.(през април) аз немога ли потова време да го запиша само на ясла и да си тръгна на работа,а през същата есен да го запиша в яслена група на някое ОДЗ,какво като няма да е навършил 3г.В ОДЗ неприемат ли на 2 и половина години,нали се случва деша да се местят целогодишно от градина на градина??????Наистина и на мен не ми е ясно newsm78

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Ами ако няма места в яслата, нищо не правиш - оставаш си вкъщи сама да го гледаш, намираш си детегледачка или баба и се връщаш на работа. Всъщност първо си пускаш натрупаната платена отпуска за двете години, така получаваш още два месеца отсрочка.
Renika, съмнява ме ако веднъж са го приели на ясла, да успееш да го преместиш на друго място. Просто местата не стигат..

# 40
  • Мнения: 20
Ох,да за съжаление си права Alexandra!Дано наистина поне в ясла успеем да се запишеме,та да се опитам да измисля нещо за следващата година.А ситуацията при мен е както при повечето-бабите са работещи,имат и други внуци,а ако имах пари за детегледачка щях да си стоя и да си го гледам сама.Незнам,много е гадно-запалила ми се е главата да търся решение,както  на всички .....Чувствам се прецакана от системата в България #Cussing out

# 41
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Нямам пари за детегледачка, но не мисля, че детегледачката може да замени общуването на детето с другите деца.  За малките това общуване е много важно и помага на детето да намери мястото си сред връстниците си, да се утвърди като личност в детския колектив, колкото и да е малко. Нещо, което у дома с детегледачката и в парка или пред блока за няколко часа на ден трудно може  да стане. Вярно, че детегледачката ще се занимава индивидуално с детето, но когато постъпи в училище в клас няма как да се занимават индивидуално с него. Най - същественото предимство на детегледачката според мен, е че детето няма да бъде често в контакт със заразно болни деца, което предполага, че ще боледува по - малко.
 Жалко, че децата на всички желаещи родителине не могат да посещават детска ясла и градина, защото няма достатъчно места.

# 42
  • Мнения: 952
Практиката е такава- Приемът в ДГ е пак от първи юни.

къде приемат в градина от 1ви юни?
В Шумен  Peace

и в Русе Peace даже вече от една седмица Вики ходи на градина. От яслата ни изписаха в петък и от понеделник е на градина. По принцип нямат основание градините да не приемат деца юни, но понеже почват да излизат отпуски и правят сборни групи и предпочитат приема през септември да става на децата. За яслата аз още миналата година като пуснах млакия на ясла знаех че юни ще го изпишат. Така че това нее нищо ново Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт