За тъгата, самотата и безперспективния живот

  • 6 032
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
Няма жена която да изтърпи подобно непрекъснато унижение,да го осъзнава и да продължава да търпи....

Повярвай ми има
но няма да търпи още дълго...
благодаря на всички
иска ми се много скоро да сменя ника си с по-положителен

# 31
  • Мнения: 1 731
Въобще не си прахосвай времето с такъв глупак и слепец до теб.Направо си го губиш.А никой няма да ти върне годините назад и след време ще се ядосваш за тази своя грешка.Разкарай го и си живей живота ,защото сега му е времето.Успех ти пожелавам от сърце!  bouquet Hug

# 32
  • Мнения: 11 747
Темата не знам дали е пързалка, но такива жени има, за съжаление. Така го карат цял живот...

Авторката е млада, дано се откачи моментално и ще види, как ще и олекне, как ще се промени всичко. Ще има да се чуди после как е търпяла толкова време.

# 33
  • Мнения: 5 001
Ами тогаване не си плюй повече на физиономията(извини ме за грубия израз,но е най-показателен) и си вземи живота в ръце.От теб зависи.Тук ще намериш съжаление,съпричастност,хокане,подигравки,но никой не може да ти оправи живота.Можем да си чешем езиците още 20страници,но ефекта ще е нулев за тебе....
 

П.П. Между другото аз също се измъкнах от подобна на твоята каша,но не позволих да си играят с достойнството ми!

# 34
  • Мнения: 315
Темата не знам дали е пързалка, но такива жени има, за съжаление. Така го карат цял живот...

Авторката е млада, дано се откачи моментално и ще види, как ще и олекне, как ще се промени всичко. Ще има да се чуди после как е търпяла толкова време.
само не разбирам защо го търпи? newsm78
ако е заради самотата-утре, като роди от него и две деца, няма да е самотна , но какво от това?след като от сега му няма доверие да не мисли, че ще се промени?
според мен темата е пързалка - на 27 год.с добра работа, материално осигурена и търпяща някакъв джигит по незнайни причини......

# 35
  • Мнения: 158
Според мен не бива да позволяваш на този страх от самотата да доминира над достойнството ти. Явно от там идват всичките ти проблеми. Или нещо със самочувствието, но това се променя, така че действай момиче живей днес недей да чакаш някой отгоре да промени живота ти

# 36
  • Мнения: 5 710
Да ти имам психотерапевтката  Laughing
Щом си хубава- значи всичко е наред? Най-неудачните в личен план жени са все от групата на красавиците.
Като започнеш от армиите красиви манекенки, през Мерилин Монро та чак до Клеопатра или.. Принцеса Даяна.
Всички са с трагичната съдба на употребени и самотни.
Значи, физическата красота не е единственото и най-важно условия за самочувствието и самооценката на една жена, към този извод клоня аз. 
Наскоро гледах едно филмче http://www.imdb.com/title/tt0780534/ , което освен с редовните глуповати диалози ме впечатли и заради още нещо, едва прокраднало се. Силата на една жена да заживее нов живот, да се осмели да бъде щастлива. Гледай го. Със сигурност ще е по-полезно от терапиите ти. И по-евтино.
Истината е, че всеки сам решава дали да е щастлив. И не чака други хора да го правят щастлив, за да е. Не знам как да го обясня.
Колкото щастие си позволиш да си дадеш, толкова ще имаш.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 14:00 от 10¢'s cafè&lounge

# 37
  • Мнения: 2 270
Предполагам, че каквото и да напишем няма да ти помогнем - сама трябва да се вземеш в ръце и да си помогнеш!
Наистина на 27 години животът е пред теб и те очакват такива неща, каквито ти поискаш и си направиш!
Осъзнаваш, че връзката ти е без перспектива - действай тогава! Peace
Страх те е от самотата, но повярвай ми много по страшно е да си самотен и нещастен в нечия компания!
Желая ти успех! Hug

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Абе знаете ли какво. Имам няколко познати дето се зажениха щастливо благодарение на един сайт Елмаз. Аз не съм влизала там,щото си имам мъж, ама явно в такива сайтове се намират и свестни.  newsm78 Така че защо авторката не опита първо да завърже някой разговор там, пък може тогава да й стане по-лесно да срита задника на този търтей. Защото аз оставам с впечатление че от страх да не остане сама го трае тоя.

newsm78
Как те манипулира "финансово"?

