рак на яйчника,майчета помогнете ми

  • 33 196
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 97
Здравейте,

аз съм момче на 18 години, преди около 2 месеца оперираха майка ми(40г) от...рак на яйчника/яйчниците...До колкото съм запознат са й извадили всички органи от половата ситема и са изрязали част от дебелото черво...Не съм я разпитвал по-подробно защото не искам да я натоварвам с допълнителни въпроси....тя дори не ми каза първоначално от какво точно са я оперирали,дори и като започна химиотерапията го прикриваше,но аз си имах съмнения и накрая просто я попитах директно тъй като бях сигурен че ме лъже...Въпросът ми е (ако може да се прецени) до колко напреднала фаза е бил този тумор и как точно стои въпроса с химиотерапията.До колкото знам няма разсейки по другите органи....Тя ми казва че според докторите имало много голям шанс 80-90 % да не се налага втора серия от половингодинова химиотерапия....(правят и горе-долу по 1 вливане на месец - едно по малко и на следващия ден към 8 часа).Ще съм ви благодарен за всякаква предоставена информация. Мерси предварително!
Виж какво , моето момче, аз съм жена на 44 г., с дете на вашата възраст. Моята трагедия не касае женската полова система, а мъжката! Съпругът ми го оперираха от злокачествен тумор на тестиса. За по-малко от година, от първи стадий, без метастази, достигна трети стадий с метастази в черния, белия дроб и мозъка. В България, на който му е писано да оцелее - оцелява, иначе медицината е кръгла нула!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ВЪПРЕКИ ГОЛЕМИТЕ СУМИ, КОИТО СЕ ДАВАТ НА ЛЕКАРИТЕ НА ДЖОБ!!!!! Сега се лекува в чужбина. Вярвам че ще му помогнат въпреки пораженията у нас!

# 16
  • Мнения: 97
Иначе относно химиотерапията бих могла да ти разясня всичко подробно. Е, за конкретния вид тумор/не това на кой орган е, а състава на тумора според хистологичния анализ/, веществата за вливане при химиотерапията са различни. Както и да си търсите правата, какви лекарства ви се полагат по здравна каса за облекчаване на гадното състояние от терапията, въпреки че повечето не ги дэоставят, а карат пациентите да си ги купуват сами или ги залъгват с крайно неефикасни заместители!!

# 17
  • Мнения: 3
Здравей Христо,аз съм на 40г. сега,преди 15г.претърпях същата операция както майка ти.Минах през химиотерапия-вливания 6м.Рак е стряскащо като диагноза,но не забравяй,че това е просто болест и хванат на време се лекува.Не знам,какво точно те интересува,но бих те посъветвала да не се страхуваш.Повярвай ми,в момента майкати се претеснява повече за теб отколкото за себеси.Бъди до нея и покжи,че я обичаш,разбираш и вярваш в добрия изход.Ако нещо конкретно те интересува,ще ти отговоря.

# 18
Здравейте. Наскоро откриха рак на яйчниците на майка ми. На 20-ти октомври очаква да й насрочат дата за операция във Военна Медицинска академия - София. Показателите й при туморните маркери са извън границата 88.79... Някой може ли да ми обясни какво значи това? Много ли е напреднал рака? Извинявам се за въпросите, но неискам да разпитвам много мама, само я успокоявам, че ще се оправи и всичко ще е наред... Отделно има и миома голяма колкото бебешка глава... Благодаря предварително за помощта ...

# 19
Здравейте отново,
благодаря на всички които се отзоваха на моя пост,известно време нямах възможност да пиша. Конкретната причина в момента е, че се сдобих с малко повече информация.... До колкото разбрах туморът на майка ми е бил в трети стадий(което май е доста зле), но не съм сигурен,тъй като видях, че самите стадии имат нещо като подстадии.... Другото което разбрах е,че след операцията на майка ми туморният й маркер е бил около 390, преди да започне химио 315, а след 3 процедури вливания е станал 60. До колкото разбрах нормата е от 0-30 при туморните маркери....Аз не разбирам,но като че ли доста добре се повлиява.... Другите изследвания на кръвта са й почти всички извън нормата,но повечето мисля че са близко до нея(разликите не са големи). Звучи доста обнадеждаващо, поне в цифри....лекарите са казали че резултатите й са много добри,дори очаквали да са по-лоши... Това е от мен,благодаря още веднъж на тези,които се отзоваха и ако някой може да ми каже какво му говорят тези цифри, това добре ли е и т.н. ще съм изключително благодарен Simple Smile

Мерси предварително,
Христо

# 20
Здравейте. Наскоро откриха рак на яйчниците на майка ми. На 20-ти октомври очаква да й насрочат дата за операция във Военна Медицинска академия - София. Показателите й при туморните маркери са извън границата 88.79... Някой може ли да ми обясни какво значи това? Много ли е напреднал рака? Извинявам се за въпросите, но неискам да разпитвам много мама, само я успокоявам, че ще се оправи и всичко ще е наред... Отделно има и миома голяма колкото бебешка глава... Благодаря предварително за помощта ...

Не се притеснявай,до колкото разбирам(макар и малко) цифрите на майка ти са много добри и рака не е в напреднал стадий. Нормата е от 0-30, на майка ми СЛЕД операцията беше 315. За миомата обаче на знам. Sad  Просто имай вяра и подкрепяй майка си, както и до сега. Надявам се, че всичко ще се оправи =] Успех!

# 21
  • Мнения: 13
Туморен маркер за рак на яйчник   Са 125 норма 0-35
Христо, показателите на майка ти вече са много добри.Явно се повлява добре на терапията.
Късмет и здраве на всички.  bouquet
Бивш пациент на нац.онкологичен д.

# 22
  • Мнения: 74
Христо и чернокоске,
За съжаление и аз имам информация за този тип рак.
Туморният маркер представлява определени вещества, които може(!) да се отделят от туморните клетки. Тоест, ако има повишена стойност на този маркер, това по принцип е лошо. Ниската стойност сама по себе си няма диагностична стойност. Промяната (намаляване или увеличаване) също има диагностична стойност. Много е добре, че при майка ви стойността намалява!
Един съвет и към двама ви от мене - получете пълна информация за състоянието на майките си. Прочетете епикризата, проверете какво точно трябва да им се влива и дали това се спазва (!!!). Не се съгласявайте на съкратени процедури. Вярно, че химиотерапията е неприятна, но приключва, всичко се забравя. Важно е обаче химикалите да си свършат тежката работа.
И както казаха по-горе - поддържайте имунната система, давайте добавки и т.н. И без паника - това не е присъда, а диагноза!

Общи условия

Активация на акаунт