Запушен слъзен канал

  • 14 927
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 484
Здравейте   мами  искам  да  ви  успокоя  като  ви  разкажа за  нашия  случай.И  моя  син  така  се  роди  със  запушени  каналчета  и  на  2  очи.Едното  се  отвори  във  6  месец  но  другото  не.На  1  годинка  му  беше  първото  сондиране-неуспешно.След  5  месеца  насрочиха  второ-  пак неуспешно.Докторката  при  която  ходихме  се  съмняваше  ,че  при  него  този  канал  не съществува ,защото  както  ми  обясняваше  когато  вкарва   водата   тя  се връща  и  удря  някъде.Тя  се  съмняваше  че  има  костица  там  срасната.И  ми  каза  да  изчакаме  да  поотрасне  малко  и  да му  се  прави  изкуствено  канал че  .Но  за наше  огромно  щастие   каналчето  след  1  месец  след  сондажа  се  отвори  само.Знам колко  е  неприятно и  на  вас  и  на  детенцето.Мен  на  всяка  втора  крачка  ме  питаха  пак ли  е  ревал.А  зимата  му  замръзваха  бузките  от  сълзите  ,защото  на  вънка  течеше  повече.Наблягайте  на  масажите  постоянно  ,колкото  пъти  повече  правите  толкова  по  добре.Оставайте  ги  повече  да  порива ват,от  самия  напън  може  да се  отвори.Моята  педиатърка   ми  беше  казала  по  половин час  да  го  оставам  да  реве.

# 31
  • Мнения: 1 677
И двете ми деца се родиха със запушени сълзни канали. Отпушиха ги черз сондирана в МА на около шестмесечна възраст. При сина ми всичко след сондажа беше наред, след периода на капане на капки, оченцето се изчисти и от секрета, и от сълзенето. Но при дъщеря ми не е така, секретът изчезна, но до ден днешен, когато е студено й текът сълзички. Не смятам да я подлагам на ново сондиране.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 688
Незнам как да ти помогна,само не ходи в ТОКУДА

можеш ли да си обосновеш изказването?!

# 33
  • София
  • Мнения: 9 111
Здравейте.
Използвам темата да помоля за информация, ако някой може да помогне.
Детето ми има сълзене от едното око, което се появи първоначално на 2-3 м. възраст. След упорити масажи 1-2 месеца, се отпуши. След време сълзенето пак се появи. Така е от няколко месеца, като не се повлиява от масажите. Не изтича гной или нещо подобно- а бистра течност. В началото на януари започнахме едномесечен курс на лечение с капки Макситрол, антиалергично през първите дни (ако има разширяване на лигавицата) и хомеапотично Калкареа Карбоника.
Сълзенето намаля, но не престана. Окото сълзи всеки ден. Днес водихме детето в Детски очен кабинет в МА и оттам насрочиха дата за сондаж, но първо изписаха капки Оксицин, ако не греша- за 10 дни, за да опитаме с тях. Педиатърката е твърдо против сондажа и каза, че няма опасност за здравето на детето, ако каналът не се отпуши. Имало вероятност да се израсте. В интернет не мога да намеря достатъчно обстойна информация, на базата на която да решим да го правим ли този сондаж или не. Защото, ако наистина няма опасност за здравето и зрението на детето и има някакъв шанс да го израсте, не виждам смисъл да го подлагаме на това. Оги е на 1г. и 10 м. в момента.
Ще съм благодарна за всякаква информация   bouquet. Може и на лични.

# 34
  • Мнения: 1 484
Според  мен  поизчакайте  още  малко.Сега  е  студено  и  е нормално  да  сълзи  особено  на  вън.Каналът  се  стеснява  от  студеното  време  може  и  при  хрема  да  сълзи  повече.Моя  син  има  два  неуспешни  сондажа  и  накрая  се  отвори  само  на  1.6  месеца  някъде.

Общи условия

Активация на акаунт