Не знам дали се изразих правилно. Когато ходя в друг град по работа все ме пита - "Какво му купи?" и ме кара да се чувствам неудобно, че ПАК НЕ СЪМ СЕ СЕТИЛА ЗА НЕГО. Или в заведение и той директно казва на сервитьора- Дамата ще плати-не че ми свиди да платя сметката, но се чувствам кофти мъжа до мен да каже така пред друг човек. Или вечерта е платил сметка и на другата сутрин ми вади сметката и казва -виж сега какво имаш ти и ми ги дай. Но не това е основния проблем за мен. По скоро не се чувствам достатъчно обичана, достатъчно желана, никога не съм виждала в очите му "оня поглед" който може да вдигне самочувствието на всяка жена до небето, а не приказки от типа- ами то дупето ти винаги си е било дебело каквито и диети да правиш няма да спадне само бюста ти замина на кино....

Това не мога да проумея, че някой би го изтърпял.Ти си или мазохистка или тоя адски хитро те манипулира.

# 39
  • Мнения: 5 710
Е какво хитро има в това да пита какво му е купила , или да казва на сервитьора, че тя ще плати сметката.
Него какво има да го обсъждаме изобщо.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Като начало разкарай муфтаджията! После започни да се виждаш с приятели - не стои сама в къщи с разрушителните си мисли и нещата ще се наредят.

# 41
  • Мнения: 199
Най-важното е да се научиш да възприемаш нещата откъм правилната за теб посока: Не стой с този мъж само за да не си сама, а си помисли че всеки изминал ден с него е загубено време за теб, за свободата ти - имам впредвид свобода на душата - да няма нещо, което да те подтиска и да те оставя неудовлетворена. Сега те е страх да се разделиш с него, за да не останеш сама, но съм сигурна че когато събереш сили и го направиш, ще усетиш как от гърдите ти е паднал голям товар и вече можеш да дишаш по дълбоко и да гледаш на живота по-оптимистично...Убедена съм, че този човек с това отношение към теб има голяма заслуга за сегашното ти състояние...
Но така или иначе първо трябва да се оттървеш от чувството на страх - това че една любов не е просъществувала щастливо, не значи че няма да има друга - напротив - човека по-който страдаш може да не бил най-подходящия, с когото да се обвържеш... ти си само на 27год., животът е пред теб, радвай се на всеки миг на своята младост, а любовта един ден сама ще почука на вратата ти...
Пожелавам ти сила и оптимизъм!!!

# 42
  • varna
  • Мнения: 676
Все още си млада,за да те тревожат такива мисли за самота.Разкарай всички негативни екземпляри ,които са около тебе и които си търпяла толкова време.Бъди с повече самочувствие,радвай се на живота,не позволявай да те налягат мрачни мисли.За къде си се разбързала не мога да разбера?Нека това ,че нямаш за сега дете и семейство,да не ти става фикс идея и ще видиш как след време всичко ще се нареди.

# 43
Само след някоя и друга година,като си с едно или две ревящи бебета на глава,ще си спомняш с умиление за сегашното си положение.
Я сложи една хубава рокля и готин парфюм излизай и се забавлявай.Истински.Сега са ти най-хубавите години,Ей....Сама,с професия,независима....мъже много.
Не бързай-ще дойде и семейството и децата....и безсънието и грижите и тревогите.

И оня,вярно,вземи го разкарай....

# 44
  • Мнения: 130
жалко е, че не си регистрирана, за да ти пиша на лични. не ми се ще да задам въпроса си пред целия форум. извървяла съм този път. най-страшен е страха от самия страх май
успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт